Teraz jest niedziela, 26 stycznia 2020, 13:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Bezlusterkowiec do filmowania do 3k 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Bezlusterkowiec do filmowania do 3k
Witam,

Mam zamiar kupić bezlusterkowca głównie do filmowania (4k, gniazdo mikrofonowe, do 3tysięcy zł), okazjonalnie do robienia zdjęć. Aparat miałby być używany głównie do filmowania samochodów i samolotów, więc ujęcia raczej dynamiczne, okazjonalnie nocą. Chcę zakupić sobie aparat, statyw, mikrofon. Obiektyw jest raczej kwestią czy aparat będzie już w niego wyposażony czy nie, bardziej interesuje mnie kwestia jaki to będzie miał być obiektyw, ale po kolei.

1- Aparaty jakie mam na uwadze to; Lumix GH4, Lumix G7, Fujifilm XT20, Sony A6300 - Zależy mi na 4k i gnieździe mic, który z nich najlepiej nadaje się do filmowania?

2- Obiektyw - Myślałem raczej nad zwykłym obiektywem coś pokroju 20-70mm ogniskowej, większe mi niepotrzebne. Może na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

3- Mikrofon, lepiej pojemnościowy czy dymaniczny, tutaj zależy mi na dobrym dźwięku - wiadomo silniki :)

Myślałem również o kamerze, jednak z racji większej "wielozadaniowości" aparatu, wolałbym raczej bezlusterkowca. Dzięki za wszystkie sugestie, odpowiedzi i porady :)

Pozdrawiam :)

piątek, 3 stycznia 2020, 15:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]