Teraz jest środa, 23 października 2019, 15:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sprzęt do montażu - prośba o opinie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sprzęt do montażu - prośba o opinie
Witam,
Co sądzicie o takim zestawie przeznaczonym głównie do montażu filmów? Praca głównie na Sony Vegas i After Effects.

Procesor Intel Core i7-4790K
Chłodzenie CPU Noctua NH-D15
Płyta główna MSI B85-G43
Karta graficzna Asus Radeon R9
Zasilacz Corsair VS650 650W

Pamięć Crucial Ballistix Sport, 8GB (8gb Cruciala o tej samej częstotliwości już mam, więc myśle że kolejne 8 na razie wystarczy)
Dysk Seagate 1TB, SATAIII
Dysk SSD Crucial MX200 250GB
Obudowa Zalman Z9

Link do całego koszyka na morele - http://www.morele.net/inventory/info/usZxuV/

Co myślicie, wymienilibyście coś? Budżet około 5000zł.

środa, 6 stycznia 2016, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sprzęt do montażu - prośba o opinie
Poza procem... Wszystko

środa, 6 stycznia 2016, 13:27
Nowy
Nowy

Aż tak źle? Napiszesz co konkretnie widziałbyś obok tego procka? Byłbym wdzięczny bo szczerze mówiąc sam średnio interesuje się sprzetęm itp. i opierałem się głównie na opiniach z neta...
Zapomniałem dodać że posiadam jeszcze jeden dysk HDD 500gb

środa, 6 stycznia 2016, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jestem w trasie, jak nikt nic nie wrzuci to poznym wieczorem Ci rozpisze co mozna, tylko musialbys sprecyzowac dokladnie rodzaj roboty, materialy, projekty itp. Akurat vegas i after to para ktora ma rozne wymogi co do sprzetu. Mozemy sie zgadac przez skypea albo telefon ale na pewno po 22.

środa, 6 stycznia 2016, 14:23
Nowy
Nowy

O ja świetnie by było! Podeśle Ci na PW login skype i możemy pogadać jak będziesz miał wolną chwile ;)
Co do rodzaju roboty to na razie są to montaże z nagrywek GoPro i lustrzanek oraz filmy promocyjne stron internetowych. Prawie wszystko co do tej pory zrobiłem - jachimov.pl

środa, 6 stycznia 2016, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Parę uwag:

1 Jeśli chcesz kręcić procesor to płyta na chipsecie pozwalającym to robić(B nie pozwala).

2 Jeśli bez kręcenia:
- to może procesor z "k" nie jest potrzebny?
- chłodzenie można tańsze i mniej wydajne.

3 Dyski:
- Crucial MX200 jest gorszy od poprzednika MX100. Wybór jest ogromny. Z nowych szybkich i atrakcyjnych cenowo Samsung EVO 850(poprzednia EVO 840 miała problemy. Nie pomyl).
- HDD zamiast jednego dużego kup 2 mniejsze. Nie chodzi o mniejszą powierzchnię, a o organizację(źródła na jednym, eksporty na drugi). Względnie kup większy SSD i użyj go do eksportów.

Vegas przy eksporcie h264 najlepszy użytek zrobi z starych GTX 5xx. Nowsze będą działać gorzej.

After.
Na pewno więcej ramu. Który After. 2015 u mnie się nudzi na starych templatkach. 2014 wyciska wszystkie soki z CPU, ale w zasadzie nie używa GPU(w najlepszym wypadku po prostu nie psuje niczego). Na forach jednak ludzie chwalą 2015(ten już ma działający OpenCL) więc jeśli tworzysz projekty od podstaw, a nie bazujesz na starych templatkach...

Jeśli oczekujesz szybkości od edytora(mam na myśli eksport) powinieneś rozważyć inny(może Premiere skoro i tak pracujesz na Adobe, albo Ediusa, bo masz darmową akceleracje w procesorze)...

środa, 6 stycznia 2016, 16:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vegas oczywiście optymalizowany jest pod open cl więc optymalnym rozwiązaniem jest radeon, który daje akcelerację w podglądzie i eksporcie, ponadto wykorzystuje też akcelerację intelowską przy eksporcie (tzw darmowa akceleracja w procesorze)

after fx używa open cl odkąd został zmodyfikowany rendering engine i zrezygnowano z open gl - od wersji CS 6 !

oczywiście wersja after fxa cc 2014 używa akceleracji gpu do renderowania z timeline i w trakcie eksportu, opcja renderowania przez Adobe media encoder z mercury engine, działa zarówno z akceleracją open cl jak i cuda

projekty od podstaw czy templatey ... kompletnie nie ma znaczenia, podstawową operację jak skalowanie dowolnego elementu już robi karta graficzna

cruciale i Samsungi seria evo nadaja się na system i tempy a do video to akurat są serie, które należy omijać szerokim łukiem

środa, 6 stycznia 2016, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
oczywiście wersja after fxa cc 2014 używa akceleracji gpu do renderowania z timeline i w trakcie eksportu

Opcja jest i może i używa, tyle że robi to źle. W najlepszym przypadku nie popsuje eksportu. Pisze to z doświadczenia, ale ciężko nie będzie znaleźć podobne opinie. Na pewno tu na forum znajdą się koledzy, którzy też to testowali.
W Vegasie jest OpenCL, Cuda i QSV. Nie testowałem z radeonami, ale Kotin przeniósł kiedyś tabelki, które wstawiałem z OpenCL. QSV zmienia kolor w eksporcie, bo to akurat sprawdzałem(po eksporcie można wciągnąć na timeline i porównać). To oczywiście babol, ale nawet w 13 nie usunięty.

środa, 6 stycznia 2016, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie zamierzam tego rozwijać bo będzie kolejny hardcore...

środa, 6 stycznia 2016, 22:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]