Teraz jest wtorek, 1 grudnia 2020, 16:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 proszę o opinie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post proszę o opinie
Jestem posiadaczem laptopa Dell 600. Super sprzęt ale ma jedną wadę, brak kontrolera firewire. Chcę ratować się kupnem karty firewire na pcmcia. Ale zastanawiam się czy PCMCIA poradzi sobie z przepustowością danych. Jak ktos ma podobne zestawienie sprzętowe proszę o opinię (ewentualnie jakiego producenta karta PCMCIA). Drugie pytanie czym standard PCMCIA różni się od standardu PCMCIA2 (taki mam właśnie w swoim kompie)

czwartek, 23 września 2004, 14:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a może ktoś wie jaka jest specyfikacja techniczna pcmcia i jaka jest przepustowość danych

piątek, 24 września 2004, 22:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dowolny kontroler FireWire na PCMCIA poradzi sobie z obróbką wideo w formacie DV. Im droższy tym lepiej sobie będzie radził... niestety.

środa, 29 września 2004, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jakie firmy robia dobre urządzenia tego typu (górna i średnia półka)?

czwartek, 30 września 2004, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cena kontrolera nie ma nic do radzenia sobie z obróbką wideo w formacie dV. To tylko port umożliwiajacy zapis na twardym dysku i ewentualnie odwrotnie na tasmie DV lub za pośrednictwem kamery na VHS. Kontroler który to zabezpiecza jest dobry i żaden inny nie będzie lepszy , gorszy to ten który nie pozwala na pełny zapis bez gubienia chćby 1 klatki.

czwartek, 30 września 2004, 23:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No tak, ale czemu nikt nie wie jaka jest przepustowość PCMCIA 2. To że FireWire ma 400mb to nie znaczy że PCMCIA 2 poradzi sobie z taka ilością danych. Z tąd tez moje pytanie, jką ma przepustowość PCMCIA 2 (32 bitowa)?Jak ktoś wie proszę o odpowiedź.

piątek, 1 października 2004, 08:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PCMCIA poradzi sobie. Mowie oczywiscie o kartach w technologii CardBus (PC-Card juz jest raczej nie stosowane - chyba ze w starych notebookach klasy 486/pentium75). Maksymalna przepustowosc tej magistrali to o ile dobrze pamietam to 132 MB (porownuje sie ja z przepustowoscia PCI). Tak wiec nie musisz sie martwic o to ze nie poradzi sobie z "zaledwie" 400 Mb kontrolera FW. Aha, jesli podejrzewasz ze masz interfejs w technologii PC-Card to lepiej sprawdz to przed zakupem karty (w instrukcji lub w sieci znajdziesz jak), bo zdaje mi sie ze kontrolery FW robione sa tylko dla CardBusa.

piątek, 1 października 2004, 10:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki za odpowiedz. Masz rację. Znalazłem ciekawą stronkę na ten temat .Dla zainteresowanych tematem link : http://www.tomshardware.pl/network/2001 ... a_16bitowa

sobota, 2 października 2004, 19:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]