Teraz jest środa, 8 lipca 2020, 01:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Kamera do nagrywania w ciemności do 1000 zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do nagrywania w ciemności do 1000 zł
Hej, poszukuję kamery, którą będę mógł nagrywać w absolutnej ciemności. Ponadto nie mam szczególnych wymagań, zależy mi również, żeby był podgląd rejestrowanego obrazu. Czy możecie doradzić jakiś sprzęt?

czwartek, 25 czerwca 2020, 08:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do nagrywania w ciemności do 1000 zł
Opisz nam dokładniej co i w jakich warunkach chcesz filmować i jakiego efektu się spodziewasz.

Normalne kamery do filmowania rejestrują wyłącznie światło widzialne odbite, więc kamery działającej w absolutnej ciemności z definicji nie ma.
Są kamery specjalistyczne - na podczerwień czy termowizyjne. Mają też swoje ograniczenia, na razie za mało wiem by coś doradzić.

czwartek, 25 czerwca 2020, 10:47
Nowy
Nowy

Dzięki za pytanie, potrzebuję kamery do projektu artystycznego działającego na podczerwień, w sumie z wymagań to ww. podczerwień i monitorek do podglądu tak, by wiedziało go kilka osób. Czy tyle infomacji wystarczy Ci, żeby coś doradzić?

czwartek, 25 czerwca 2020, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie są to zagadnienia którymi użytkownicy naszego forum na co dzień się zajmują. stąd widzę że Cię nikt nie wsparł. Ja też się za bardzo na tym nie znam, nie wiem też jaka materia jest przedmiotem Twoich działań artystycznych. Czy ona sama emituje podczerwień, czy trzeba ją doświetlać; jaka jest wielkość filmowanego planu czy jego dystans od kamery.

Przejrzałem przez weekend internet, i w Twoim budżecie to chyba zostają kamery dozoru wykorzystywane w monitoringu. Jest sporo takich kamerek wrażliwych na podczerwień, z własnym doświetleniem, nawet z możliwością sterowania i zoomu.

Znajdź sklep, który Ci się spodoba i skorzystaj z porad sprzedawcy, ja niestety o takim sprzęcie mam tylko jakąś wiedzę ogólną.

Dla orientacji podam Ci jakieś przesiewowe linki:
https://allegro.pl/listing?string=kamery%20podczerwie%C5%84&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0605
https://allegro.pl/listing?string=kamery%20podczerwie%C5%84&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0605

niedziela, 28 czerwca 2020, 19:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]