Teraz jest środa, 2 grudnia 2020, 14:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Proszę o rade w sprawie nowego kompa 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Proszę o rade w sprawie nowego kompa
Witam

Mam zamiar kupić nowy komputer, lecz potrzebna jest mi Wasza opinia na jego temat i czy spełni on moje wymagania.

Athlon 2600 XP, pł. gł. ABIT NF7-SL n-force2, Radeon 9200 128mb/128 kbit vivo (czy jakoś tak), HDD 120 GB Maxtor 8MB + 40 GB Maxtor, Fire-Wire na płycie gł. 512MB RAM 400MHz.

Komputer będzie służył do montażu 15-20 min. programów rozrywkowych, oraz okazyjnie do wesel i innych rzeczy.
Program do obróbki AP 6.5, WIN XP.

Jeszcze pytanko: czy będę miał możliwość podłączenia do komputera TV w taki sposób żeby na monitorze widzieć Timeline i całą resztę programu a na TV tylko obraz obrabianego materiału?

Dzięki za info.

wtorek, 9 grudnia 2003, 23:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

konfiguracja OK. zmienilbym dyski maxtora na WD Caviar (bo cena taka sama a gwarancja dluzsza - 3 lata) no i zadbal zeby na mniejszym dysku teaz bylo 8MB cache'u - bedzie ciszej i szybciej dzialac (a tam bedzie system operacyjny pewnie).
bedziesz mogl widziec na tv obraz-kwestia ustawien programu/sterownikow

wtorek, 9 grudnia 2003, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na to czy na mniejszym dysku jest też 8MB cache'u. Co do gwarancji na dyski to jest udzielana również na 3 lata (przynajmniej tak mówił sprzedawca). Czy oprócz tego jest jakaś istotna różnica pomiędzy Maxtorem a Caviarem?

Pozdr.

środa, 10 grudnia 2003, 00:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Producent dysku jest sprawą drugorzędną.Opinie są podzielone. W przypadku płyty głównej,którą zamierzasz kupić ważniejszym jest aby większy dysk 120GB był dyskiem typu SerialAta.To ważne.Różnica w cenie nie będzie duża.Transfer wbrew pozorom też niewiele wzrośnie w porównaniu do analogicznego dysku IDE. Ale zyskujesz co innego. W poprzednim układzie będziesz musiał podpiąć do 2 kontrolerów IDE przynajmiej 3 urządzenia (bo pewnie jakieś CD lub DVD zagości w kompie).A to będzie oznaczało podpięcie 2 dysków do jednej taśmy czyli do 1 kontrolera czyli asynchroniczną wymianę danych pomiędzy nimi czyli jak jeden wysyła lub przyjmuje dane to drugi czeka w tym czasie. A wiadomo,że na jednej taśmie z CD dysku ATA 100 łączyć się nie powinno bo spowolni się do ATA 33. A jak będzie wisiał na SATA to wymiane danych będzie synchroniczna z innymi dyskami. I kolejna ważna rzecz to taka,że płyta posiada kontroler RAID ale tylko obsługujący SATA. Jak ci będzie brakować miejsca lub uznasz,że dyski pracują ci za wolno to dokładając drugi identyczny skorzystasz z dobrodziejstwa jakim jest RAID.To może być przydatne.Jedna tylko uwaga:dyski SATA są głośniejsze od analogicznych dysków IDE.
Kolejna rzecz to procesor i pamięć.Mam spore doświadczenia z tą płytą i mogę się podzielić informacjami co do procesora i pamięci co warto i co trzeba. Jak jesteś zainteresowany to napisz.W tej chwili kończy mi się czas. Nara.

środa, 10 grudnia 2003, 05:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Powyższa odpowiedź jest mojego autorstwa.Nie zalogowałem się.

środa, 10 grudnia 2003, 05:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no nie powiedzialbym ze producent to sprawa drugorzedna. jesli zwracasz uwage na opoznienia wynikajace z obciazenia kontrolera, to takim samym problemem powinna byc dla ciebie roznica wydajnosci miedzy np. samsungiem/seagate a maxtorem/WD. prawda jest zas ze oczywiscie duzo lepiej kupic dyski Sata niz eide. a czy to bedzie maxtor czy WD to tez wielka roznica nie jest - wydajnosciowo ida leb w leb, wiec jesli okres gwarancji taki sam to mi byloby obojetne ktora z tych firm.

środa, 10 grudnia 2003, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za opinie, napewno wezmę je pod uwagę.

Pozdr.

środa, 10 grudnia 2003, 16:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś na Radeonach producenci stosowali szybsze pameci w wersjach 64MB niż w wersjach 128MB. Nie wiem czy tak zostało do dziś - musisz to sprawdzić. Być może nei warto przepłacać, 64MB jest tańsze a jeżeli nie będziesz grał to raczej dodatkowe 64MB mogą okazać się całkowicie zbędne.

czwartek, 11 grudnia 2003, 02:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]