Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 04:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic GS-140 kontra Sony? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Panasonic GS-140 kontra Sony?
Witajcie.
Mam dylemat co kupic:
Panasonic GS-140
Sony HC-42e
Sony HC- 85.

MA to sluzyc do domowego uzytku, czasem jakas fucha znajomym.
Podoba mi sie w Sony 42 punktowe ustawianie ostrosci i ekspozycji
przez panel dotykowy.
Panasonic jednak ma 3CCD ale czy jest istotna roznica?
Na testach czasem jest malo widoczna.
No i ktora sobie najlepiej radzi przy malej ilosci swiatla (szumy)?

Choc bardziej mnie interesuje porownanie (wskazanie) 140 kontra 42e.

wtorek, 12 kwietnia 2005, 09:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://hdtv.com.pl/index.php?module=News
Testowalem kamerę Nv gs 75 - wypadła bardzo dobrze .Gdzieś na forum pojawił się link do strony rosyjskiej .Niestety nie mogę się zgodzić/ na tej stronie porównanie do GS 35/ z testem .Widać dalikatnie mówiąc ktoś nie wykonał należytej pracy. http://www.videomax.ru/tests/mart2005/ w tym tescie wygląda tak jakby nagle zmieniono oswietlenie /np.zaszło słońce/ zresztą porownajcie sami .
Kamera GS 75 jest bardzo dobra - szczegolnie w cenie
http://e-panasonic.pl/product_info.php? ... cts_id=578 . Dotykowy ekran to nowoczesne rozwiązanie ale spróbuj zmoczyć ręce /np. spocisz się na plaży/.
pozdrawiam

środa, 13 kwietnia 2005, 00:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

naczytalem sie o kamerkach ostatnio, ze glowa mi peka i wnioski mam takie:
- kazdy swego konia chwali
- niektorzy preferuja dana marke
- 3CCD dla domowych potrzeba mozna sobie darowac, wzlaszcza w kamerach klasy do 3 tys.
- testuje Sony 42e wlasnie i ustawiajac odpowiednio balans bieli szumy sa male, wiec chyba zrobie ten zakup
- niestety nie mam mozliwosci porownania Panasonica 140 (i to mnie boli).

dzieki Kiki za odp., no chyba ze cos sie jeszcze zmieni?

środa, 13 kwietnia 2005, 08:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Porownaj obie kamery na obrazie kontrolnym , nawet na stronie rosyjskiej.Otwórz dwa okna obok siebie . Zauważysz że Panasonic ma linie a Sony uderza w kolor. mniejsza rozdzielczość. Brak koleracji liniowej. Kolory w Panasonic są bardziej naturalne .

środa, 13 kwietnia 2005, 11:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czy ktos ma moze instrukcje do Panasonica GS 140?
Przestudiowalem Sony 42e i nawet znajomy mi udostepnil na 2 dni aby potestowac a teraz chcialbym zobaczyc co prezentuje Panasonic i wybrac ta "własciwa"!

czwartek, 14 kwietnia 2005, 20:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Porównywałem 42 z canonem 200i. Obraz z canona wydawał mi sie lepszy to znaczy kontrast i kolory przynajmniej w tym pomieszczeniu i przy ustawieniach automatycznych fajniejsze były w canonie. Niestety w pomieszczeniu o słabszym swietle sony był lepszy i było to widoczne. Mysle ze w domu w pokoju ta różnica bedzie tez na korzysc sonego. Jezeli 90% filmów bedzie w dzien na polu to w takim przypadku ja kupił bym canona czy panasa ale jezeli spora ilosc filmów była by wieczorem czy w pomieszczeniach to wzioł bym sonego. Takie jest moje zdanie. Napisz co kupiłes. Pozdrawiam

niedziela, 24 kwietnia 2005, 13:14
Nowy
Nowy

Post http://www.videomax.ru/tests/mart2005/
Witajcie. Widać wszystko na stronie, każdy może się przekonać, że Sony nie wypadło rewelka a Panasonic, no cóż.... wg mnie kolorki są jakieś przyzwoitsze. Czuję się podobnie zrospaczony, ale trzeba podjąć decyzję. Kto porównał w końcu kamerki Panasonic NVGS 140 i SONY DCR HC42? Ja już w 70% przekonany jestem do Panasonica. Prosze o wsparcie....~! :oops:

sobota, 11 czerwca 2005, 22:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Roznice miedzy Sony 42 a Pan 140 jest jeszcze taka, ze:
- Panasonic (brak efektow cyfrowych, brak stabilizacji w trybie 16:9, plusy to 3xCCD!!!)
- Sony (plusy tryb 16:9 prawdziwy, efekty i bajerki, niestety gorszy obraz w slabym oswietleniu).

Tyle ode mnie. Wybor nalezy do Ciebie. Ja juz wybralem ..... i mam.

niedziela, 12 czerwca 2005, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PANASONIC - po wszystkich porównaniach i testach.
pozdrawiam

poniedziałek, 13 czerwca 2005, 21:06
Nowy
Nowy

ps. macie może jakiś adres do opisu jak interpretować obraz testowy - na mój wzrok to na tej rosyjskiej stronie obraz panasonica jest przesunięty w stronę czerwieni, a czytam powyżej że ma lepsze kolory. to albo jestem dalton, albo nie umiem tego czytać - proszę o pomoc.

wtorek, 14 czerwca 2005, 11:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja wybralem Panasonica i od paru dni ciesze sie 140ka.

Tylko taka uwaga - bardzo trudno dostac ten model! Zalezalo mi na fakturze i na czasie, dlatego musialem zrezygnowac z oferty prywatnych importerow, jak i zagranicznych sklepow. Po calym dniu dzwonienia po sklepach internetowych latwo bylo zauwazyc, ze oferta jest prawdziwie wirtualna! W koncu udalo mi sie wygrzebac kamerke w salonie Panasonica w jednym z wiekszych miast i nastepnego dnia dostalem szczesliwie towar.

Musze przyznac, ze czuje sie lekko zagubiony w mozliwosciach tej kamery (wczesniej uzywalem prosciutki model VHS-C) i mam wrazenie, ze wielu opcji nigdy nie wykorzystam w czasie wyjazdow wakacyjnych i okazjonalnego filmowania. Jakosc filmu jest jak dla mnie znakomita (co nie dziwi po przejsciu z VHSa, heh). Zawiedziony jestem tylko brakiem stabilizacji trybu 16:9.

Robienie zdjec jest przyjemnym dodatkiem, ale jakosc niestety ustepuje dosc znacznie aparatom cyfrowym (a mam wcale nie jakis super aparat, tylko HP 735 z matryca 3,2M).

Pozdro
Pik

wtorek, 14 czerwca 2005, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No tak, też zastanawiałem się nad 42-ką, ale... wybrałem 140. Interesowała mnie głównie jakość obrazu, a nie dodatkowe bajery, takie jak np. efekty specjalne. Wszystko, czego chcę mogę sobie dodać przy obróbce filmu na komputerze. Minusem, który mnie lekko rozczarowuje jest brak DV in. Na razie, na bieżąco- polecam serdecznie ten model, faktem jest, jak to już powiedział mój przedmówca, że z kupieniem tego modelu są kłopoty, ta kamera jest bytem wirtualnym w sklepach internetowych... Co do robienia zdjęć- śmieszna opcja, ale trzeba pamiętać, że przy pstrykaniu podczas filmowania, robimy fotki baaaaardzo niskiej jakości. Co do zdjęć w trybie foto- no- mogłyby być ostrzejsze, chociaż kolorki ładne (ale to optyka).

wtorek, 14 czerwca 2005, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ponieważ dostepność w Panasonic Polska jest ograniczona ze względu na duży popyt , ale w ciągu tygodnia zawsze realizowane są zamowienia, oczywiście z fakturą i gwarancją.
Kamera warta jest polecenia każdemu kto oczekuje dobrej jakości / przy tej cenie/
pozdrawiam

środa, 15 czerwca 2005, 01:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dostepność w Panasonic Polska jest ograniczona ze względu na duży popyt

To nie te czasu, ze ludzie chca cos kupic, a towaru nie ma. Jest to typowy przyklad metody zwanej w psychologii spolecznej "zasada niedostepnosci". Zasada niedostepności opiera sie na dwoch mechanizmach: 1. Cos co jest trudno dostepne jest bardziej cenione niz latwo dostepne, 2. Tracac mozliwosc dzialania, tracimy wolnosc i swobode decyzji, a do tego niechetnie dopuszczamy.

środa, 15 czerwca 2005, 03:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja tam uwazam ze kamera za ponad 3k pln jest w polskich warunkach dobrem raczej luksusowym i watpie aby popyt byl jakos specjalnie duzy... :? Kupowalem sprzet Panasonica pare razy i juz dawno zauwazylem, ze jak wybrac cos z troche wyzszej polki, to zaczynaja sie problemy z dostepnoscia.

Ale to nie moj problem, a mysle wielu klientow bedzie mialo w d... zasady "niedostepnosci" i jak nie znajdzie Panasonica, to wybierze po prostu Sony albo inna firme!

Pozdro
pik

środa, 15 czerwca 2005, 11:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona