Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 19:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy ktoś wie? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy ktoś wie?
Może ktos wie czy kamerka Panasonic NV-GS15 jest juz tylko na wyprzedażach?- czy jest to model juz nie produkowany? Pytam dlatego gdyż widziałem b.atrakcyjna cenę na nia -1949zł w sklepie LOCO.

I jeszcze jedno co wziąć czy Sony - nowy model hc 22e czy własnie w/w Panasa?
Ważne jest żeby miała wejscie cyfrowe -obie to spełniaja i ceny sa b. podobne - jeśli ktoś mógłby wyrazic swoją opinie - bo tych modeli jeszcze chyba nie porównywano na tym forum
Pozdrawiam Janek

Ostatnio edytowano czwartek, 5 maja 2005, 19:32 przez janmroczek, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 17 marca 2005, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera b.dobra. Potarguj się jeszcze co do ceny.

czwartek, 17 marca 2005, 00:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli chodzi o jakość fimowania w warunkach złego oświetlenia - to ta kamera to wielka porażka, miałem możliwość równoczesnego filmowania tą kamerą oraz kamerami Sony TRV-14e oraz DCR HC 40. Niestety, ale ten Panasonic był daleko w tyle, gdy zaczynało brakować dobrego oświetlenia. Nie kupuj go, będziesz rozczarowany. Dochodzi jeszcze duża wada abberacji chromatycznej w tej kamerze - niebieskawe obwódki na kontrastowych krawędziach.

czwartek, 17 marca 2005, 00:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Romcio no co Ty. Sprawdż geometrię obrazu , jakość dźwięku po nagraniu, czułość kamery. Wieczorem do lepszego nagrywania do każdej kamery należy dodać światło - lampa + akumulator - rozwiązuje wszystkie problemy .Nawet kamery za 300.000$ potrzebują doświetlenia. Z badań wynika ,że wiecej czasu/nagrań/ robimy przy świetle dziennym/ok.70 %/

wtorek, 22 marca 2005, 02:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem, co mówią statystyki. Wiem zaś, co mówi mi moje doświadczenie. I wiem, jaka to zmora, gdy wieczorkiem zamiast z marszu kręcić np. bawiące się dzieci w pokoju najpierw musimy zacząć troszczyć się o dodatkowe doświetlenie. To przetestowałem dość boleśnie na własnej skórze.

Rozwiązanie typu lampa + akumulator ? To też jest wyjście, ale pomyśl jak czuje się osoba filmowana, na którą leje się struga silnego oświetlenia! Czy uważasz, że to pozytywnie wpływa na psychiczny komfort osób, które nagrywamy, które właśnie wtedy są często mocno stremowane?

Co to znaczy czułość kamery? Dane katalogowe pod tym względem mają się często nijak do jakości obrazu przy tym minimalnym oświetleniu.

Nie chcę reklamować jakiejkolwiek firmy i jakiejkolwiek krytykować. Ale wiele lat temu popełniłem fatalny błąd poprzez kupienie dziadowskiej kamery analogowej, która fatalnie kręciła przy słabym oświetleniu. Dzieci moje dorosły już nieco, a ja z powodu tej cechy kamery nie nakręciłem bardzo wielu ujęć. A żyje się raz i tylko raz dzieci dorastają. Nie mogę sobie do dziś wybaczyć tego błędu. Dlatego tak częste moje uwagi odnośnie opisanej cechy kamery.

Oczywiście każdy ma swoje zdanie i każdą opinię wyrażoną w sposób kulturalny uszanuję, choć się nie będę z taką opinią zgadzać. Po co jednak popełniać błędy, jakie popełnił ktoś wcześniej? Tym bardziej, że skutkują finansowo bardzo mocno, a i czas nigdy się nie cofnie, aby powtórzyć sfilmowanie niepowtarzalnej i nie nagranej z określonych przyczyn sceny.

wtorek, 22 marca 2005, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tym razem muszę Ci przyznać absolutną rację.
Też mam stare nagrania z których nie jestem zadowolony .
Ale taka jest cena postępu . Myślę ,że prekursorzy starych nagrań dziś też byliby nie zadowoleni .
Problem największy jest taki ,że b. dużo ludzi nie czyta instrukcji i nie wykorzystuje możliwości kamer. Mądrzejszy będę po wynikach testów kamer , które na ostro rozpoczniemy po świetach a wyniki bez komentarzy zamieszczone będą na http://www.hdtv.com.pl .
Również dokonywać bedziemy porównań telewizorów , plazm i tv lcd na sygnałach telewizji HDTV.
Najwięcej pracowałem na kamerach JVC i jestem b.zadowolony . Mogę jeśli zechcesz przesłać Ci nagrania - zgrane na płyty dvd. Wielu ludzi jest mocno zdziwionych. A kamery z półki podstawowej.
Ale masz super podejście . Pozdrawiam

wtorek, 22 marca 2005, 12:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]