Teraz jest środa, 24 października 2018, 07:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaką kupić kamęrę do 10 tys zl do krecenia np. Wesel??? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Jaką kupić kamęrę do 10 tys zl do krecenia np. Wesel???
Witajcie Filmowcy :))

Ciesze się, że znalazłem takie forum w sieci.. naprawdę sporo dobrych informacji. Mam taką sprawę. Otóż chce zacząć kręcić różne uroczystości, zaczynam od Wesel. Poszukuję kamery, która będzie miała naprawdę super jakość obrazu, tak żeby cena za nią nie przekroczyła 10 tyś zł. Rozglądałem się i tak wpadła mi w oko CANON XM2 co myslicie o tej kamerce?? Jest warta?? Jeśli nie ta to jaka??? Doradźcie coś bo jesteście fachowcami.
I jeszcze jedno jesli możecie to napiszcie co powinno wchodzić w wyposażenie takiego filmowca oprócz kamery (chodzi mi co trzeba mieć przy sobie np. drugi akumlator, statyw i co jeszcze :)) )

Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
ROBSON

piątek, 6 maja 2005, 19:47
Bywalec
Bywalec

Taką kamerkę na Allegro można kupić juz za 8500 i to nówkę
Pozdrawiam

piątek, 6 maja 2005, 21:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hmm... nie zastanawiałem się nad tym akurat modelem. Wiele czytałem o SONY HDR FX1, z tego co piszą to rewelacyjna kamera, tylko ta cena trochę jeszcze za duża, ale co myślicie wogóle o takim zakupie??

Pozdrawiam
Robson

sobota, 7 maja 2005, 09:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaką kupić kamęrę do 10 tys zl do krecenia np. Wesel???
robsonek napisał(a):
I jeszcze jedno jesli możecie to napiszcie co powinno wchodzić w wyposażenie takiego filmowca oprócz kamery (chodzi mi co trzeba mieć przy sobie np. drugi akumlator, statyw i co jeszcze :)) )
No jeszcze dodatkowe kasetki by się przydały :D

sobota, 7 maja 2005, 09:50
Nowy
Nowy

Czy to nie przypadkiem prowokacja? Gosc chce sprzetem talent nadrobic i na komercje sie nastawia. Jakby co nieco umial "krecic", to by wiedzial, co kupic i co zabrac, tak mi sie wydaje...

poniedziałek, 9 maja 2005, 21:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tutaj się akurat mylisz bo nie prowokuje, żadnej głupiej dyskusji i nic z tych rzeczy co piszesz. Poprostu od dawna interesuje się obróbką VIDEO i teraz, chce bardziej "profesjonalnie" podejść do tematu, więc wybrałem akurat te forum, bo uważam, że jest naprawdę ciekawym forum, a szczególnie ważne jest to, że z różnych wypowiedzi widzę, że jest tu dużo ludzi z doświadczeniem. Zastanawia mnie tylko dlaczego mało kto chce odpisywać. Jeżeli np. ktoś stwierdza, że taki post był niech da linka,ja przeszukałem posty i takiego nie znalazłem, więc dublowanie raczej nie wchodzi w grę.
Co do tych "wesoło-złośliwych" ludzi to rozumiem HUMOREK piszących ale akurat tutaj temat bardziej poważny, bo pytanie postawione poważnie, pomimo, że dla profesjonalistów to śmieszny temat.
Więc bardzo proszę o odpowiedzi nie tylko na tego posta, ale również na inne które napisałem... jestem tutaj nowy więc "przyjmijcie nowego" (przygarnik kropka) :)))) A nie odrazu podejżenia....

Pozdrawiam wszystkich i do kolejnego POSTU
ROBSON (nie prowokator) :))

środa, 11 maja 2005, 21:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic AG-DVC30 ewelntualnie tansze rozwiazanie sony VX2100.

środa, 11 maja 2005, 22:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 11 maja 2005, 23:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No właśnie to teraz nasuwa się pytanie: co wybrać??? chyba najczęstrze w tym dziale:
Panasonic AG-DVC30???
sony VX2100???
Canon XM2??
Osobiscie nie wiem dlaczego ten Canon jakos mi tak bardziej sie spodobal,ale jeszcze sie wacham,dlatego proszę głównie osoby, które używają te kamery o swoje przemyślenia, oceny.....

Pozdrawiam
ROBSON

czwartek, 12 maja 2005, 07:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja bym bral sony vx2100, ten model jak i i poprzednik vx2000 znany jest z bardzo dobrej pracy w trudnych warunkach oswietleniowych, a z takimi zazwyczaj bedziesz mial doczynienia na weselach i slubach

dodatkowo, prosze mnie poprawic jesli sie myle ale z tego co pamietam to canon xm2 jest znany z problemow z przesterami dzwieku

czwartek, 12 maja 2005, 07:46
Bywalec
Bywalec

Ja bym jeszcze dodal Canona XL1s, ok 2200 euro w niemieckich sklepach internetowych.

czwartek, 12 maja 2005, 08:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ten canon mi osobiscie jakos nie pasuje, a napewno bym jej nie kupil po przeczytaniu tego http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=4220

czwartek, 12 maja 2005, 08:32
Bywalec
Bywalec

Akurat w linku, ktory podales opisujesz sytuacje filmiku z wakacji, pewnie w dobrych warunkach oswietleniowych, w ktorych nawet slabe kamerki sobie swietnie radza i daja bardzo dobry obraz (inaczej nikt by ich nie kupowal). Dlaczego nie opisales porownania tych kametr przy filmowaniu ujec w slabym oswietleniu i bynajmniej nie plenery tylko slabo doswietlone wnetrza. A czy plener filmowales na automacie? (to akurat w tym modelu najslabszy punkt, podobnie autofokus)
Canon Xl1s to wymagajaca kamera i operator aby uzyskac dobre ujecia musi miec opanowanego manuala.
Nie twierdze ze to najlepsza kamera, ale w zasiegu cenowym i o mozliwosciach odpowiadajacym wymaganiom postawionym przez pytajacego.

Pozdrawiam

czwartek, 12 maja 2005, 09:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśnie to teraz nasuwa się pytanie: co wybrać??? chyba najczęstrze w tym dziale:
Panasonic AG-DVC30???
sony VX2100???
Canon XM2??
Osobiscie nie wiem dlaczego ten Canon jakos mi tak bardziej sie spodobal,ale jeszcze sie wacham,dlatego proszę głównie osoby, które używają te kamery o swoje przemyślenia, oceny.....

XM2 mialem 2 - obie sprzedalem - awaryjnosc tych kamer jest duza zwlaszcza mechaniki jaki i zoom.

obecnie mam DVC30 i VX2100 - w tym porownaniu lepiej wypada Panasonic ... chociaz jest ciemnijeszy przy slabym oswietleniu to w wiekszosci przypadkow daje lepszy obraz niz VX2100.
Panasonic jest pro pod kazdym wzgledem: funkcjonalnosc, mechanika, wywazenie, nastawy manualne,jedynie brak oddzielnego pierscienia do manualenj zmiany ogniskowej, ale mozna sobie ustawic ze pierscien od MF bedzie jako pierscien do zoom i przeslony.
Sony przy Panasiu jest pokazna wizualnie ale po wnikliwym przygladnieciu sie to tylko duza zabawka z delikatna mechanika.

czwartek, 12 maja 2005, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

@kamillus: nieuwaznie przeczytales, to nie jest moja opinia

czwartek, 12 maja 2005, 11:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona