Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 11:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 kamera do 2500zł, jvc D93 E czy może jakaś inna? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamera do 2500zł, jvc D93 E czy może jakaś inna?
Witam. Jaką kamere z dobrym obrazem i wieloma funkcjami opłaca kupić się do ok. 2500zł? Czy JVC D93 E jest dobrą kamerą? :?

niedziela, 21 listopada 2004, 15:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Teraz Panasonic ma promocję modelu NV-GS22 za 2499. Myślę że jak pogooglujesz w internecie po sklepach internetowych to znajdziesz jeszce taniej. Jest dużo lepszy od GS11. GS11 ma jednak dużą wadę - strasznie bladzi przy słabym oświetleniu i nie bardzo można to wyregulować ręcznym balansem bieli. Może GS11 to żadna rewelacja ale za tą cenę jest godna uwagi. Jeśli natomiast masz 2500 zł to zainwestuj je lepiej w kamerę GS22, napewno odczujesz różnice jakości, bo Panasonic po prostu w najsłabszy model wrzucił trochę mylącą się elektronikę. Bawiłem się GS22 i jakość jest dużo lepsza, przy słabym oświetleniu kolory w trybie AUTO raczej minimalnie żywieją niż bladną. Automatyka szybsza i inteligentniejsza niż w GS11. GS22 to po prostu zupełnie inna kamera niż GS11.

Co prawda pracuję w autoryzowanym serwisie Panasonic, ale to co napiszę nie będzie reklamą tej firmy. Nie kupuj kamery JVC. Ostatnio JVC spierdzielił całą serię kamer GR-D. Naprawde już lepiej wrzucić tą kasę nawet w SONY(ale tylko MiniDV!!!!), byle nie w JVC ani SAMSUNG. Takie są fakty. Niby GR-D23 to bardzo malutka i taniutka kamerka. Wygląda solidnie a kosztuje juz nawet 1699 zł. Niestety, optyka załamującej jakości. O ile pamiętam to średnica filtra w niej wynosi 20mm z hakiem, a z tak małego obiektywu nie można zrobić dobrej kamery. Podobnie jak GS11, ma 24x zoom i żeby go osiągnąć przy tak małej kamerze musieli zmniejszyć jego średnicę co (sam sprawdziłem) pogorszyło rozdzielczość EFEKTYWNĄ kamery. Producent podaje 400 000 pikseli, lecz kamera ma ok 350 000, czyli tyle co nowe kamery SONY D8 za 1500 zł. A nowe D8 SONY to zdecydowanie najgorsze kamery cyfrowe oferowane obecnie w sklepach. Chociażby dlatego że pod względem jakości obrazu minimalnie wyprzedzają je ich analogowe odpowiedniki Hi8. A to już totalne nieporozumienie...

niedziela, 21 listopada 2004, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale czemu ta D93 jest taka kiepska, z funkcji wydaje się bardzo fajna ( http://www.jvc.pl/dane_techniczne/kamery_cyfrowe.xls ) i sie już na nią troche napaliłem ;)
A to jak już GS 33 to może lepiej zainwestować w GS 44?

niedziela, 21 listopada 2004, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post co kupić?
abrover napisał(a):
Co prawda pracuję w autoryzowanym serwisie Panasonic, ale to co napiszę nie będzie reklamą tej firmy. Nie kupuj kamery JVC. Ostatnio JVC spierdzielił całą serię kamer GR-D. Naprawde już lepiej wrzucić tą kasę nawet w SONY(ale tylko MiniDV!!!!), byle nie w JVC ani SAMSUNG. Takie są fakty. ...

Witam. Mam gr-d53. Denerwuje mnie fakt kiepskiej jakości filmu. Duże szumy(czyli mrowienie) przy sztucznym oświetleniu. Napisz jaki model kupiłbyś dla siebie, w zamian za grd53! Ta dioda doświtlająca to :lol: Fajnie jaby kamera miała noktowizor!
Pozdro!

czwartek, 20 stycznia 2005, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mam GRD-22E - przy sztucznym świetle rzeczywiście nie jest dobrze, ale ogólnie to obraz jest REWELACJA. Kamera nie była droga, a za tą kasę mam rewelacyjny sprzęt. Po zrobieniu DVD, ogląda się to świetnie. A jakość 5 razy lepsza niż z programów TV :) Aż ciężko się przyzwyczaić :D:D:D

piątek, 21 stycznia 2005, 00:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mam GRD-22E - przy sztucznym świetle rzeczywiście nie jest dobrze, ale ogólnie to obraz jest REWELACJA. Kamera nie była droga, a za tą kasę mam rewelacyjny sprzęt. Po zrobieniu DVD, ogląda się to świetnie. A jakość 5 razy lepsza niż z programów TV :) Aż ciężko się przyzwyczaić :D:D:D

Właśnie noszę się z zamiarem kupna kamery, i myslałem o JVC GR-D93, ale b.dużo opinii czytałem, ze seria GR-D jest kiepska, jednym z problemów jest nagrywalny szum mechanizmu kamery na kasete, czy u Ciebie tez to jest???

niedziela, 23 stycznia 2005, 20:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony JVC
Grd - 93 najgorsze jest to, że nikt nie mówi o wadach tylko o samych zaletach sprzetu, ja tez zamierzam kupic GRd 93 lub 73 i nie mogę się zdecydować. Miaqłem dotychczas SOINY HI, chodziła ROK czasu, mało nagrywałem, dosłownie 20 kaset! zaczeła szwankować i była kilka razy w naprawie, nie nagrywa, płyta głowna do wymiany!
A jeśli chodzi o szumy, to bardzo ładnie nagrywa mechanizm przesuwu taśmy, REWELACJA! Praktycznie jak jest cicho to tylko słychać "traktor" nie wiem jak jest w mini DV ale do SONY czuję wstręt.

wtorek, 25 stycznia 2005, 17:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zwróć uwagę na nowość Panasonica Już dostępna NV GS 75 -
za 2679 na audiovideo.com.pl
rewelacja w tej cenie

czwartek, 17 lutego 2005, 04:37
Bywalec
Bywalec

A czy JVC gr dv 4000 będzie dobrym wyborem?
Czy te też mają skopaną optykę?
Fakt że to stary model,ale jakiś czas temu miał same zachwalające posty...

wtorek, 15 marca 2005, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera GRDV 4000 - to wysoki model. Kilka osób korzysta z nich w studiach filmowych /Poznań, Warszawa,Olsztyn,Wrocław/. Słyszałem od nich bardzo pochlebne informacje. Nie wiem jaką cenę dostałeś ale na rynku ostatnio szła po 4800,-zł . Jeśli będzisz miał szczegółowe pytania skontaktuję Cię z którymś z użytkowników.

wtorek, 15 marca 2005, 20:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]