Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 13:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 kamera do 200zl :P 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamera do 200zl :P
no dobra, Wy mi tu pierdziu pierdziu o kamerach za tysiace zlotych a mnie az sie smutno robi, ze nigdy sobie na cos takiego nie pozwole... ale, nie po to tu przyszedlem zeby Wam swe zale skladac... jako mlody niedoswiadczony "filmowiec" pragne zakupic kamere analogowa, za pomoca ktorej bede mogl kontynulowac moja pasje. zajmuje sie (moze nie zajmuje ale bawie sie) w produkcje filmow amatorskich. niestety ostatniego czasu stracilem jedyne uzadzenie pozwalajace mnie na realizowanie pasji. byl to aparat cyfrowy z mozliwoscia nagrania 3 minut filmu. chce wiec temu zaradzic. teraz prosze sie nie smiac (toz to nie od sprzetu ale od umiejetnosci kamerzysty zalezy efekt produkcji :P) - mam tylko 200 zl na zakup czegos co bedzie nagrywalo nie psulo sie i dawalo satyswakcje podczas obslugi.... moim marzeniem jest kamera o jak najmniejszej ilosci elektroniki (coby malo zawodna byla), ale oczywiscie na tyle prosta w obsludze, zebym nie musial poczatkowo miesiacami jej rozpracowywac (do profesjonalnych produkcji jeszcze mi daleko :))... aha, jeszcze chcialbym zeby eksploatacja tej kamery nie byla uciazliwa, czyli zebym bez problemow mogl zrzucac nagrania na komputer. to chyba wszystkie moje wymagania :)., teraz najwazniejsza czesc mojj forumowej wypowiedzi... zapytanie... czy taki zakup jest w ogole MOZLIWY. jak tak to prosilbym o jakies propozycje (na allegro pelno jest tego), a jak nie to moze wskazanie innej drogi (bo moze moje mwymagania sa nieadekwatne do tego co chce ta kamera robic. pozostawiam wtedy jako jedyne wymaganie cene - 200 zlotych polskich)... z gory dziekuje i pozdrawiam...

piątek, 19 listopada 2004, 16:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No to faktycznie poszukaj na allegro jakiejs kamery w standardzie 8mm albo VHS-C. Do zrzucenia filmu na komputer potrzebny bedzie ci tunet RTV na PCI z wejsciami chinch i S-Video(jakość w S-Video jest rewelacyjna ale złącze to mają tylko kamery S-VHS-C, Hi8 no i oczywiście wszystkie cyfrowe. Z kamery Video8 bądź VHS-C najlepiej zrzucić obraz w rozdzielczości 352x288 lub podobnej. Daje więc to efekt troche lepszy niż w aparacie cyfrowym, który najczęściej ma 320x240 przy 30 fps. Samą kamere możesz dostać za 200 zł lecz tuner bedzie kosztował kolejne 200 zł.

piątek, 19 listopada 2004, 16:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki wielke za pomoc. mam jeszcze jedno pytanko. czy mozliwe jest zrzucenie nagrania poprzez magnetowid? nie wiem czy dobrze mysle, ale jezeli moge na telewizorze wyslwietlic obraz z komputera to czy moge w druga strone? jezeli tak, to jaka bedzie wtedy jakosc takiego nagrania (bo na kolejne 200 zl niestety nie moge sobie pozwolic... aha, jeszcze mam jedno glupie pytanie... szukalem odpowiedzi w sieci ale nie umialem jej odnalezc.. chodzi mi o sposob zapisu na kamerach 8mm. czy to sa jakies kasety, ktore mozna pozniej wlozyc np do kasety matki, i jezeli tak, to czy one sie zasadniczo roznia na przelomie lat (bo kamera jaka kupie nie bedzie zbyt mloda), a jezeli tak, to czy sa jakies trudnosci ze zdobyciem takiej kasety...

jeszcze jedno... moglibyscie podac mi jakies modele kamer, ktore mozecie polecic (takie waszym sercom bliskie :P w koncu od czegos zaczynaliscie...)

dzieki i pozdro

piątek, 19 listopada 2004, 23:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hehe... dowiedzialem sie (ale ja glupi jestem), ze posiadam w swoim komputerze cos takiego jak tuner tv :P, czyli z tym jez sprawa jest zalatwiona :)... jak tylko moglibyscie zasugerowac jakis zakup dla mnie ... przynajmniej jakiej firmy lub czy ma to byc vhs, hi8 czy 8mm....

z gory dziekuje, i pozdrawiam

sobota, 20 listopada 2004, 14:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do zgrania z magnetowidu na kompa to następuje to w ten sam sposób co z kamery na kompa, ponieważ w obu tych urządzeniach znajduje się MAGNETOWID. Po prostu bierzesz bądź kupujesz kabel chinch i łączysz nim WYJŚCIE chinch magnetowidu i WEJŚCIE chinch odbiornika RTV PCI w kompie. Potem musisz obkumać się z oprogramowaniem do twojego odbiornika, włączasz PLAY na magnetowidzie (tylko nie zapomnij włożyć kamety do niego ;) ) i włączasz REC na programie obsługującym odbiornik w kompie. Przetwornik analogowo-cyfrowy w odbiorniku zapisze film na dysku a ty możesz potem sie nim zająć, czyli skompresować i zmontować.

Co do wyboru kamery to od razu mówie że Hi8 nie dostaniesz w tej cenie. Godna uwagi używana kamera Hi8 przekracza i to grubo cenę 500 zł, zwykle, jeśli nie jest to jakiś staroć, podchodzi pod tysiąc i często brutalnie go przekracza. Ja swoją kamerę Canon V60Hi kupiłem za 1899 zł NOWĄ 2 lata temu. A więc polecam ci kamerę VHS-C, ponieważ w Video8 kasety są minimalnie droższe. Jednakże Video8 zapewnia minimalnie lepszą jakość nuż VHS, ale TYLKO minimalnie. Sprzęt Video8 to najczęściej sprzęt SONY, czyli mechanika wolno się zużywa, więc kupisz sprzęt niedobity. Ogółem VHS-C taniej, Video8 solidniej. Hi8 nie kupuj bo jeśli kupisz o okolicach 200 zł to bedzie oznaczało że kamera ta jest "wyposażona" w wiele przykrych niespodzianek dla Ciebie w postaci konieczności pójścia z nią do serwisu i zapłacenia kwoty może nawet przekraczającej te 200 zł.

sobota, 20 listopada 2004, 14:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do zgrania z magnetowidu na kompa to następuje to w ten sam sposób co z kamery na kompa, ponieważ w obu tych urządzeniach znajduje się MAGNETOWID. Po prostu bierzesz bądź kupujesz kabel chinch i łączysz nim WYJŚCIE chinch magnetowidu i WEJŚCIE chinch odbiornika RTV PCI w kompie. Potem musisz obkumać się z oprogramowaniem do twojego odbiornika, włączasz PLAY na magnetowidzie (tylko nie zapomnij włożyć kamety do niego ;) ) i włączasz REC na programie obsługującym odbiornik w kompie. Przetwornik analogowo-cyfrowy w odbiorniku zapisze film na dysku a ty możesz potem sie nim zająć, czyli skompresować i zmontować.

Co do wyboru kamery to od razu mówie że Hi8 nie dostaniesz w tej cenie. Godna uwagi używana kamera Hi8 przekracza i to grubo cenę 500 zł, zwykle, jeśli nie jest to jakiś staroć, podchodzi pod tysiąc i często brutalnie go przekracza. Ja swoją kamerę Canon V60Hi kupiłem za 1899 zł NOWĄ 2 lata temu. A więc polecam ci kamerę VHS-C, ponieważ w Video8 kasety są minimalnie droższe. Jednakże Video8 zapewnia minimalnie lepszą jakość nuż VHS, ale TYLKO minimalnie. Sprzęt Video8 to najczęściej sprzęt SONY, czyli mechanika wolno się zużywa, więc kupisz sprzęt niedobity. Ogółem VHS-C taniej, Video8 solidniej. Hi8 nie kupuj bo jeśli kupisz o okolicach 200 zł to bedzie oznaczało że kamera ta jest "wyposażona" w wiele przykrych niespodzianek dla Ciebie w postaci konieczności pójścia z nią do serwisu i zapłacenia kwoty może nawet przekraczającej te 200 zł.

To moje, sorry, nie zalogowałem się :oops:

sobota, 20 listopada 2004, 14:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]