Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 15:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Do 4tys. do amatorskich efektów specjalnych 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Do 4tys. do amatorskich efektów specjalnych
Witam
Jestem teraz na kupnie kamery cyfrowej, niestety nie mam doświadczenia w firmach które je produkują ani na jakie funkcjie i parametry patrzyć. Kamera nie tylko ma mi służyć do nagrywania amatorskich filmów np. z imprezy u rysia ale potrzebuje ją do troche ambitniejszych żeczy jak np. film + efekty specjalne (3DSMAX, After Effects), montaż, greenscreen itp. Nie są to jakieś niewiadomo jakie produkcje tylko raczej zabawa. No i żeby nie było problemów ze zgrywaniem filmu na kompa, ani nie było to zbyt uciążliwe . Do wydania mam ok. 4000 zł. Nie wiem także czy się pakować w kamere z 3 przetwornikami CCD, czy to wogóle ma sens, jaki ma mieć format zapisu itp.

piątek, 15 kwietnia 2005, 19:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na wszystkie postawione w poście pytania i wątpliwości znajdziesz odpowiedź na tym forum wystarczy trochę poszukać.

Kamera będzie Ci służyła tylko do nagrywania filmów, bo do montażu i efektów specjalnych o których piszesz potrzebny jest tylko komputer i programy. A problemy ze zgrywaniem filmów nie występują po stronie kamery a tylkom po stronie komputera i softu.

Format zapisu - tylko DV.

piątek, 15 kwietnia 2005, 21:15
Stały bywalec
Stały bywalec

3D Studio MAX kosztuje ok. 20 tys zł, więc musisz dozbierać 16tys na sam program (nie licząc kamery), After Effect podejrzewam,że około 3 tys zł plus tańsza amatorska kamera miniDV ok. 1,5 tys zł.
Najpierw proponuję zastanowić się nad tym, jakie są Twoje potrzeby? co tak naprawdę chcesz robić? czy to ma być zabawa, czy coś więcej
Pozdrawiam

piątek, 15 kwietnia 2005, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

3D Studio MAX kosztuje ok. 20 tys zł, więc musisz dozbierać 16tys na sam program (nie licząc kamery), After Effect podejrzewam,że około 3 tys zł plus tańsza amatorska kamera miniDV ok. 1,5 tys zł.
After Effects w internetowym sklepie Adobe kosztuje 1000$, a w naszym złodziejskim kraju chcą za niego od 7 do 9 tys. zł. Podobnie jest z maxem, z tym że tu ceny ustala sam Autodesk (dawniej discreet) i są one mocno zróżnicowane w zależności od kraju. Pod tym względem jesteśmy wysoko. Dla porównania w Ameryce max kosztuje 3,5 tys $, a w Europie conajmniej 3,5 tys., ale euro. Są to ceny wersji komercyjnych, jest także wersja niekomercyjna oraz studencka maxa za odpowiednio 1000 oraz 700 $

piątek, 15 kwietnia 2005, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trochę mało jak na ambitną kamerę. Jeśli nawet 4000 zł na kemerę to niewielki wybór. Wkrótce ojawi się na rynku JVC GZ MC 500 http://audiovideo.com.pl/product_info.p ... cts_id=688 jeśli chodzi o parametry , to będzie kamera wyjątkowa na rynku. Obecnie nawet w USA trudna do dostania. Ta kamera posiada wiele bardzo nowoczesnych rozwiązań

-Megabrid Engine – znakomita jakość ruchomych i stałych obrazów
- 5 Megapikselowy zdjęcia (2560 × 1920) z technologią "pixel shift technology"
Wysoka jakość nagrań video w kompresji MPEG-2 (max. 720 x 576i/50 Hz w trybie ULTRA), AC 3 Audio
Duża oszczędność czasu przy montażu
MicroDrive®/karta pamięci CompactFlash i SD, podwójny port kart pamięci dla zwiększenia pojemności pamięci i możliwości transferu danych

Ale cena w promocji 4999 zł
Do 4000 zł będzie wkrótce / brak w Panasonic/ kamera NV GS 140
za 3.000 zl - zostanie Ci jeszcze na oprogramowanie 1000 zl

piątek, 15 kwietnia 2005, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten nowy "wynalazek" JVC - GZ MC 500 tak ostatnio wychwalany przez kiki jest stworzony dla leniwych, ciężko myślących Amerykanów jakich w USA nie brakuje.

Uważam, że w Polsce się on nie przyjmie z uwagi na to, że posiada więcej wad niż zalet.

Wymienię podstawowe na bazie danych z Internetu:

- zapis na kartach pamięci, które są jeszcze bardzo drogie np. CF 4 GB kosztuje ok. 1200 PLN, na takiej karcie można nagrać ok. 1 godz. materiału w najlepszej jakości, na wakacjach czy na weselu takich kart trzeba mieć kilka,

- zapis w formacie MPEG 2, zapewnia to gorszą jakość obrazu niż w formacie DV a co najważniejsze jest to format znacznie trudniejszy w montażu niż DV i niektóre prostrze czy starsze wersje programów do NLE nie obsługują go,

- w przypadku zdjęć jest to zapis "pseudo pięciomegapikselowy" po zastosowaniu funkcji "pixel shift" w matrycy R (zielonego koloru), matryca posiada w funkcji "Photo" efektywnie tylko 3,73 Mpx ,

- małe matryce CCD o przekątnej 1/4,5 cala, na tej podstawie oraz biorąc pod uwagę dużą ilość pikseli wnioskuję, że jej czułość jest niska (na żadnej stronie tego parametru nie znalazłem),

- niezbyt jasny obiektyw o świetle 1.8 (był już kiedyś produkowany model kamery JVC ze światłem 1.4), 10-krotny zoom też nie zachwyca,

Za tą cenę - 5000 PLN lepiej kupić kamerę miniDV a za cenę dodatkowej karty pamięci dobry aparat cyfrowy 5 Mpx.

sobota, 16 kwietnia 2005, 02:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tadeusz - zgadzam się z tobą całkowicie..

sobota, 16 kwietnia 2005, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedzi, ale powiedzmy że oprogramowanie już mam :P
Spodobała mi się ta NV GS 140 , i tu pytanie: czy bede mógł do niej jeszcze dokupic obiektyw szerokokątny, czy jakiś zestaw soczewek i filtrów?

sobota, 16 kwietnia 2005, 09:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post .
no i po co pomagacie piratowi (czytaj: złodziejowi), który jeszcze się tym chwali, że "zorganizował" (czytaj: ukradł) oprogramowanie.

sobota, 16 kwietnia 2005, 14:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dfg dfg - Czy faktycznie jesteś bez grzechu i masz prawo do rzucania w grzesznika kamieniem ?????????????????????

Jeżeli jesteś taki prawy (czytaj - niemający pirackich grzeszków), to czemu twe imię jest takie dziwne ? Ja na twoim miejsciu logowałbym się pełnym imieniem i nazwiskiem.

Małe spostrzerzenie do wszystkich: najbardziej złości mnie ktoś, kto gani innych a sam postępuje nieuczciwie. Bill Gates jest tego żywym przykładem, a dokładniej jego początki z lat siedemdziesiątych. Był nawet film pt. "Piraci z doliny krzemowej".

sobota, 16 kwietnia 2005, 18:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera JVC GZ MC 500 - to kamera wysokiej klasy . Jeśli zapotrzebowanie jest wysokie tzn. takie było zapotrzebowanie rynku. My mamy też kilka osób na liście oczekujących. Czy dla leniwych ? Raczej nie trzeba wykazać trochę więcej umiejętności do jej obsługi.

Nie wiem co to znaczy się -przyjmie w Polsce . Ale dla przykładu myśmy sprzedali tylko w naszym rejonie kilkadziesiąt szt niższego modelu MZ 200. Wszyscy użytkownicy są b.zadowoleni.

Fakt koszt karty pamięci dziś jest wysoki . Ale wkrótce trafi pamięć 40 GB w tej samej cenie. To rozwiąże problemy na długo.

Zapis w formacie MPEG 2 nie zapewnia gorszej jakości. Zależy to od zadeklarowania rodzaju nagrania. Kamera GRPD1 - nagrywa w MPEG 2 i jakość jest jej znacznie lepsza od nagrania dv.Ilość szczegółów jest nieporównywalna .Koszt tej kamery w promocji ok. 12500 zł.
Najlepszy sygnał - HDTV - telewizjii wysokiej rozdzielczośći też jest kodowany w MPEG 2 - a proszę obejrzeć
http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMp ... e&pageid=7
Chciałbym aby każdy miał taki zły obraz.

Jeśli chodzi o zdjęcia - to nie wiele kamer na rynku ma takie parametry , a jest to funkcja uzupełniająca .Napewno zadowoli wielu użytkowników w Polsce. Zdjęcia 5 mega - w interpolcji - zadziwią nie jednego użytkownika.
Mam piękne zdjęcia robione przez kolegę fotografa o niższej rozdzielczości
a zachwycające swoją wizją .
Bardzo dużej liczbie osób wystarcza ich jakość.

Obiektyw 1,8 Zawarty jest w bardzo wielu bardzo drogich kamerach , którym użytkownicy nie zarzucają złej jakości. Kilka kamer GRPD1 sprzedaliśmy do studiów filmowych . Zdjęcia mamy nagrane na na kasetach do wglądu.

Ponieważ nie testowałem tej kamery osobiście i nieporównywałem z innymi kamerami nic więcej nie mogę powiedzieć .

Oczywiście nie jest to jedyna kamera którą przedstawiałem.
Najlepiej ocenianą i sprawdzoną kamerą w USA /NR1. w jakości do ceny / jest kamera NV GS 250 Panasonic. Ale zawsze można powiedzieć ża amerykanie to...............

wg.mnie to najniższe kamery do zapotrzebowań które wymieniłeś.
Ale z kasą i tak się nie zmieścisz . Może resztę weź na raty.

pozdrawiam

sobota, 16 kwietnia 2005, 19:05
Stały bywalec
Stały bywalec

"Najlepiej ocenianą i sprawdzoną kamerą w USA /NR1. w jakości do ceny / jest kamera NV GS 250 Panasonic. Ale zawsze można powiedzieć ża amerykanie to............... "

Chciałbym tylko przypomnieć, że prestiżową nagrodę EISA 2004 w aspekcie najkorzystniejszego stosunku jakości do ceny zajęła kamera Panasonic NV GS 400 uzyskując tytuł kamery roku 2004.
Pozdrawiam

sobota, 16 kwietnia 2005, 22:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nigdzie nie napisałem, że mam pirackie oprogramowanie :?
A co możecie powiedzieć o tej kamerze ?
http://www.nomatica.pl/video/nvgs200PL.htm
Warta jest swojej ceny ?

PS. tamte kamery co podaliście są jednak troszke za drogie jak na moją kieszeń

niedziela, 17 kwietnia 2005, 11:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam pomysł, szkari ! Ukradnij kamerę. Przecież ukradłeś już komuś program, więc powinno ci przyjść z łatwością. I na prawdę nie musiałeś pisać wprost, że masz piracki program...

A teraz do tych wszystkich święcie oburzonych i cytujących biblię:

>>dfg dfg - Czy faktycznie jesteś bez grzechu i masz prawo do rzucania w grzesznika kamieniem ????????????????????? <<

Oczywiście, że miałem wyłącznie pirackie programy, tak, jak prawie wszyscy w tym kraju. Ale dorosłem, zacząłem zarabiać i wymieniłem wszystko na legalne.
Dlatego dziś męczę się z obcojęzycznym Windowsem (komp.był kupiony za granicą) i montuję na MSP6,5 zamiast na Avidzie XpressPro. Ale mam czyste sumienie.

A już za wyjątkowe dno uważam pisanie o tym, że ma się piraty. To oducza szacunku dla prawa.

Czekam z niecierpliwością na polemistów.Pozdrawiam.

niedziela, 17 kwietnia 2005, 14:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dfg wiesz co to jest wersja Trial ? Przecież nie kupie 3DSMaxa i Premiere jak kamera jest potrzebna mi do zabawy, wersja Trial mi wystarczy . A znając życie Windows mi się i tak zchrzani po 30dniach :P więc poleci formacik .. ojoj. I nie oskarżaj mnie, że mam same piraty jak mnie nawet nawet nie znasz

pozatym pytałem o kamere :( i a nie o oprogramowanie :( :( :(

niedziela, 17 kwietnia 2005, 15:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona