Teraz jest sobota, 24 sierpnia 2019, 15:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jaką kupić kamęrę do 10 tys zl do krecenia np. Wesel??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Mea culpa Tommy, czlowiek sie robi slepy na starosc.
Pozdrawiam

czwartek, 12 maja 2005, 11:27
Nowy
Nowy

No coz, przyznaje sie, ze moze za szybko Cie ocenilem, ale spotkalem sie z pytaniami typu "jak sie ubrac, by wygladac jak profesjonalista" lub "jaki pasek najlepiej kupic, by byla widoczna marka mojego sprzetu" lub "jaki sprzet kupic, by wygladac jak zawodowiec" na innych forach, ale to dotyczylo fotografow na robotkach. Dla mnie byla to prowokacja wlasnie tego pseudofotografa.

Pozdrawiam.

PS. Malo tu odpisuja, bo duzo sie tu glownie pyta, a nie udziela wyczerpujacych informacji :lol:

czwartek, 12 maja 2005, 14:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Spoko Spoko Grafot !!!! Nie ma sprawy - przyjmuję przeprosiny :)))
Powiem Wam wszystkim szczerze, że czym więcej czytam o tych kamerach tym bardziej czuję się "głupi" ;) Każdy mówi co innego, jedni tak zachwalają tego XM2, inni wprost przeciwnie.... zawsze słyszałem, że CANON ma najlepszą optykę.....qrcze.....jest to dylemat bardzo duży, tym bardziej, że w tym miesiącu chciałbym być właścicielem jednej z nich.... może ktoś jeszcze napisze swoje przeżycia, żebym bardziej się nakierował (oczywiście mowa o kamerach)

Pozdrawiam
ROBSON

czwartek, 12 maja 2005, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kilka moich uwag co do Canoan XM-2. Automat jest w tej kamerze rzeczywiście słaby, ale przecież nie kupuje się kamery za ponad 10 tys., żeby używać automatu. Do autofocusa nie mam żadnych zastrzeżeń. Obraz jest naprawdę bardzo dobrej jakości, porównywałem z vx2000 i zupełnie obiektywnie mogę stwierdzić, że z Canona był lepszy. Niestety Canon ma przetwornik tylko 1/4 cala, co wychodzi w gorszym oświetleniu. Brakuje mu transfokatora w pierścieniu, a manualne sterowanie dźwiękiem mogłoby być moim zdaniem nieco inaczej rozwiązane, choć nie wiem jak jest w innych kamerach. Korzystam z niej już ok. 1,5 roku i żadnych problemów mechanicznych, o których tak dużo się pisze, nie miałem, a była dość znacznie eksploatowana.

czwartek, 12 maja 2005, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Canon XM2 - 2 kamery uzytkowane przez 2 lata... ok 120-140godzin pracy kazda - nigdy nie byly wykorzystywane jako magnetowid... obie mialy dolegliwosci. Mechaniz - sprzegielko i cos jeszcze ... objaw ... wlaczasz rec - kamera wydaje sygnal dzwiekowy i po chwili sie wylacza... wlaczasz rew... tak samo...
Elektronika - transfokator wariowal ... mialem poprzednio XM1 i tak samo bylo w XM2...
1.przycisk zoom nie reagowal na sile nacisku...
2.po odjeciu palca z przycisku zoom ... kamera nadal sama robila zblizenie lub oddalenia az do konca..
3.ostrosc - manualne ustawieie ostrosci na max. zoomie na danym obiekcie (stalym) a nastepne oddalenie i ponowne zblizenie (oczywiscie zoomem) powinno zachowac ustawiona ostrosc... XM1 jak i XM2 wariowaly ... raz bylo dobrze a 10 razy zle :(
4. autofocus to porazka... jakosc wizjera i monitora LCD sa kiepskiej jakosci i nie zawsze mozna polegac na MF :(

Osobiescie znam kilka osob co mialy XM1 i XM2 i wystepowaly podone problemy... kamery byly kupowane od roznych dostawcow i w roznym czasie wiec wykluczam z to pechowa partia ... ten typ tak ma.
Jedyne co mile wposminam po Canonie to optyka zoom 20x i stabilizator obrazu - tego mi brakuje zarowno w DVC30 i VX2100...

Pozdrawiam
KaziuK

P.S. sorki za ewentualne bledy ... ale nie chcialem zostawic tego tematu a czasu na klikanie mam malo :)

piątek, 13 maja 2005, 16:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2