Teraz jest piątek, 18 października 2019, 18:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy mój komp da radę? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy mój komp da radę?
WITAM SERDECZNIE
Myślę o obróbce cyfrowej video, ale nie wiem, czy mój komp podoła:
Plyta: Gigabyte 8PE667 Ultra, PIV 2400, 1 GB RAM, Dysk 80 GB, nagr. DVD Pioneer A06.
Chcę kupić kartę Pinnacle DV 500 (chyba, że w podobnej cenie ktoś zna coś lepszego).
Interesuje mnie z największą możliwą jakością montowanie i nagrywanie na DVD.
I w jakim programie najlepiej to robić (z pinnaclem jest chyba ADOBE PREMIERE).
Na razie niewiele wiem na ten temat i prosze o wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

piątek, 16 stycznia 2004, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post hmmm
podoła na luzie...!!!!!! jedyny twój słaby punkt to dysk....za mały:(((( powinieneś dokupić jakiś dysk 120 albo 160 giga... materiał z jakościa dv godzinny zjmuje około 14 giga dolicz do tego miejsce na system + oprogramowanie...itd...
Co do karty to napisze tak...( i znów się naraze) karty pinnacla matroxa itp i itd. sa na dzień dzisiejszy delikatnie mówiąc niepotrzebnym zkupem..... lepiej za te pieniądze kup wiecej pamieci ze dwa dyski podłaczone pod raid...dobre monitory najlepiej 2 x 19" albo 1-17" i jeden 19" ( szkoda oczu na kiepskie) karte matroxa graficną 750 bedziesz mógł montować na dwóch monitorach a do 3 podepniesz TV. itp itd.
Twój procesor jest na tyle mocny ze z normalny montarzem poradzi sobie spiewajaco!!!!! z efektami wzależności od oprogramowanie rów nie bedzie problemów .
Podsumowujac port firewire do ściągania z kamery, oprogramowanie.... na poczatek... Adobe premier lub pinnacle liquid edition dv ....osobiście wybrał bym soft pinnacle... bo jest w prostej lini spadkiem po firmie Fast która robiła oprogramowanie do montażu profesjonalne...a adobe to nadal pół prof- pół amatorski soft...ale wybór należy do ciebie jedni wolą.... a drudzy....

idealnym rozwiazaniem do montażu i do kompozycji i 3d itd....sa zestawy oparte na dwóch procesorach....pamietaj że pamięć , procesor dyski znaczy uniwersalność czyli do montażu i do kompozycji i do używania kompa w dniu codziennym....karta typu matrox pinnacle tylko do niektórych efektów mają wspomaganie....
pozdrawiam. :D

sobota, 17 stycznia 2004, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta grafiki
nie napisałeś jaką masz kartę grafiki? a to bardzo wazny element kompa....i tu zapewne uciesza sie przedstawiciele matroxa....matrox do montażu jest poza konkurencją jakość obrazka w 2d miodzio....chodzi mi o karty...g550 g650 g 750 no i pharelia( nie wiem jak się pisze wiec mam nadzieje że napisałem ok).
pozdrawiam

sobota, 17 stycznia 2004, 00:33
Nowy
Nowy

Post Dzieki wielkie
a dwa monitory juz mam - mitsubishi 22" i Sony 17". FireWire tez, bo zajmuje sie przygotowka do poligrafii i skanerek na nim chodzi. Matroxa, co prawda, tylko 550.
Tylko w takim razie nie kumam, co takiego daje karta, np. ta DV500, ze az tyle kosztuje;)?

sobota, 17 stycznia 2004, 00:37
Nowy
Nowy

Post aha
a co z kartą dzwiekowa? Bo korzystam tylko z tej na plycie

sobota, 17 stycznia 2004, 00:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeżeli nie masz zakłuceń przy odtwarzaniu nagranego materiału typu trzaski itp. to nie zawracaj sobie głowy kartą dźwiękową.
Do obróbki wideo to masz aż G550 :lol: .
W DV500 płacisz za oprogramowanie, wejścia/wyjścia analogowe i pare innych pierdół, o których nie mam pojęcia.

niedziela, 18 stycznia 2004, 21:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]