Teraz jest poniedziałek, 30 listopada 2020, 19:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 JAK NAJWYDAJNIEWJ USTAWIC PAMIEC WIRTUALNA??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JAK NAJWYDAJNIEWJ USTAWIC PAMIEC WIRTUALNA???
Mam P4 2.4, 512 DDR. Dyski C: 5GB (system XP PRO do VIdeo), D: 80GB oraz E: 120GB (do pracy z video), i F: 25GB (system XP PRO do normalnej pracy, zabawy).

jak ustawic aby komputer pracowal mi najwydajniej (glownie chodzi mi o ustawienie aby praca z VIDEO byla najwydajniejsza), ile MB na pliki stronnictwa na kazdym dysku.... czy ustawinienie plikow stronnictwa na jednym systemie ma wplyw na prace tego drugiego. jak to zoptymalizowac.

prosze o porade.

qystosz@poczta.onet.pl

wtorek, 16 września 2003, 00:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Są tam porady na temat optymalizacji różnych systemów operacyjnych.
Poza tym w Chipie był artykuł o partycjach, z którego wynikało, że najlepiej plik wymiany umieścić na wydzielonej partycji FAT16.
Ponadto na jednym z portali o komputerach znalazłem atrykuł o tworzeniu woluminów czyli logicznych dysków. Przestrzeń adresowa obejmuje dwa lub trzy dyski fizyczne i w jej obrębie można umieścić m.in. plik wymiany. Sam się nad tym zastanawiam.

poniedziałek, 29 września 2003, 08:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Witam,
"Arti" ma dużo racji. Sam eksperymentowałem z ustawieniem pliku wymiany na partycji sformatowanej na "FAT16". Osobiście polecam ustawienie pliku wymiany na najszybszym dysku twardym jaki posiadasz w komputerze (nie tym na którym masz zainstalowany system!).Wielkość pliku wymiany to z regóły trzykrotna pojemność pamięci RAM. Piszesz, że masz 512MB to powinieneś ustawić plik wymiany na 1536MB.
Pozdrówka.

czwartek, 2 października 2003, 07:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no mysle ze 3 krotna to troche przesada :) standartowe ustawienie to 1,5 krotnie wiecej niz ram, 2 krotnosc zas w zupelnosci juz wystarcza. oczywiscie na partycji fat16.
jesli chcesz jeszcze szybciej to poszukaj materialow o dyskach logicznych obejmyjacych partycje fizyczne kilku dyskow. wtedy masz partycje na wirtualna zlozona z powiedzmy 3 partycji 3 obszarow poczatkowych 3 roznych dyskow - ale to juz dla ekstremistow :)

piątek, 3 października 2003, 10:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]