Teraz jest środa, 24 października 2018, 07:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 MEGA ZOOM W PANASONIC GS-35 ??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post MEGA ZOOM W PANASONIC GS-35 ???
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem kamery GS-35 lub GS-75, ale nie wiem co wybrać czy super zoom 30x w GS-35 czy zoom 10x w GS-75 ale za to z 3CCD (o 3CCD już troczę czytałam)
Proszę o pomoc, czy zoom 30x to niezbędna rzecz w kamerze czy raczej bajer? Czy to przyda mi się kiedyś. Proszę o wyjaśnienie czy 10x to OK?
Czy komuś przytrafiło się, że zabrakło zoom 10X, czy to dużo czy nie?
Czy ktoś gdzieś już testował te kamerki, bo na stronie producenta to nawet nie ma dobrych danych.
Czy z tych kamerek będę mogła zgrywać filmy nagrane na kasecie do PC ale przez USB. Mój PC nie ma karty DV i nie mogę jej założyć bo to notebook (niemodyfikowalny) co to oznacza??? Terminal USB 2.0 umożliwiający transfer filmu w czasie rzeczywistym dzięki kompatybilności ze standardem Video Class (dla systemu operacyjnego Microsoft Windows XP Home edition/ Professional, SP2 lub późniejszym)
Acha, kamerą chcę filmować moją malutką córeczkę w domu (więc chyba przy słabym oświetleniu) oraz na spacerach, troczę martwej natury i przyrody. Cóż więcej? To się okaże w przyszłości, więc powinna byc to kamera uniwersalna.
Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc! [/u][/i]

poniedziałek, 28 lutego 2005, 00:30
Nowy
Nowy

Czyżby nikt nie posiadał na ten temat wiedzy???

poniedziałek, 28 lutego 2005, 13:46
Moderator
Moderator

Mając do wyboru zoom x30 a 3 CCD bez wachania wybrałbym to drugie. Czemu ? To logiczne: zoom x 30 będziesz używał bardzo sporadycznie - spróbuj utrzymać bez statywu kamerę na trzydziestokrotnym zoomie. Nie dasz rady - obraz będzie bardzo drżący. A nie sądzę, że za każdym razem będziesz się telepał ze statywem tylko po to aby użyć takiego zbliżenia. Zresztą do czego się przyda ? Do podglądania sąsiadek :-) Ewentualnie do kręcenia z małą głębią ostrości.
A trzy przetworniki wpływają na jakość obrazu - i to wg mnie jest najważniejsze.
Pozdrawiam

poniedziałek, 28 lutego 2005, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Majac do wyboru GS 35 a GS 75 - wybrałbym zdecydowanie 75. Jakość kamer trzyprzetwornikowych jest b.znacząca . Widoczna różnica obrazu gołym wzrokiem. Zoom optyczny jest bardzo znaczący . Ale do filmowania tych rzeczy co podałaś , zdecydowanie wybór jest po stronie CCD a więc NV GS 75. Menu po polsku, Joy- rewelacja - szybsza dostępność , większa wygoda i dobra cena .http://e-panasonic.pl/product_info.php? ... cts_id=578.

poniedziałek, 28 lutego 2005, 22:14
Nowy
Nowy

Ale czy 10x to nie za mało? Skoro inne mają zoom 12, 16 18 24x
Zapewne 30x spodobało by się mojemu mężowi! (ach te sąsiadki)
Jeszcze jedno, czy GS-75 jest wart tych pieniędzy, może coś innego jest godnego polecenia w tej cenie. tzn 2700zł

wtorek, 1 marca 2005, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zoom 10 x to zoom optyczny .Masz jeszcze 100X zoom cyfrowy .Starczy w zupełności.Masz jeszcze 500 x zoom optyczny. Wystarczy dla każdego.Kamera jest świetna.Polskie menu ,łatwa obsługa .b.dobre parametry .Trudno znależć konkurencję.Extra wygląd

wtorek, 1 marca 2005, 00:45
Nowy
Nowy

Czym więcej czytam na forum to mam więcej wątpliwości.
Zauważyłam, że wiele osób na forum zachwala GS-120, natomiast o gs-75 nie ma prawie nic. Wiem, że to nowość, ale może ktoś ma już jakieś spostrzeżenia i uwagi co do tej nowej kamerki. Może jakiś filmik przy słabym oświetleniu, podobno to takie ważne.

wtorek, 1 marca 2005, 00:53
Bywalec
Bywalec

Mi też się wydaje, że filmiki, z różnych kamer są bardzo ważne. Wystarczyły by 1minutowe przy dobrym i przy słaby, oświetleniu. A co do GS-120 i GS-75 to wydaje mi się, ze to dość dobre kamery w tym przedziale cenowym przydało by sie coś wiecej.

wtorek, 1 marca 2005, 01:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wdarł się chochlik. Kamera NV GS 75 ma zoom cyfrowy 500 x i optyczny 10 razy. Do domowych nagrań absolutnie wystarczy. Jak sobie radzi w ciemnościach ? .Po dzisiejszej /kolejnej/ dostawie kamer przeprowadzimy test .

wtorek, 1 marca 2005, 12:57
Nowy
Nowy

Od kilku dni posiadam NV-GS75..ogolnie spoko jesli kamerujesz w dzien..w nocy kamerowanie ta kamerka to po prostu makabra..nie da rady..jedynie zdjecia mozesz robic w slabym oswietleniu bo w calkowitej ciemnosci to na odleglosc 1.2m(swiatlo daje odwrocony LCD).POdczas filmowania w nocy lub slaby oswietleniu to bardzo sie "przycina" ("klatkuje"- nie wiem jak to nazwac)obraz..przycina i rozmazuje przy delikatnym nawet ruchu ręki.Dokupi sie lampe i bedzie git:)

wtorek, 1 marca 2005, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wszyscy czytają dokładnie instrukcje. Trzeba wolniej operować kamerą /każdą/ w trudnych warunkach. nagłe ruchy ręką powodują zamazanie obrazu.Zrobiłem test NV GS 17 - i mam bardzo dobre zdanie co do możliwości przy zmniejszonym oświetleniu. NV GS 75 - sprawdzę jutro.

środa, 2 marca 2005, 22:04
Nowy
Nowy

Nareście coś ciekawego zapowiada się w mojej sprawie. Widzę, że wiele cennych uwag może przynieść dalsza dyskusja na temat nowych produktów Panasonica. Ale nadal pozostaje aktualne moje pytanie GS35 czy GS75, różnica przecież 500zł, a ja umiałabym wydać tę kwotę na coś konkretnego. Jeszcze jedno zaległe pytanko co ze zgrywaniem filmów przez USB czy to mozliwe przy tych kamerkach? Może kawałek filmu testowego pojawi się na forum?

środa, 2 marca 2005, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pasją mojego kolegi jest robienie zdjęć. Kupił dobry aparat i lampę do zdjęć nie wiela tańszą. Ale zakładał ,że chce robić b.dobre zdjęcia.Jego zdjecia prowadzą w konkursie na najlepsze /extrafotka.pl/ Gdy ktoś zakłada ,że będzie robił zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach to od razu niech dokupi lampę.Czy zauważyliście ,że kamerzyści z najlepszych telewizji dysponując najlepszymi kamerami na świecie /zapewne b. drogimi/ też doświetlają pomieszczenia.

czwartek, 3 marca 2005, 00:28
Nowy
Nowy

http://www.dvspot.com/reviews/panasonic ... ndex.shtml

są jeszcze inne
to są chyba wersje NTSC ale zawsze można zobaczyć filmik

Pozdrawiam Jacek

czwartek, 10 marca 2005, 18:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]