Teraz jest sobota, 20 października 2018, 15:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 sony/panasonic - dobry automat 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post sony/panasonic - dobry automat
Witam wszystkich :) swiatecznie lub raczej sylwestrowo :)

a wiec zastanawiam sie nad zakupem kamerki no i dwa faworyty to sony i panasonic :) co do sonego to:

HC-14
HC-20 (duza roznica w cenie czy warto)

panasonic
GS-11
GS-15
GS-22

nie wiem :)
przegladalem czytalem i nie wiem nic :( poszukuje czegos co bedzie dobrze dzialalo w auto, bo zastosowanie amatorskie (u cioci na imieninach, na plazy, na nartach itd...)
wiec potrzebuje dobrego trybu auto, podobnie bylo jak szukalem aparatu cyfrowego tylko ze wtedy chcialem manuala no i kupile z manulem ale po uzytkowaniu rok czasu okazalo sie ze wiekszosc zdjec i tak robie na auto bo nie ma czasu na ustawienia robie 2 za jednym razem i ktorej zawsze jest lepsze :) wiec uznalem ze prz kamerze bedzie podobnie fajnie by bylo gdyby byly reczne ustawienia ale wazne zeby dobrze radzila sobie na manualu :) hmm co do panasonica to wszyscy pisza ze w polmroku jest d.... nie daje rady niby sony... no wlasniie jak lepiej procentowo w tym samym pomieszczeniu w takim sammym swietle o ile lepiej o 1% jesli tak to wole panasonica bo jest ladniejszy (wzgledy estetyczne), bo ma zoomx24 :) jak jest wiecej zawsze sie przyda :) no nie wiem poradzcie cos , wiem ze jest trudno trudnosci z wyborem mialem rowniez przy cyfrowce i teraz jak juz mam jestem madry i wiem na co patrzec itd... a wiadomo ze ktos kto ma sony/panasonic nie napisze zle o swojej zabawce :) ale moze posiadace tego sprzetu laczcie sie i dajcie subiektywna odpowiedz :)

a moze ktos wie gdzie sa jakies testy, np. takie same oswietlenie itd. a inne kamery cos gdzie bedzie widac przewage jednej na druga :)

POZDRAWIAM WAS

Wiechu ==> WIEO

Licze na was :)

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 20:52
Nowy
Nowy

z tego co mi wiadomo to Sony nagrywa w lepszej jakosci... w półmroku też... czyli nadaje sie do imieninek babci itp:D bardziej jak panasonic...
Zato Panas ma wiecej ustawien maualnych i bajerów... nagrywa gorzej w półmroku... ale na dworzu jest normalnie a ZOOM 24X czy ja wiem czy jest taki kuszacy... hehe przy takim zoomie obraz sie trzesie... :lol: no chyba ze masz statyw :D
ps. a czemu sie nie zastanawiasz nad HC18 ?? heh ;)

pozdrawiam...

sobota, 1 stycznia 2005, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak naprawdę to zastanów się czy ci chodzi o super jakość czy o treść materiału , bo różnica między tymi kamerami jest nie wielka a przecież imienin czy urodzin u cioci nie nagrywa sie po ciemku. Panasonic wyrażanie lepiej nagrywa dźwięk a to też jest istotne! Soniak troszkę lepiej daje sobie rade w trudnych warunkach ale i tak cudów nie będzie. Te różnice jakość obrazu są znikome a dotyczą się tylko naprawdę trudnych warunków oświetleniowych.
Tak na marginesie to Panas i Sony to jedyny wybór na rynku kamer amatorskich.

Pozdrawiam

sobota, 1 stycznia 2005, 19:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]