Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 18:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 DVD vs MiniDV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DVD vs MiniDV
witam, mam dylemat a konkretnie to raczej brak wiedzy w tym temacie:) kupiłem kamere sony dcr hc-65(okazyjnie czy to dobry wybór?) i teraz zaczynam się zastanwiać czy nie lepiej kupic kamere DVD? te kamerke moge jeszcze zwrócić, Co myślicie o kamerach DVD? jak wypadają w porównaniu z miniDV dziękuję za wszystkie opinie, pozdrawiam

sobota, 20 listopada 2004, 16:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Marnie. Jak narazie marnie. Jakość gorsza niżw analogowych kamerach Hi8. Jest to kompresja MPEG więc cudów nigdy nie będzie. Jeśli chcesz bawić się w montaż filmów nie wymieniaj na DVD. Na dzień dzisiajszy to MiniDV jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dość dobra jakość i niska cena kaset to na pewno plusy. MiniDVD zapewni ci gorszą jakość, może maksymalnie 400 linii. Nie wymieniaj kamery. MiniDVD w kamerach ma dużą popularność w USA, bo tam ludzie patrzą tylko na wygode obsługi a nie na jakość. Jest duża zaleta MiniDVD. Nagrywasz i od razu możesz to odtworzyć na dowolnym odtwarzaczu DVD. Lepszy efekt da jednak film z MiniDV, dobrze zmontowany i zgrany na DVD. Nie polecam zmiany.

sobota, 20 listopada 2004, 17:49
Nowy
Nowy

wielkie dzięki za konkretną odpowiedź teraz mam przynajmniej jasność, w tym temacie:), pozdrawiam i życzę udanego wekendu!

sobota, 20 listopada 2004, 18:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Abrover - masz rację, nic dodać, nic ująć.

Misiekz - nie wymieniaj kamery, zostań przy tej co masz ,a dokładniej przy takim typie (miniDV), jako masz !!!!

sobota, 20 listopada 2004, 18:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też bym nie zamienił chyba, że na lepszą DV.
:lol:

sobota, 20 listopada 2004, 21:20
Nowy
Nowy

nooo to odychnąłem z ulgą, ciesze sie ze nie popełniłem głupstwa ale tak to czasem jest ktoś coś zasugeruje a człowiek "na wygnaniu" czyt.-usa :) i mozna sie wyrąbać, a co myślicie o tej kamerce sony dcr hc-65? bo nie widziałem jej w polskich sklepach, a kupilem ją za jakies 1700zł to chyba przystepna cena. Jestem wdzięczny za wszystkie posty, serdecznie pozdrawiam

sobota, 20 listopada 2004, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaz
obróbka filmu to dopiero frajda.Kamera dvd czesciowo pozbywa nas tej przyjemnośc

sobota, 27 listopada 2004, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hm, ostatnio się też przymierzam do zakupu, ale faktem jest, że jestem kompletnym laikiem - no więc czegoś nie rozumiem, dlaczego przy DVD jest gorsza jakość w stosunku do miniDV - czy to nie jest tylko różnica w nośniku a reszta parametrów nie powinna zostać taka sama ? Drugie pytanie odnośnie montażu - czy z DVD nie mogę robić montażu w taki sam sposób jak z miniDV ? Czemu do montażu lepsze miałyby być kasetki miniDV - przecież w DVD mam natychmiastowy dostęp do wskazanego miejsca a w miniDV muszę przewijać w tę i z powrotem ?

środa, 1 grudnia 2004, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

misiekz - jeżeli dobrze zrozumiałem - jesteś w USA i tam kupiłeś tę kamerę. Jeżeli masz zamiar zabrać ją do Polski i tu ją eksploatować, to zwróć uwagę, aby pracowała w PAL, a nie w NTSC.
Z NTSC w Polsce będziesz miał kłopoty z obróbką i możliwością oglądania tego co zrobiłeś.

środa, 1 grudnia 2004, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A ja tam zdania i tak nie zminie. Najlepsze są nowsze analogi Hi8. Przy słabym świetle nie szaleją a jakość obrazu i dźwięku jes bardzo dobra, jeśli użyjemy złącza S-Video. Sam 2 lata temu kupiłem taką kamerę, choć była już spora oferta kamer cyfrowych. Nie żałuję wyboru, następną kamerą będzie irządzenie zapisujące obraz "niemechanicznie". Ostatnio pojawił sie JVC Microdrive, ale to jeszcze nie to. Tam talerzyk się kręci :)

czwartek, 2 grudnia 2004, 21:25
Nowy
Nowy

Hi rek, tak jestesm w tej chwili w USA, już za pozno jest tylko NTSC kamery z PAL są stosunkowo drogie i są to raczej wyższe modele z tego co się orientowałem. Ale z tego co słyszałem "przemielenie" jedenej kasetki na DVD w palu to jakies 4h wiec nie ma tragedi:). A co do jakości obrazu jestem zadowolony w 100%, nie widziałem jak nagrywa kamerka DVD ale mi w zupełnosci wystarcza to co mam. Może jak technologia pojdzie troche do przodu to sprawie sobie DVD :)
Pozdrawiam,

piątek, 3 grudnia 2004, 06:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]