Teraz jest piątek, 18 października 2019, 22:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Prośba o zerknięcie na moja konf. kompa 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prośba o zerknięcie na moja konf. kompa
Witajcie, to mój pierwszy post, więc chciałem się przywitać.
Proszę zerknijcie na moją konfigurację komputera pod After Effects.
Nie znam się na sprzęcie, więc każda uwaga będzie dla mnie cenna.

https://proline.pl/koszyk/3655ac91

sobota, 23 lutego 2019, 23:17
Moderator
Moderator

Post Re: Prośba o zerknięcie na moja konf. kompa
Pewnie sprawdziłeś z jakimś kalkulatorem mocy, więc nie dlatego że zasilacz za słaby, a dlatego że zasilacz obciążony w połowie, góra w dwóch trzecich, jest bardziej efektywny, cichy i dłużej zachowuje sprawność, więc może rozważ coś lekko mocniejszego?

niedziela, 24 lutego 2019, 19:48
Nowy
Nowy

Tak, to była moja obawa, że trochę za słaby, 650W wystarczy?
Druga niepewność to Zotac, może jest coś "lepszego" w okolicach tej ceny?

niedziela, 24 lutego 2019, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli możesz jeszcze trochę poczekać na ocenę, bo to generalnie wygląda przyzwoicie, ale dlatego trzeba się dokładnie wgryźć w szczegóły i posprawdzać wszystkie specyfikacje. Właśnie policzyć dobrze zasilacz, policzyć wydzielane ciepło i porównać z wydajnością wentylacji obudowy, zajrzeć do recenzji i testów.
Ja w pierwszej kolejności zwróciłem uwagę na mobo, w aspekcie dwóch dysków NVMe. Trzeba sprawdzić jaka jest ich dynamika termiczna. Płyta ma fabryczne rozpraszacze ciepła, ale to nie zawsze się sprawdza. A tu jeden dysk jest wciśnięty pod GPU, drugi dostaje z niej ciepły nawiew. Nie ma miejsca żeby w razie czego dołożyć radiatory czy jakiś dedykowany nawiew, gdyby to okazało się potrzebne.

poniedziałek, 25 lutego 2019, 01:58
Nowy
Nowy

Może więc jakieś AIO puszczone z góry typu Kraken x62?

poniedziałek, 25 lutego 2019, 07:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raczej sugerowałbym dobranie dobrej płyty głównej, która ma lepsze rozmieszczenie gniazd M.2, tak by nie były dogrzewane ciepłym powietrzem z innych podzespołów, oraz dawały możliwość dołożenia radiatorów czy nawet dedykowanego wentylatorka.

Modny jest teraz temat thermal throttlingu dysków SSD, ale dławienie termiczne to tylko pożyteczny mechanizm chroniący elektronikę przed uszkodzeniem.
Takie same mechanizmy są od dawna w procesorach.
I dokładnie tak samo reagujemy, jeśli TT wystąpi - zapewniając chłodzenie, odprowadzenie nadmiaru ciepła.
Istotnymi czynnikami wpływającymi na zadziałanie TT jest więc zarówno temperatura ambientu jak i wynikający z konstrukcji obudowy, liczby i wydajności wentylatorów - rozkład temperatur we wnętrzu, dynamika i kierunki przepływu powietrza, wzajemna odległość podzespołów generujących najwięcej ciepła.
Zły dobór płyty głównej i obudowy może zniweczyć potencjalną moc podzespołów, a często jest to zaniedbywane.

wtorek, 26 lutego 2019, 02:40
Nowy
Nowy

Cenna uwaga, Asrock z390 extreme4 i ASUS PRIME Z390-A mają radiatory na 1 slocie.

wtorek, 26 lutego 2019, 10:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ta płyta którą wybrałeś w linku też ma rozpraszacze na obu slotach. Jednak płaski rozpraszacz ma mniejszą powierzchnię emisji niż typowy radiator, i może czasem nie wystarczyć. Jeden dysk jest schowany pod GPU i tam będzie mniejszy przepływ powietrza. Popatrz czy są dostępne płyty o innym rozmieszczeniu. Można też dyski M.2 umieszczać na chłodzonych kartach rozszerzeń, ale tu znowu potrzeba więcej slotów na takie karty. Taniej jest wyszukać płytę o dobrym rozplanowaniu, a radiatory, wiatraczki - to nie są drogie rzeczy.

Obudowa jest wytłumiana i z filtrami, i to w zasadzie fajnie. Ale z drugiej strony maty wyciszające są izolatorem ciepła, więc obudowa jako całość oddaje mniej do ambientu. Zostaje przedmuch, ale tu też filtry ujmują trochę wydajności wentylatorów. Czasem lepiej nie zawsze jest lepiej. :lol:
To świetna obudowa do chłodzenia cieczą. Raczej pod takie mieszane chłodzenie projektowana.

Trochę się może rozpędzam, a nie wiem czy Ty sam będziesz to składał, w sklepie mają to zrobić, czy masz pod ręką fachowca.

wtorek, 26 lutego 2019, 14:26
Nowy
Nowy

Ktoś mi będzie składał, ale wszystkie sugestie biorę do siebie i rozważamy. Także dziękuje za przemyślenia.

środa, 27 lutego 2019, 00:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zwróć uwagę na rozplanowanie linii PCIex na wybranej płycie:
https://www.pcper.com/image/view/94649?return=node%2F70478
Jedno ze złącz M.2 chodzi przez switch, żebyś nie podpiął tam innych dysków.

Gdybyś zdecydował się na inną mobo też sparawdź rozplanowanie linii w dokumentacji.

środa, 27 lutego 2019, 05:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]