Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 07:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Chce kupic analogową kamerę 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Chce kupic analogową kamerę
Witam od jakiegos czasu opetała mnie chęć "kręcenia".Po wstepnym zbadaniu rynku stwierdziłem że najbardziej trafiajaca w moje potrzeby i możliwości (student) będzie jakas starsza kamera naramienna SVHS.Myslalem o jednym z modeli Panasonica MS-4,MS-5,M-9000 i innych.
Problem polega na tym że obecnie "na topie" są kamery cyfrowe i znalezienie jakichkolwiek informacji na temat analogowych kamer jest b trudne.
I tu pojawia sie prośba do ludzi ktorzy tego posta przeczytają i mają jakieś doświadczenie z w/w kamerami.Proszę o pomoc w znalezieniu specyfikacji technicznych ,opinni i wszystkiego co moze sie przydać świeżemu adeptowi sztuki filmowej.Z góry dziekuję.

wtorek, 22 marca 2005, 00:28
Bywalec
Bywalec

Ojej to troche jak cofanie się w rozwoju, gdzie ty w ogóle kupisz taki zabytek.

wtorek, 22 marca 2005, 00:34
Nowy
Nowy

Allegro czy jakos tak ,my cofnięci potrafimy szukać.

wtorek, 22 marca 2005, 02:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze jest trochę kamer analogowych ., ale w M-ki się nie pchaj .Akumulatory będą kosztowały więcej jak kamera, a naprawa - strach pomyśleć, Masz do wyboru bieżące modele w extra cenach i z gwarancją - 2 lata

wtorek, 22 marca 2005, 02:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tu sie nie zgodze, mam MS-5 (to samo co M9500) i obraz jest lepszy niż na cyfrówce sony (bodajże model cośtam 18 z tych małych na mini dv:D). Zagadaj na gg (1945960 zawsze niewidoczny), to ci o nich powiem co chcesz wiedzieć, bo siedze troche w temacie (wybór mi trochę zajął). Co do aku to kosztują 180zł i starczają (podobno) na około 2 lata. Ja kupiłem aku żelowe, zewnętrzne, jak do alarmu, trzyma 4h napewno, dalej nie testowałem ale raczej by jeszcze pociągnął, do tego torba na ramie albo pas i masz świetne zasilanie.
W Warszawie moge polecić gościa który niegdyś naprawiał M-ki w panasonicu i teraz robi to naprawde dobrze i tanio.

wtorek, 22 marca 2005, 22:38
Bywalec
Bywalec

No nie wiem, czy to ułatwi "kręcenie", wydaje mi się że tylko utrudni, a pomyślcie o jakości przy zrzucaniu tego ewentualnie na kompa, a przechowywać taśmy, hmm, wydaje mi się, że to nie bedzie ekonomiczne rozwiązanie... Ja bym był jednak z cyfrówką, plusy są dość oczywiste.

wtorek, 22 marca 2005, 22:50
Nowy
Nowy

jakośc jak jakośc ale krzepe to trzeba miec nie byle jaka ... a jeszcze torba z akumulatorem pod pachA

środa, 23 marca 2005, 00:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie gniewaj się ale jakość tych kamer to prehistoria . Nie ma nawet punktu zaczepienia do porównania . Nie wspominam już o braku wygody bo można zawsze wynająć ciężarówkę , ale jakości zdjęć nie da się porównać . Mam sporo ujęć zrobionych tą kamerą . Oglądam je jak jestem na rauszu - bo na trzeźwo się nie da. Jedynie młode lata zachowane dla potomnych wstrzymują mnie przed kasacją zdjęć .
No chyba że masz jakiś mały interes .............
pozdrawiam

środa, 23 marca 2005, 01:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kolego nie słuchaj ich. Jeśli nie masz dużo pieniędzy zainwestuj w kamerę Hi8. Ja mam Canon V60Hi i co prawda kupiłem ją 3 lata temu za 1900 zł ale teraz na Allegro dostaniesz coś takiego za 700 zł. System Hi8 ma swoje zalety. Jak jest mało światła, jakość jest dużo lepsza niż w tanich MiniDV. Rozejrzyj sie na Allegro za modelami Hi8, ich jakość jest tylko tyroche gorsza od tanich MiniDV (w dobrym świetle). Oczywiście jeśli chcesz bawić się w montaż filmów na kompie to najlepiej by było kupić tanią MiniDV ale jeśli tak tylko do nagywania to Hi8 jeszcze przed kilka lat bedzie dobre. Jeśli masz mozliwosc poczekania i odłożenia troche gotówki to kup cyfrówke a jeśli nie - kup Hi8.

pozdrawiam

czwartek, 5 maja 2005, 15:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale do czego zmierzasz? Powrót do ziemianki ? czy do liczydeł ?
lepiej też będzie nam na konich i w karocy niż samolotem.
Nie sluchaj go . Wprowadza trochę nieścislych informacji . Analog możesz kupić legal z Vatem w sklepach internetowych bez problemu.
Nie słuchaj kolegi , bo coś kombinuje.

piątek, 6 maja 2005, 02:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Widziałem dwa filmy krecone na jednej imprezie a było to
przy ognisku w nocy.Jeden film był kręcony kamera miniDV drugi
kamera SVHS.W ogólnej ocenie obraz z kamery SVHS był lepszy
( mimo mniejszej ilosci linii wg specyfikacji standartów).
Wielu filmowców chetniej uzywa kamer analogowych twierdząc ,że dają
one miększy bardziej filmowy obraz.Potepianie techniki analogowej
to wielki bład.Zobaczcie przez analogie do techniki audio
prawdziwy sprzęt audiofilski to sprzet lampowy (wydawałoby sie stara technika) , a prawdziwi melomani słuchaja płyt winylowych (mimo wielu niedoskonałości) twierdząc że dają one lepsze bardziej naturalne brzmienie.
Przyszłość kamer popularnych jest zapewne w technologi cyfrowej,
ale w wielu przypadkach stare poczciwe analogi jeszcze długo będą niezastapione.

piątek, 6 maja 2005, 03:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Popieram Twoje marzenia o wyższości analogu ale świat wybrał inaczej. Wygodniej dla użytkownika.
Jeśli będzie korzystał z komputera - kamery analog to się mocno rozczaruje.Jażeli będzie chciał wyslać coś internetem - to będzie go to znacznie więcej kosztować .

piątek, 6 maja 2005, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To fakt że lepszy obraz uzyskamy z cyfrówki, ale warunek: Z cyfrówki z nieco wyższej półki. SVHS w dobrym oświetleniu daje lepsze wyniki niż niejedna cyfrówka wielkości golarki z media marketu. A może kolega chce sobie poćwiczyć z wersją naramienną zanim kupi zaplanowaną np. DSR 250? Mam dwie, MS5 prawie nie używana i MS4 na której syn ćwiczy i przynosi całkiem przyzwoite ujęcia a kamera ma już ładnych parę lat i nie była ani raz w serwisie. MS 5 przyjechała "z rozpędu" jako nówka z niemieckiego rynku, ale cyfrówki 3 CCD spowodowały, że od razu prawie wylądowała na ławeczce "rezerwowych zawodników", która okazała się równocześnie "przytułkiem emerytów", ale oczywiście na pełnym chodzie.

piątek, 6 maja 2005, 15:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Kolego KIKI nigdzie nie pisałem o wyższości analogu nad cyfrówką.( to twoja insynuacja)
Kamera cyfrowa ma swoje zalety ale wcale nie jest pozbawiona wad,podobnie jest z analogiem.
Pisząc o filmowcach miałem na myśli tych co krecą filmy dokumentalne,
fabularne a nie kiczowników od wesel.Miałem okazję obejrzeć kilka produkcji weselnych.........koszmar .Ckliwe naszpikowane bezsensownymi
efektami jednym słowem filmowe disco-polo.
Dla mnie wartościa jest film , rzeczą drugorzędną jest technologia
jakiej uzyto do jej wyprodukowania.A w pewnych sytuacjach analog jest
poprostu lepszy,lepiej wpasowuje się atmosferę filmu.

piątek, 6 maja 2005, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To mało widziałeś, kamerą cyfrową (3CCD) można kręcić dobre ujęcia i profesjonalnie w zaciszu domowym zmontować, wydać później na DVD. Analogową kamerą bez utraty jakości nie zmontujesz materiału w domu i beż dużego samochodu nie wyjedziesz w plener ;-). Pozdrawiam

sobota, 7 maja 2005, 01:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona