Teraz jest poniedziałek, 30 listopada 2020, 20:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 jaki komputer 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jaki komputer
Mam zamiar zlozyc komputer do obrubki wideo.
Jaka plyta glowna ,jaki procesor ,karta graficzna itd..........
Zalezy mi na jakosci wideo.
Prosze o pomoc

czwartek, 22 stycznia 2004, 15:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli ci rzeczywiscie zalezy na jakosci to wybierz najpierw karte wideo i pod nia skladaj reszte. kazda karta ma swoje zalecane komponentyi np. z niektorymi plytami glownymi moze nie chciec pracowac poprawnie. pozostale to: monitor 19'' lub wiecej, szybkie i duze dyski twarde (7200 obr. 8MB cache) - w tym najlepiej osobny dysk na system operacyjny i pliki wymiany, duzo ramu (im wiecej tym lepiej), szybki procesor. reszta bedzie miala male znaczenie. oczywiscie wybierajac plyte glowna najlepiej wziac taka ktora ma raid, FW, sata.

czwartek, 22 stycznia 2004, 16:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi o płytę główną to zdecydowanie polecam płyty Asusa na chipach Intela - z ostatnich nowości to np. P4P800 lub P4C800. Przez mojego kompa przewinęło się bardzo wiele płyt głównych i najmniej problemów było z Asusami (odradzam jedynie dwa starsze modele P4B533 i P4PE). Unikaj płyt na chipach SISa i VIA.
Do tego procek najlepiej P4, FSB 800 MHz, HT.
Grafika, no cóż ja od wielu lat korzystam z kart ATI i nigdy nie miałem problemów, nawet teraz gdy dostępne są praktycznie jedynie klony na Radeonach, a z nich np. Radeon 9200 lub 9600 - tani, dobry, bez wentylatora.
Pamięci... im więcej tym lepiej, ale przynajmniej 2x256MB/400MHz na płycie Dual DDR (np. dwie w/w).
Dyski - najlepiej przynajmniej trzy - jeden na system (może być ATA), drugi na zgrywanie materiału, trzeci na eksport plików wynikowych - te dwa najlepiej S-ATA (koszty nie są dużo większe od ATA).
No i w zależności jaki masz sprzęt (analogowy czy cyfrowy) odpowiednia karta. P4P800 czy P4C800 mają FireWire na pokładzie więc tu nic nie będziesz musiał kupować, zaś przy wersji analogowej kup jakąś kartę wideo (np. DC10+ lub Pinnacle Deluxe).

czwartek, 22 stycznia 2004, 20:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]