Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 04:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kamera SONY 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera SONY
Jaką kamerę SONY kupić za kwotę 3 500 zł ? Dzięki za radę !

niedziela, 9 stycznia 2005, 21:41
Nowy
Nowy

Za te pieniądze powinienes juz cos sensownego nabyc. Ja kupilem prawie 3 lata temu Sony 240 ( za 3000! ) i jestem zadowolony. Nie powiem jaka konkretnie kupic ( nie sledzilem cen ) ale na co nalezy zwrocic uwage:
1. stabilizacja optyczna obrazu ( w Sony sie to nazywa SteadyShot ) - KONIECZNIE,
2. jak najwiekszy obiektyw szklany ( marka ),
3. powiekszenie optyczne >20-25 ( bardzo sie przydaje ),
4. jaki nosnik informacji: kaseta Hi8, DV,... minidysk,
5. pojemnosc akumulatora - najlepiej miec 2!
6. wizjer kolorowy to dobra rzecz ( w sloncu wyswietlacz LCD czasami nie zdaje egzaminu ),
7. ilosc zapisywanych linii obrazu ( KONIECZNIE > 500 ),
8. jesli pamiec Flash, to jak najwieksza,
9. rozne zlacza we/wy ( FireWire - KONIECZNIE ), im wiecej tym lepiej i to dwukierunkowe,
10. dodatki: kabelki, dodatkowy zasilacz i akumulator, TORBA!!! na kamerę,
11. trzeba sie targowac ( ja negocjowalem w sklepie! )

niedziela, 9 stycznia 2005, 22:36
Nowy
Nowy

Post Kamera SONY
Bardzo DZiękuję za tak wyczerpującą odpowiedź

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 08:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A dlaczego SONY? Za te pieniądze można dostać już 3 przetwornikowe modele Pana, a to troche inna klasa obrazu.
A poza tym:
1. Stabilizacja optyczna jest w kamerach kosztujacych bliżej 10000 niz 3500. W tańszych jest elektroniczna.
2. Ja mniej bym się martwił rozmiarem obiektywu, a bardziej matrycy. Co do marki to Leica, Zeiss lub Canon.
3. Nie muszę mieć dużego zoomu. Przy 25 utrzymanie stabilnego obrazu bez statywu to wyzwanie. Uważam, że w zupełności 12 razy starczy. Bardziej zwróciłbym uwagę na wartość ogniskowej przy szerokim kącie.
4. Współcześnie tylko DV. Hi8 nie jest formatem cyfrowym, ale tak jak jego cyfrowy brat D8 odchodzi w niebyt, DVD ma kiepską jakość, a o kamerach na minidisci nie słyszałem. Jest jeszcze micromv, ot taki wynalazek Sony.
5. Niestety to trzeba dokupić, bo producenci dołączają akku o żałosnej pojemności. Zwróć uwagę na ceny akku do różnych modeli kamer.
6. Jak dla mnie LCD może nie istnieć, ale dobry wizjer to podstawa. Czy kolorowy, czy nie musi mieć czytelny obraz.
7a. Podejrzewam, że kamery w cenie 3.5k wszystkie mają powyżej 500 linii rozdzielczości (przynajmniej w specyfikacji producenta ;-))
7b. Ja bym zwrócił też uwagę na separacje barwną
8. Kamera to nie aparat, ani złącz na karty Flash, ani dołączonej pamięci posiadać nie musi ;-)
9. Mi wystarcza Firewire (DV) in/out, ale może się jeszcze przydać svideo, wyjście na słuchawki, wejście na zewnętrzny mikrofon i sanki do mocowania dodatkowego osprzętu.
10. Co racja, to racja, im więcej wywalczysz dodatków tym lepiej. Ale jak byś miał wybierać czy słabszą kamerę z dużą ilością dodatków czy lepszą z małą to bierz tą drugą ;-)

Pozdrawiam
Ulv

p.s.
To nie jest atak na Zurawia, to tylko ukazanie, że taka lista sporządzona przez kogoś innego może też inaczej wyglądać.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 11:43
Nowy
Nowy

Dzieki Ulv za wyczerpującą informację. Dlatego SONY ponieważ pozostały sprzęt który posiadam jest tej marki

środa, 12 stycznia 2005, 17:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]