Teraz jest czwartek, 26 listopada 2020, 03:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problem z komputerem. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problem z komputerem.
Być może ktoś miał,ten problem co ja i sobie poradził. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Podczas zgrywania np.filmu z magnetowidu na hdd (sygnał analogowy),mój komputer często się zawiesza i wyłącza a system startuje sam od nowa.Czasami się wysypie po 5min,po 20 min,a czasami po 1h.,zachodzę w głowę gdzie tkwi problem.Walczę z tym,ale brakuje mi już pomysłów co tu zmienić.Oto parametry mojego PC:
zasilacz 300w,płyta główna Soltek 800mhz,procesor P4-2,8Ghz,pamięć Kingston 3x512 DDR,2xHDD Seagate 60 giga - 7200 rpm (system plików NTFS),karta grafiki Geforce 4 8xAGP 64 DDR, :( karta video Pinnacle Studio Deluxe,pracuję na programie Pinnacle Studio 8.Wszystkie sterowniki i uaktualnienia do sprzętu i programów mam aktualne.Może mam za słaby zasilacz w obudowie?A może coś nie tak z ustawieniami w systemie.Pracuję na Win Xp Pro.Jeszcze raz dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam. :(

czwartek, 11 września 2003, 02:05
Bywalec
Bywalec

Wiesz miałem sam podobne problemy i znalazłem dwa powody takich stanów żeczy a mianowicie:
1. Mam dość mało miejsca w obudowie i poprostu pod dużym opciążeniem procek, twarde i procek grafiki się mocno nagrzewały bo była mała przepustowość powietrza wewnątrz obudowy. Ja przed zabawą z materiałem filmowym poprostu ściągam bocznie pokrywy obudowyi ani razu jeszcze mi się nie zwalił.
2. Źle dopięta szelka przy dyskach lub na płycie głównej. Sprawdź jeszcze czy dobrze dopięt dopięte są kable zasilania do twardych.
Jeszcze może być tak że pojawiają się przepięcia w gniazdku prądu(w ścianie :lol: ), ale taka sytuacja zdarzyła mi się 2x. Więc listwa obowiązkowa!

środa, 24 września 2003, 18:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]