Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 03:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Prosze o pomoc w wybraniu kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prosze o pomoc w wybraniu kamery
Witam

Mam dylemat odnośnie kamery, nie mam za dużo kasy wiec chce kupić tanio (do 1600zl), a skutecznie J.Ponieważ nie jestem ekspertem odnośnie sprzętu RTV w sklepie mnie czarują w jednym mówią to w drugim tamto. Mam wiec taka prośbę : chciał bym żebyście mi napisali na co mam zwrócić uwagę przy zakupie ,co musi posiadać taka kamera(zoom cos tam 1/4 :) będę filmował model samolotu w powietrzu ,filmując przy użyciu aparatu cyfrowego model się rozpływa :roll:

prosze sie nie smiac i nie wyzywac za mojego posta wy jestescie mocni w tej dziedzinie ja w innej :]

czwartek, 3 marca 2005, 05:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w zasadzie w tej polce cenowej wszystkie kamery cechuja sie podobnymi parametrami,
zwroc uwage na:
- liczbe pixeli na matrycy, teoretycznie im wiecej tym lepsza jakosc obrazu
- czy posiada gniazdo dv in, za jego pomoca mozna zgrac zmontowany material z kompa spowrotem na tasme w b dobrej jakosci, ty juz musisz okreslic czy taka mozliwosc ci jest potrzebna
- czas gw
- z uwagi na twoje zainteresowania moze ci zalezec na duzym zoomie optycznym, na to rowniez mozesz zwrocic uwage

nie zwracaj uwagi na:
- zoom cyfrowy, to pierwsza rzecz ktora sie wylacza w kamerze ze wzgledu na b marna jakosc
- wyjcie usb, zgrywanie filmow po usb mozesz odrazu odpuscic
- wykonywanie fotek, jak pisales masz aparat a ten napewno lepsze zdjecia zrobi :)

to tyle co mi tak na szybko do glowy przyszlo, poczytaj starsze posty bo b duzo napisano juz w tym temacie, takze o konkretnych modelach

tak jak pisalem, w tym pulapie cenowym kamery roznia sie nieznacznie, jakoscia obrazu w zasadzie wogole (szczegolnie przy dobrych warunkach oswietleniowych a ty z tego co piszesz przy takich bedziesz filmowal), ludzie preferuja tez rozne firmy i w zasadzie jaka by ona nie byla kupujacy jest prawie zawsze zadowolony z zakupu :)

pamietaj ze jesli nie posiadasz kontrolera fire wire w kompie to musisz go dokupic (cena ponizej 100zl) no i mam nadzieje ze masz troche miejsca na dysku :)

czwartek, 3 marca 2005, 09:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jedynym warunkiem zapotrzebowania o ile dobrze zrozumiałem jest zoom i cena 1600 zł. Z mojej wiedzy wynika ,że w obecnej chwili najlepszą ofertą byłaby kamera http://audiovideo.com.pl/product_info.p ... cts_id=663 - ale bez wejścia dv. Obowiązkowo potrzebny byłby statyw.

czwartek, 3 marca 2005, 12:33
Nowy
Nowy

http://audiovideo.com.pl/product_info.php?cPath=2_3_22&products_id=663 - ale bez wejścia dv. Obowiązkowo potrzebny byłby statyw.

dziekuje za szybka odpowiedz:) (chyba ta kamere kupie mam nadzieje ze dostane w sklepie)
tommy nie potrzebuje zgrywac do kamery filmu
mam bardzo duzo miejsca na dysku

czy ta kamera ma wyjscie wire fire
czy nagra urodziny w domu czyli przy malym swietle

kiki czy mozesz napisac co ta kamera ma a czego nie ma

czwartek, 3 marca 2005, 16:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GS 17 ma wejście USB. Testowałem ją o północy. Porównywałem z innymi kamerami. Przy jednej lampie o płynnej regulacji światła dotrzymywała kroku znacznie droższym kamerom/obsługa manualna/. Bardzo proszę o uważne czytanie instrukcji !!! . Śmielej korzystać z operacji manualnych, które właśnie do tego służą aby wspomagać użytkownika . Da się wyciągnąć znacznie więcej niż z automatu. Dźwięk b.dobry. Łatwiejsza obsługa - menu po polsku. Myślę , że ceny która była załączona ciężko będzie przebić / sprawdziłem/.

czwartek, 3 marca 2005, 16:48
Nowy
Nowy

tommy napisal "- wyjcie usb, zgrywanie filmow po usb mozesz odrazu odpuscic " wiec co jest 5 ?? czym sie rozni zgrywanie przez usb a fire wire

czwartek, 3 marca 2005, 17:45
Bywalec
Bywalec

zgrywając film przez USB otrzymujesz fatalną jakość obrazu, bo USB nie ma możliwości przesyłania tak dużych danych w szybkim czasie. nadaje się to tylko do zdjęć i jako webcam. Natomiast fire-wire zgrywa bez kompresji, więc jakość jest taka jaką nagrała kamera.

czwartek, 3 marca 2005, 19:48
Nowy
Nowy

dzieki wiec kamera musi miec fire wire , niedlugo napisze co kupilem :] thx wam all good people :)

czwartek, 3 marca 2005, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dokladnie tak, dodatkowo wiedz ze dv out w kamerze to wlasnie gniazdo fire wire i nie spotkalem jeszcze kamery dv ktora by tego gniazda nie posiadala :)

piątek, 4 marca 2005, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera GS 17 Panasonica spełnia wszystkie twoje kryteria.Bedziesz suuuper zdowolony .http://audiovideo.com.pl/product_info.p ... cts_id=663 .

czwartek, 10 marca 2005, 14:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]