Teraz jest piątek, 19 lipca 2019, 11:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 kamera + karta telewizyjna... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamera + karta telewizyjna...
wieam - jestem początkujacy i nie zajmowałem się nidgy sprawami filmowania... Chciałbym nagrać 18-stke mojego kolegi i później zgrac to na dysk - i w związku z tym czy posiadając karte telewizyjną ( osobiście nie mam ale pożcze od kolego) i normalną kamere (nie cyfrową) moge nagramy nateriał zrgrac na dysk? Jak to zrobić? Jakie oprogramowanie? Prosze o pomoc.. i z góry dziękije

środa, 21 stycznia 2004, 02:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Owszem można. Podłączasz kamre do karty jakimś kabelkiem (ewentualnie do magnetowidu a ten kablem antenowym do karty) i oprogramowaniem karty graficznej zgrasz na twardziela. Każdy progs do obsługi kart TV na kompie ma moduł capturingu. Trzeba trochę poustawiać parametry zrzutu i łykac.

Ale jest to najgorsze z możliwych rozwiązań zgrania materiały VHS na kompa (niska jakość), ale w twoim przypadku chyba jedyne

pozdrawiam
kosmaluk

środa, 21 stycznia 2004, 09:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzięki za pomoc wlasnie o to mi chodziło... jak bede miał jakies problemy które moga wyniknąć podczas robienia to sie tu jeszcz pojawie :-) DZIĘKI!

środa, 21 stycznia 2004, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 21 stycznia 2004, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A mam pytanie ile może zajmować taki film miejsca na dysku po zganiu (film trwa niecałe 45 minut) i jeszcz jedno jaki jest najprostrzy program do montowanie filmu (napisy, różene efekty i te sprawy)???

czwartek, 22 stycznia 2004, 02:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No to znów ja... Jest jakiś programik do zgrywania filmu z kamery analogowej podłączonej do karyt TV (używałme oprogramowania dołączonego do karty ale podczas zgrywania na dysk nie było dźwięku, mimo tego ze podczas oglądana na tym samym oprogramowaniu głos był)?? Z góry dzięki!

niedziela, 25 stycznia 2004, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pomoge... jesli bede w stanie
moze Windows Movie Maker...
ja mam na stale kamere VHS podlaczona do kompa przez karte TV... jak cos bedziesz chcial mozesz sie odezwac (gg 3147343)
bede probowal pomoc:) PZODR. :D

niedziela, 25 stycznia 2004, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No i znowy następny problem: jak moge zamnienć plik z rozszeżeniem *.wmv na plik *.mpg. potrzebuje tego bo che dodać do filmu efekty (napisy, itp.) programem Pinnacle Studio 9 a on nie obsługuje plików *.wmv ?? z góry dziękuje...

niedziela, 25 stycznia 2004, 22:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Wczoraj zgrywałem Sylwka.
około 86 min ,kodek Pic Video jakość 19 , dzwięk 44,1 16 bit mono rozdziałka 528x400 wyszło 10 Gb.
Zgrywałem VirtualdubemMod
Potem usuwasz niepotrzebne klatki korekcja dzwieku(u mnie spóźnia sie troche ) wrzucam do Pinacla robie efekty spowrotem do Pic video wyciągam dzwiek, kompresuje do Mp3 a obraz w Gordian knot 2 przebiegi Xvid albo Divx zobacze jak bedzie ładniej i wszystko mieści sie ładnie przy rozdziałce 512x384 na 1 Cd
Pozdrawiam

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 01:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 13:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]