Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 17:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 pierwsza kamera- prosze o pomoc do 1500zl. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pierwsza kamera- prosze o pomoc do 1500zl.
Witam wszystkich,

jestem to nowy i to jest moj pierwszy post.
Zeby nie zadawac glupich pytan troche poczytalem na forum, ale potrzebuje jeszcze Waszej pomocy bo jak bylem w sklepie to chca zawsze wcisnac co maja w promocji :evil:
Chce kupic prosta, tania kamere do filmowania dziecka na wycieczkach, wakacjach, itp. Widzialem w media markcie w lodzi sony 255e za 999zl netto. Juz chcialem kupic ale piszecie ze HI8 to stary standard i polecacie doplacic do MiniDV. Prosze o konkretne info w czym miniDV jest lepsze. Na cenie kaset mi nie zalezy bo pewnie i tak nagram 1 na rok. NO i jak miniDV to jaka, moze byc sony DC-R HC14E? A jak dla poczatkujacego amatora to moze wystarczy ten najtanszy SOny 255e?
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam-
Mahlwurf.

wtorek, 18 stycznia 2005, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:20 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

środa, 19 stycznia 2005, 07:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:D Zdecydowanie format miniDV zakup pozostałych formatów to uwstecznianie sie

Nie wiem czy powinienem napisac, ze to BZDURA (bo nie chce urazic przedmowcy) ale na pewno wprowadzenie w błąd. Kolega jest amatorem i o tym nie zapominajmy.

Ta 255e to jest chyba przeciez D8 Sonyego. Polecam, cena niższa a jakość TAKA SAMA co w MiniDV. Kasetki D8 sa tansze. Zanim ten format (D8)bedzie uwstecznieniem MiniDV tez nim sie stanie. Waga mojego D8 jest o 20 dkg wieksza niz mojego brata MiniDV, reka mniej lata przy kreceniu (MiniDV - 0,6 kg - D8 0,8 kg). On teraz zaluje, ze kupil o wiele drozsza MiniDV widzac co ja mam. Dla amatora jakosciowo nie ma roznicy, a cena jest juz jednak inna.
Osobiscie polecam D8, mam i sprawuje sie rewelacyjnie.

Ten model o ktorym pisales czyli ta 255e to jest wlasnie chyba D8 a nie Hi8. Jesli D8 to nie wahaj sie, kupuj, jesli jeszcze nie wykupili ci co sie nie wahali. Z tego co pamietam (tu moge sie mylic) to 255e mozna odblokowac DV in i a/v in. Pod warunkiem ze jest to D8

środa, 19 stycznia 2005, 10:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kupic w PL czy w Niemieckim Mediamarkie....
Dziekuje za odpowiedzi, porownuje teraz ceny i np kamera Sony DCR-TRV255 D8 u nas w sklepach kosztuje najczesciej 1299,00zl brutto a w niemieckich mediamarktach lezy teraz za 265 euro to daje nieceale 1100zl wiec chyba oplaca sie kupic w Niemczech. A na dodatek w polsce sony daje mi 1 rok gwarancji a tam cale 2 lata..... i co za sprawiedliwosc z ta unia :wink:
Tak jak radzicie ze MiniDV jest lepsze to znalazlem promocje na JVC -
http://shop.mediamarkt.de/webapp/wcs/st ... oreId=5000

ModelGR-D23 MiniDV kosztuje 273 euro. Prosze o opinie o takiej kamerze bo wydaje sie ze za te parametry to chyba super cena.

Pozdrawiam

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]