Teraz jest czwartek, 3 grudnia 2020, 21:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki system do pakietu CS6 ? (czy windows 8.1 się nadaje ?) 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jaki system do pakietu CS6 ? (czy windows 8.1 się nadaje ?)
Chciałbym kupić system do pakietu CS6. Na windows 7 chodzi bez problemów. Jednak cena systemu w wersji OEM kosztuje około 400 zł. Za tą cenę można kupić windows 8.1 w wersji BOX (można systemem przenosić w razie czego na inny komputer). Niestety nie mam pojęcia jak Adobe CS6 radzi sobie z tym systemem który nie ma już dla Adobe CS6 wsparcia. Gdzieś czytałem na zagranicznym forum że komuś strasznie mulił Adobe Premiere na win 8.1 zaś na 7 chodził płynnie. Czy używacie może ten system (win8.1) z tym pakietem ? Proszę o spostrzeżenia i własne przemyślenia. Który kupić ?

czwartek, 9 kwietnia 2015, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaki system do pakietu CS6 ? (czy windows 8.1 się nadaje ?)
Ja bym bral 7 (jakos mnie 8 nie przekonuje) a co do ceny, da sie taniej, dyskutowalismy na ten temat tu - viewtopic.php?f=47&t=38431&start=120

czwartek, 9 kwietnia 2015, 14:18
Stały bywalec
Stały bywalec

Nawiązując do tego wątku kolegi powyżej ...
nie do końca jestem przekonany że to jest zgodne z prawem polskim. Dzwoniłem do Microsoft Polska która potwierdziła że klucze są legalne, lecz posiadanie tej licencji programu przez osobą kupującą jest nielegalne 8O . Te programy są tanie bo są "odsprzedawane". Czyli firma ma 100 starych komputerów na których są stare systemy, robi odnowienie licencji a następnie je odsprzedaje. Niby w UE jest to dozwolone po jakimś tam wyroku. Jednak Microsoft Polska ma swoje przepisy "wytyczne" wg. których programów w wersji OEM nie można odsprzedawać. Licencja jest dalej połączona z tym starym komputerem. Twierdzą że to użytkownik ma się znać na przepisach , i że to on odpowiada za zainstalowany system na swoim komputerze a nie sprzedający. Im nie są w stanie nic zrobić. To my instalując ten system łamiemy prawo. Siedziałem nad tym kilkanaście dni czytając różne artykuły i też mam mętlik w głowie. Nie raz kupowałem do pracy (pracuję w szkole) dziesiątki systemów w wersji BOX i OEM. Różnią się one (zawartością) ZNACZĄCO od tego co sprzedają na allegro. Tam w zasadzie dają tylko numer i wydrukowaną nalepkę beż żadnych hologramów czy certyfikatów. Sam nie wiem co robić. Jednak chyba dołożę i kupię system w sklepie, chyba że mnie jakoś przekonacie że to jest zgodne z prawem Microsoft Polska.

piątek, 10 kwietnia 2015, 07:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No ten co ja kupilem to licencja box, legalna, dzwonilem do microsoftu i sprawdzilem. Kwestia , ze nie ma microsoftowego pudelka.

piątek, 10 kwietnia 2015, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

simur- w sumie wcale sie nie dziwie z takie podejscia MS, nie pierwsza i za pewne nie ostatnia tak sprawa w naszym kraju, po co respektowac jakis tam unijny wyrok, nie ma zadnej glosnej sprawy medialnej, nie toczy sie zadna glosna sprawa w sadzie to maja to gleboko w d.....
Czytalem tez troche w tej sprawie i coz dla mnie sprawa jest oczywista, tylko jak widac MS PL nie bardzo chce respektowac ten wyrok, mysle natomiast, ze wypadku jakiejs sprawy sadowej z tego tytulu, jako, ze ta dyrektywa mowi wyraznie o terenie calej UE a z tego co mi wiadomo w UE jestesmy, wyrok w takim postepowaniu powinien byc jednoznaczny. Z drugiej jednak strony PL to nadal dziki kraj, roznie moze byc.
Licencje, ktora ja kupilem skladala sie z klucza, naklejki COA (oryginalnej, nie kserowki) oraz FV, zestaw nabyty w dobrej wierze (co z prawnego punktu widzenia jest dosc istotne) tak wiec nabylem licencje legalnie.
Jako, ze u mnie w rodzinie, gdzie kamieniem nie rzucisz to w prawnika trafisz, postaram sie dowiedziec cos wiecej.

piątek, 10 kwietnia 2015, 11:39
Stały bywalec
Stały bywalec

ok, dzięki za info, to może i ja kupię ten system, tylko podajcie mi link gdzie kupię wersję BOX bo wszedzie widzę OEM. Napisałem do Microsoftu i kilku jego partnerów i zero odpowiedzi. Jeżeli oni mają mnie w d...e, to ja kupię system na allegro. Chciałem dobrze, gdyby mi napisali że to piraty i są nie legalne to bym nie kupił, a jeżeli nie odpisują to coś w tym jest. Dajcie mi jakiś namiar na pewną osobę która je sprzedaje (BOX) oraz daje rachunek.

piątek, 10 kwietnia 2015, 12:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten link co ja podalem to licencja box pro, na fakture.

piątek, 10 kwietnia 2015, 13:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Degenerado - a Ty kupiłem win 8.1 ? Jeżeli tak to jak Ci chodzi Premiere, After Effect , Encore na nim ? nie ma żadnych problemów ?

piątek, 10 kwietnia 2015, 13:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie sprawdzałem, kupiłem, żeby mieć podstawe do 10-tki ale na jakims prostym kompie zainstalowałem 8.1 i praktycznie zrobiłem z niego i z wyglądu i z funkcjonalności win 7, nie powinno być klopotow ale najlepiej jakbys sam sprawdzil na trialu

piątek, 10 kwietnia 2015, 13:52
Stały bywalec
Stały bywalec

ok, tak zrobię zanim kupię 8.1 . Dziś go zainstaluje (wersje 30 dniową) a jutro powgrywam programy. Zrobiłem kopię (obraz całego systemu z programami). Zastanawiam się tylko nad instalacją Adobe CS6 Premium, gdyż nie dezaktywowałem go w poprzednim systemie. Chyba można go aktywować na dwóch komputerach. Nie pamiętam czy można go zainstalować (Adobe CS6) na 8.1 jako wersje TRIAL bez aktywacji ? (tylko ze wtedy nie sprawdzę Encore bo się chyba w Trial nie uruchamia). Chyba będe musiał go aktywować a po sprawdzenie go zdezaktywuje. Podzielę się przemyśleniami. Pościągałem jakieś programiki które maja zrobić z 8 siódemkę :) bo jak widzę te kafelki to mi się nie dobrze robi.

piątek, 10 kwietnia 2015, 14:15
Moderator
Moderator

simur napisał(a):
...Pościągałem jakieś programiki które maja zrobić z 8 siódemkę :) bo jak widzę te kafelki to mi się nie dobrze robi.

8,1 domyślnie uruchamia pulpit. Kafelki (i przycisk wyłącz komputer) przywołujesz klikając na grafikę okienka w miejscu gdzie kiedyś był start, tylko jak wychodzisz z systemu. Jedyne czego mi w ósemce brakowało, to polecenia uruchom, którego skrót umieściłem obok na pasku. Co do reszty przyzwyczaisz się szybko. Nie ma sensu zaśmiecać systemu programikami, w obronie starych przyzwyczajeń. :wink:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/where-is-run-command
...a potem prawoklik, przypnij do paska zadań.

piątek, 10 kwietnia 2015, 14:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Na szybkiego, system win 8.1 Pro (wersja trial, mam nadzieję że bez pro będzie to samo) zainstalowany. Instalacja około 12 minut. Uruchamia się podobnie jak win7 , czyli kilka sekund po włączeniu. System mam na dysku SSD. Zainstalowałem cały soft Adobe. Bawiłem się około 20 minut. Śmiga szybciej niż na win7. Programy uruchamiają się w 3 sekundy. Naprawdę to jest piękne. Podobnie instalacja wszystkich programów (a było ich naprawdę dużo przebiega szybciej niż na win7). Instalowałem ich po kilka na raz i wszystko jest OK. Linia na Adobe Premiere wczytuje się o wiele szybciej niż to było w win7. Audio w zasadzie mam od razu po wczytaniu projektu, w win7 musiałem czekać dość długo zanim zacząłem słyszeć głos. Jutro sprawdzę Encore a zwłaszcza dynamilkinks, z tym miałem problem na 7. Zainstalowałem ClassicShell i mam prawie 7. Jedynie internet mi padł po krótkim czasie. Dopiero całkowite wyłączenie zapory naprawiło problem. Pzdr
PS. Jak tak dalej pójdzie to w poniedziałek zamawiam Win8 BOX.

No i po przejściu dynamiclinks z Premiere do Encore w 2 sekundy się projekt wczytał. Rewelka, przedtem musiałem czekać nawet kilka minut (jak stanął na 50% tak stał i dopiero po 3 minutach wczytywał się).
Wogóle zauważyłem że jakby kop otrzymał drugie tyle pamięci RAM. Chodzi jak malowany. Z tego co wiem można te kafelki jakoś wyłączyć i będzie po problemie. Ogólnie POLECAM !!!

Ostatnio edytowano piątek, 10 kwietnia 2015, 22:36 przez simur, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 10 kwietnia 2015, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

10-tka już jest lepsza w tym momencie :)

piątek, 10 kwietnia 2015, 22:25
Stały bywalec
Stały bywalec

ok, idę spać bo dziś cały dzień rąbałem drzewo i mnie w krzyżach łamie :) , ale idę spać MEGA zadowolony z tego systemu. Pobawię się nim przez weekend, posprawdzam wszystkie pluginy pod Premiere i Photoshopa czy nie będzie problemów. Jeżeli dalej tak będzie hulać to kupuję za 389 zł w http://sklep.centrumxp.pl/1,1,1,kategor ... ows_8.aspx . To oficjalny Partner firmy Microsoft. Dobrej nocy

piątek, 10 kwietnia 2015, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sprawdz jak będą dzialac dynamic linki, to nie jest wersja pro , zebys potem problemów nie miał

piątek, 10 kwietnia 2015, 22:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona