Teraz jest sobota, 20 października 2018, 14:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Tia..Zakup kamery w Chinach na wakacjach / zajrzyj prosze. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Tia..Zakup kamery w Chinach na wakacjach / zajrzyj prosze.
Witam i dziękuję za zainteresowanie tematem. Nie żeby to była sprawa życią i śmierci, ale przypomniałem sobie login na Wasze forum i mam pytanie. Rodzice są w Chinach. Zabrali ze sobą kamere Sony DCR-TRV 900E , dośc dobrą ale ...dużą (zwłaszcza z wiekszym akumulatorem). Pewnie ojciec czuje się dośc dziwnie w tamtych stronach ze sprzętam o tak dużych gabarytach dlatego napisał do syna sms's z prośba o poradę w zakupie mniejszego sprzętu.

OGdzieś wypatrzył , że kamery dvd są w porównywalnej cenie do mini-dv. Ja slyszalełem , że jakośc tego formatu jest gorsza od miniDV, nie wszystkie modele stacjonarnych dvd czytają nagrane plyty itp itd. Poza tym, oglądany model Sony DCR DVD 201 chyba nie ma możliwości polączenia przez firewire a dla mnie , jako montera jego filmów do duży kłopot.

Zasugerowałem mu zakup jakiejś dobrej , małej kamery ale jednak miniDV. Czy dobrze zrobiłem ? Czy może ww. model Sony jest niezły i kupic?

Esencja mojego postu: odpowiedzcie mi na dwa pytania: dvd czy mini-dv oraz jaki model (poręczny i dobry) kupic w cenie Sony DCR DVD 201 (nie wiem ile kosztuje to w Chinach ale w sieci ok 700-800 usd)

o tej porze u nich zaczyna się dzień , dlatego prosiłbym nocnych marków na tym forum o szybką odpowiedz- czas na zakupy na wycieczce objazdowej jest ograniczony ;)

dziękuje za uwagę i pozdrawiam
petrumi
http://www.malymis.prv.pl

ps. przepraszam za literówki

niedziela, 20 marca 2005, 00:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli do zabawy ,to tak. Kilku znajomych kupowało sprzęt w różnych egzotycznych miejscach na świecie. Problem rozpoczyna się prz sprawach serwisowych . Czętso serwisy autoryzowane odmawiają naprawy sprzętu. Brak części zamiennych , schematów oraz odpowidzialność , ktora spada na serwis w przypadku problemu. Nie wiem nawet jaki system obowiązuje w Chinach. Musiałaby byc powalająca cena abym zdobył się na zakup. O kamerach dvd jest kilka wątków. Ja stanowczo odradzam.

niedziela, 20 marca 2005, 01:02
Bywalec
Bywalec

Wysłełem sms'a do ojca z pytaniem o cene tego modelu Sonu. Jeśli będzie tanio to warto zaryzykowac. Pewnie kręci się gdzie w strefach bezcłowych dlatego napisze ceny sprzetu i wybor.

dzieki za odpowiedz.

niedziela, 20 marca 2005, 01:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]