Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 11:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Kamera za 4-4,5 tys 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera za 4-4,5 tys
Witam. Mam przeznaczone na kamerę jakieś 4000-4500. Jaką kamerę polecicie. Skłaniam się do modeli SONY DCR HC 90 lub DCR DVD 403 lub innej. Doradźcie

czwartek, 28 kwietnia 2005, 15:16
Bywalec
Bywalec

Post Re: Kamera za 4-4,5 tys
sebzwo napisał(a):
Witam. Mam przeznaczone na kamerę jakieś 4000-4500. Jaką kamerę polecicie. Skłaniam się do modeli SONY DCR HC 90 lub DCR DVD 403 lub innej. Doradźcie

Jesli Sony HC90 to bardzo przyjemna kamerka, na http://www.jonczak.pl
kupisz za 3700zł (ja u nich kupilem ale bezposrednio w sklepie) lub sklep http://www.e-panasonic.pl
kamery z opcja nagrywania na DVD nie kupuj, bo one maja o wiele mniej f-cji a z opinii ktorych czytalem bardzo duzo wnioskuje ze maja o wiele mniej opcji a jakosc napewno nie jest lepsza niz na miniDV.

czwartek, 28 kwietnia 2005, 16:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odradzam zakup kamer dvd . Polecam Kamery dvd lub Everio na twardy dysk. Ale do czego będziesz wykorzystywał kamerę. Jakie przeznaczenie , jakie walory dla Ciebie najważniejsze ?

czwartek, 28 kwietnia 2005, 20:40
Bywalec
Bywalec

Odradzam zakup kamer dvd . Polecam Kamery dvd lub Everio na twardy dysk.

Jestem za, a nawet przeciw :lol:

czwartek, 28 kwietnia 2005, 20:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Odradzam
Ludzie nawet amatorzy nie kupujcie kamer nagrywajacych na DVD obraz taki to tragedia ja nie wiem jak mozna wogole wypuscic takie kamery. W tych kamerach jest taka mocna komresja obrazu ze to nie przypomina obraz z DVD.

Wiem to z własnych prob i od znajomego ktory pracuje w sklepie S__Y materila promocyjny tej firmy jest z super obrazem ale w rzeczywistosci ten obraz to badziewie.

P.S. Polecam Panasonic NV-GS400 np. z BEIKS-a jesli to celów zarobkowych oczywiście bo jak do celów amatorskich to za połowe tej ceny mozna juz kupic dobrego cyfraka.

czwartek, 28 kwietnia 2005, 21:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kupilem GS-140 ale gdybym mial wiecej kasy bez wahania GS-400!!!
Nie zastanawiaj sie EISA ma racje. To jest kamera najlepsza w swojej klasie.

czwartek, 28 kwietnia 2005, 22:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko kamera w ogólnoświatowym standardzie DV.
Wszystkie obecnie dostępne programy do NLE są optymalizowane do tego formatu zapisu.

Odradzam zakup kamery na 8-mio centymetrowe płytki DVD jak również nowego "wynalazku" JVC - kamer Everio.

czwartek, 28 kwietnia 2005, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kupilem GS-140 ale gdybym mial wiecej kasy bez wahania GS-400!!!
Nie zastanawiaj sie EISA ma racje. To jest kamera najlepsza w swojej klasie.

Vuki2 czy możesz napisać coś więcej o GS-140. Parametry są mi znane natomiast chciałbym wiedzieć jak sprawdza się w praktyce. Szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych i przy słabszym oświetleniu

czwartek, 28 kwietnia 2005, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamery everio sprzedają się b.dobrze. Na MZ 500 w całej Europie są zapisy. W Polsce rownież .
Dotychczasowi użytkownicy wszyscy są zadowoleni.
Rownie dobrze można powiedzieć nie kpujcie LCD , nie podając żadnych argumentów. Jedynym kontr argumentem przy Everio jest stosunkowo krotki czas nagrania na dysk. Ale kupujący o tym wiedzą i nie mają żadnych problemów z archiwizowaniem danych.
Znakomite recenzje na całym świecie . Ale zapewne znajdzie się wujów chór , ktory nie miał jej w ręce ale krytyk jej nie odmówi.

GS 140 znakomicie zachowuje się przy slabym oświetleniu. Poszukaj w internecie linków , bo ktoś poważny zdecydował że nie można ich umieszczeć i wycina . Trudno więc potwierdzić wypowiedź dowodami. Teraz trzeba będzie wierzyć na słowo. Naprawdę extra kamera.

piątek, 29 kwietnia 2005, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W swoim poście pisząc zdanie o kamerach JVC Everio nie podałem argumentów, ponieważ już raz na tym forum je przytaczałem na stronie
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... 63&start=0

Ale żaden problem aby je jeszcze raz powtórzyć

Cytuj:
Uważam, że w Polsce się on nie przyjmie z uwagi na to, że posiada więcej wad niż zalet.

Wymienię podstawowe na bazie danych z Internetu:

- zapis na kartach pamięci, które są jeszcze bardzo drogie np. CF 4 GB kosztuje ok. 1200 PLN, na takiej karcie można nagrać ok. 1 godz. materiału w najlepszej jakości, na wakacjach czy na weselu takich kart trzeba mieć kilka,

- zapis w formacie MPEG 2, zapewnia to gorszą jakość obrazu niż w formacie DV a co najważniejsze jest to format znacznie trudniejszy w montażu niż DV i niektóre prostrze czy starsze wersje programów do NLE nie obsługują go,

- w przypadku zdjęć jest to zapis "pseudo pięciomegapikselowy" po zastosowaniu funkcji "pixel shift" w matrycy R (zielonego koloru), matryca posiada w funkcji "Photo" efektywnie tylko 3,73 Mpx ,

- małe matryce CCD o przekątnej 1/4,5 cala, na tej podstawie oraz biorąc pod uwagę dużą ilość pikseli wnioskuję, że jej czułość jest niska (na żadnej stronie tego parametru nie znalazłem),

- niezbyt jasny obiektyw o świetle 1.8 (był już kiedyś produkowany model kamery JVC ze światłem 1.4), 10-krotny zoom też nie zachwyca,

Za tą cenę - 5000 PLN lepiej kupić kamerę miniDV a za cenę dodatkowej karty pamięci dobry aparat cyfrowy 5 Mpx.

A swoją drogą z chęcią bym się zapoznał z tymi "znakomitymi recenzjami", proszę o linki.

piątek, 29 kwietnia 2005, 02:06
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki za wszelkie informacje. Sprawdzę te Panasoniki NV GS 150 i 250. 400 odpada z powodu dosyc wysokiej ceny.
Pozdrawiam

piątek, 29 kwietnia 2005, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W tym wątku przedstawiłem swoje kontr argumenty , muszę je przywołać

"Kamera JVC GZ MC 500 - to kamera wysokiej klasy . Jeśli zapotrzebowanie jest wysokie tzn. takie było zapotrzebowanie rynku. My mamy też kilka osób na liście oczekujących. Czy dla leniwych ? Raczej nie trzeba wykazać trochę więcej umiejętności do jej obsługi.

Nie wiem co to znaczy się -przyjmie w Polsce . Ale dla przykładu myśmy sprzedali tylko w naszym rejonie kilkadziesiąt szt niższego modelu MZ 200. Wszyscy użytkownicy są b.zadowoleni.

Fakt koszt karty pamięci dziś jest wysoki . Ale wkrótce trafi pamięć 40 GB w tej samej cenie. To rozwiąże problemy na długo.

Zapis w formacie MPEG 2 nie zapewnia gorszej jakości. Zależy to od zadeklarowania rodzaju nagrania. Kamera GRPD1 - nagrywa w MPEG 2 i jakość jest jej znacznie lepsza od nagrania dv.Ilość szczegółów jest nieporównywalna .Koszt tej kamery w promocji ok. 12500 zł.
Najlepszy sygnał - HDTV - telewizjii wysokiej rozdzielczośći też jest kodowany w MPEG 2 - a proszę obejrzeć
http://../index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=7
Chciałbym aby każdy miał taki zły obraz.

Jeśli chodzi o zdjęcia - to nie wiele kamer na rynku ma takie parametry , a jest to funkcja uzupełniająca .Napewno zadowoli wielu użytkowników w Polsce. Zdjęcia 5 mega - w interpolcji - zadziwią nie jednego użytkownika.
Mam piękne zdjęcia robione przez kolegę fotografa o niższej rozdzielczości
a zachwycające swoją wizją .
Bardzo dużej liczbie osób wystarcza ich jakość. "
Pozdrawiam

Obiektyw 1,8 Zawarty jest w bardzo wielu bardzo drogich kamerach , którym użytkownicy nie zarzucają złej jakości. Kilka kamer GRPD1 sprzedaliśmy do studiów filmowych . Zdjęcia mamy nagrane na na kasetach do wglądu.

Ponieważ nie testowałem tej kamery osobiście i nieporównywałem z innymi kamerami nic więcej nie mogę powiedzieć .

piątek, 29 kwietnia 2005, 09:59
Nowy
Nowy

Wynika z tego ze w tej cenie warto kupic abo sony DCR HC 90 lub panasocnica NV GS 250. W panasonicu jest pierścień do regulacji a w sony zdjęcia cyfrowe o lepszej rozdzielczości. Przejrzałem również porównanie tych modeli w necie. Ale i tak nie wiem na który z tych modeli się zdecydować. Trzeba będzie je potestować w sklepie.
Pozdrawiam

piątek, 29 kwietnia 2005, 12:21
Nowy
Nowy

Chyba jednak zdecyduję się na sony DCR HC 90E i nagrywarkę panasonic DMR E 65. Mam tylko nadzieję że te urządzonka będą ze sobą współpracować, bo kino domowe panasonic i telewizor 100Hz Philipsa niestety nie współpracują na wszystkich pinach.

poniedziałek, 9 maja 2005, 15:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]