Teraz jest piątek, 27 listopada 2020, 13:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 dysk SATA 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dysk SATA
dokupiłem do kompa dysk SATA 80GB jest podłaczony do płyty Asus P4PEGOLD która ma RAID. Niestety przy zgrywaniu z kamery cyfrowej gubi bardzo dużo klatek. Mam też drugi dysk -nie SATA- i na nim jest wszystko ok. Co tu może być nie tak?

piątek, 26 grudnia 2003, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że to kontroler SATA-RAID Promise'a. Niestety na tej płycie miałem identyczne problemy - teraz mam P4P800 i zero problemów.

sobota, 27 grudnia 2003, 03:27
Nowy
Nowy

Myślę, że to kontroler SATA-RAID Promise'a. Niestety na tej płycie miałem identyczne problemy - teraz mam P4P800 i zero problemów.

...Jak to cudownie tak nie mieć problemów!!!... :D
Co chwila klint jest nabijany w butelkę przez producenta. Warto mieć znajomego - doświadczonego serwisanta. Warto szukać przed zakupem skarg umieszczanych na forach (np. właśnie tu)...
I tak nie będzie 100%-towej pewności, ale dobry wywiad przed zakupem - to bardzo ważne. A kupowanie np. absolutnych nowości - to zawsze duże ryzyko...

środa, 7 stycznia 2004, 01:23
Bywalec
Bywalec

Post SATA
wiec tak SATA jest to dopiero starujacy standard i nie jest jeszcze z nim wszystko ok po pierwsze :
dyski SATA nie chodza z szybkoscia 150 Mb a tylko np Seagate 100 Mb
po drugie
wiewkszosc kontrolerow RAID bedzie zle funkcjonowalo z JEDNYM HDD i co do tego nie mozna miec watpliwosci
RAID to nie jest zwykly kontroler a tylko maciez ktora potrafi wycisnac wiecej z dyskow 2 lub 4 i dopiero wtedy jest ok
pozdrawiam
ps proponuje zajzec na strone np http://www.chip.pl i wpisac w wyszukiwarce SATA i poczytac

czwartek, 29 stycznia 2004, 16:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SATA nie jest już startującym standardem, tylko kontrolery są wykonywane na różnych chipsetach, nie zawsze dobrze dobranych sprzętowo. Poza tym kwestia upgradu biosów i firmwarów - nie wykluczone, że obecnie najnowszy bios do płyty głównej i firmware do kontrolera wyeliminowałyby wspomniane problemy, ja całe szczęście pozbyłem się problemu razem z płytą. Promise to generalnie uznany producent, więc może coś Asus skopał, tym bardziej, że w nowych biosach Asusa jest inny błąd, który utrudnia życie użytkownikom wielu dysków.

Dysk SATA bez problemu chodzi w pojedynkę, wiem bo sam miałem tylko jeden przez dłuższy czas. Kontroler SATA może pracować w trybie RAID lub zwykłym, można to zmienić w biosie.

A w przypadku płyty P4PE to ewidentnie błąd płyty. Miałem dokładnie to samo - gubił dużo, bardzo dużo klatek. Jak wyłaczyłem sieć, zbędne programy to udawało się zgrać film i to jedynie na dysk ATA. Ale mogłem zupełnie zapomnieć o wgraniu go ponownie na kamerę - tworzył jakieś przerwy, wstawiał pauzy - koszmar. Nie pomagała żadna żonglerka kartami, czy przerwaniami - poprostu D*PA. Tak więc ściągnij sobie najnowszy bios, a jak nie pójdzie to albo spróbuj kontrolera FireWire na karcie PCI albo zmieniaj płytę.

czwartek, 29 stycznia 2004, 20:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]