Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 23:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Dziękuje za już i proszę o jeszcze 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dziękuje za już i proszę o jeszcze
Dziekuję za cenne dane te 3500 to nie jest jakaś magiczna nieprzekraczalną barierą gdyby chodziło o jakieś niewielkie dokładki ale pozwoli ogniskować dyskusję w pewnym rozsądnym przedziale. Dużo się dowiedziałem i wszystkim bardzo dziękuję ale proszę mówcie jeszcze.
Zbyszek

środa, 4 lutego 2004, 11:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje mi się, że powinieneś skupić się na klasie sprzętu. Wybadać jakie komponenty nie stwarzają problemów same w sobie i z jakimi innymi elementami są w stanie współpracować bezproblemowo.

Ja jestem z tej frakcji intelowej :), więc pewnie baty od niektórych zbiorę (jam3?), ale przez wiele lat eksperymentowałem z różnymi platformami i to zarówno jeśli chodzi o procesory, jak i chipsety. I dlatego obstaje przy Intelu.
W zakresie płyt głównych szczególnie polecam Asusa (poza P4PE) - nigdy nie miałem z płytami (na chipach Intela) tego producenta problemów. Jeśli płyta nie będzie miała kontrolera FirewWire to będziesz musiał dokupić osobno.
Procesor musisz wybrać wg możliwości finansowych.
Pamięci - kupując płytę DualDDR lepiej kupić dwie kości po 256MB niż jedną 512MB z oczywistych względów.
Dyski - im więcej tym lepiej, a przynajmniej dwa, co do wielkości to jedynym limitem będzie chyba cena. W zupełności wystaczą dyski ATA-133, ale SATA są praktycznie w tej samej cenie, a zapewniają nieco wyższą wydajność.
No i zgodzę się (w końcu :) ) z jamem3 co do tego, że warto mieć dwa napędy, czy nagrywarka DVD to już zależy od tego czy będziesz chciał wypalać DVD.
Głośniki czy słuchawki z mikrofonem i inne takie gadżety to już w zależności czy będą ci potrzebne, zawsze można dokupić gdy będą.

W innym temacie padły nawet konkretne konfiguracje i myślę, że możesz to potraktować jako punkt wyjścia.

środa, 4 lutego 2004, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje mi się, że powinieneś skupić się na klasie sprzętu. Wybadać jakie komponenty nie stwarzają problemów same w sobie i z jakimi innymi elementami są w stanie współpracować bezproblemowo.

Ja jestem z tej frakcji intelowej :), więc pewnie baty od niektórych zbiorę (jam3?), ale przez wiele lat eksperymentowałem z różnymi platformami i to zarówno jeśli chodzi o procesory, jak i chipsety. I dlatego obstaje przy Intelu.
W zakresie płyt głównych szczególnie polecam Asusa (poza P4PE) - nigdy nie miałem z płytami (na chipach Intela) tego producenta problemów. Jeśli płyta nie będzie miała kontrolera FirewWire to będziesz musiał dokupić osobno.
Procesor musisz wybrać wg możliwości finansowych.
Pamięci - kupując płytę DualDDR lepiej kupić dwie kości po 256MB niż jedną 512MB z oczywistych względów.
Dyski - im więcej tym lepiej, a przynajmniej dwa, co do wielkości to jedynym limitem będzie chyba cena. W zupełności wystaczą dyski ATA-133, ale SATA są praktycznie w tej samej cenie, a zapewniają nieco wyższą wydajność.
No i zgodzę się (w końcu :) ) z jamem3 co do tego, że warto mieć dwa napędy, czy nagrywarka DVD to już zależy od tego czy będziesz chciał wypalać DVD.
Głośniki czy słuchawki z mikrofonem i inne takie gadżety to już w zależności czy będą ci potrzebne, zawsze można dokupić gdy będą.

W innym temacie padły nawet konkretne konfiguracje i myślę, że możesz to potraktować jako punkt wyjścia.

Matrix
najlepsze (stabilne)płyty do intela robi intel(jak zapomnimy o kręceniu )
sam wiem bo od ponad 2 lat posiadam
coś takiego p4 2000a intel 850MV i oczywista 512 rimmów (800)- co smieszne na bios-sie z 2001 roku nie ma problemów

Ostatnio edytowano piątek, 1 października 2004, 18:39 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

środa, 4 lutego 2004, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

>najlepsze (stabilne)płyty do intela robi intel
nie zgadzam sie, to subiektywna opinia i brak na to dowodow. uzywalem wielu plyt glownych innych producentow ktore dzialaly stabilnie i przewyzszaly wydajnoscia produkty intela.

czwartek, 5 lutego 2004, 20:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
najlepsze (stabilne)płyty do intela robi intel

No to sie uśmialem w tej klasie cenowej intel nie robi wcale rewelacyjnych płyt ! jak dla mnie to nawet Asrock robi lepsze dla intela niż sam Intel.
Sytuacja diametralnie ulega zmianie jesli mówimy o bardziej zawansowanych konfiguracjach ( workstation / serwer )

piątek, 6 lutego 2004, 03:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

>najlepsze (stabilne)płyty do intela robi intel
nie zgadzam sie, to subiektywna opinia i brak na to dowodow. uzywalem wielu plyt glownych innych producentow ktore dzialaly stabilnie i przewyzszaly wydajnoscia produkty intela.

pewnie ,że subiektywna(jak w sumie kazda opinia)

ale poczytaj sobie recenzje i porównania w sieci czy pismach komp. cos dziwne :wink: zawsze wszyscy tam podkreslaja wspaniała stabilnośc i praktycznie brak mozliwości @

a co do wydajności nie kręconych plyt gdzieś byl test płyt 875, 865pe i cio ciekawe pod wzgledem wydajności były właśnie płyty intela

piątek, 6 lutego 2004, 10:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]