Teraz jest piątek, 19 października 2018, 11:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Pytanie prawie standardowe KTÓRA? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pytanie prawie standardowe KTÓRA?
Stoje przed polka i juz jestem caly glupi nie mam pojecia ktora kamere wybrac wacham cie pomiedzy Panasonikami gs 75 i gs 120 i gs 140 bo dysponuje kwota ok 3500 pln a moze sony DCR-DVD203 albo DCR-HC 40 albo DCR HC90E sam nie wiem
a w ogole to oco chodzi z tymi zoomami tanie kamery maja X24/X900
a te drogie X10/X200 to co jest lepsze moze glupie pytanie ale sie nie orirtuje

a moze zupelnie cos innego?

Bede wdzieczny za kazda rade

sobota, 7 maja 2005, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wymienione modele maja 3CCD i to jest ważne. Mankamenty ma każda z nich ale 3 przetworniki procentują przy kiepskim oświetleniu (i nie tylko). Używam NV-GS70 i jestem zadowolony. Zoom - zwracaj uwagę tylko na ten pierwszey paramentr to jest zoom optyczny (zoom cyfrowy do niczego się nie przyda). Pozdrawiam

sobota, 7 maja 2005, 17:58
Nowy
Nowy

Mam dokladnie ten sam problem. A jakie wady ma kazdy z tych modeli? I co przemawia na rzecz Pansonica? Jakosc do ceny, niezawodnosc i niska awaryjnosc?

poniedziałek, 9 maja 2005, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.panasonic.com.pl/technologie.php?kat_id=335
warto to przeczytać . Pozbędziesz się wszelkich wątpliwości. To naprawdę wspaniała kamera. Dla wielu może być tylko w zakresie marzeń.
pozdrawiam

wtorek, 10 maja 2005, 11:30
Nowy
Nowy

Też mam podobne rozważania

kiki napisał(a):
Polecam absolutnie NV GS 140 .
http://www.panasonic.com.pl/technologie.php?kat_id=335
warto to przeczytać . Pozbędziesz się wszelkich wątpliwości. To naprawdę wspaniała kamera. Dla wielu może być tylko w zakresie marzeń.
pozdrawiam

A czy warto dołożyć troszeczkę i pomysleć o GS200 ?
Główna różnica to GS200 ma wejście analogowe.
Czy są jeszcze jakieś znaczące różnice pomiędzy GS140 a GS200 ?

Pozdrawiam

wtorek, 24 maja 2005, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ile masz kasy ? Bo może sięgnąć top NV GS 250 - tylko co będziesz robić ?
pozdrawiam

wtorek, 24 maja 2005, 23:02
Nowy
Nowy

kiki napisał(a):
Ile masz kasy ?

Myślę, że koło 3tys

kiki napisał(a):
Bo może sięgnąć top NV GS 250

Gdyby ściągnąć ze Stanów to tak, bo tam kosztuje ok. 900$

kiki napisał(a):
tylko co będziesz robić ?

Tylko dla siebie tzn. amatorsko, sporo w domu, ale na zewnątrz też.
Od kilkunastu lat kręcę analogiem Panasonic'a, ale stał się za duży i już nie mam magnetowidu. Ponad rok temu miałem DS65 i do domu się nie nadawał szczególnie przy sztucznym oświetleniu, poza tym może wyda się to niezrozumiałe ale tragicznie się go trzymało np. ręka mi drętwiała.

Pozdrawiam

środa, 25 maja 2005, 22:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wystarczy Ci absolutnie NV GS 140 . Będziesz zadowolony . Spełni wszystkie Twoje potrzeby.Czy z USA ? - jeśli duża przebitka cenowa możesz próbować. Ja polecam sklepy rodzime - z gwarancją , instrukcją i fakturą Vat.
pozdrawiam

czwartek, 26 maja 2005, 00:51
Nowy
Nowy

Wystarczy Ci absolutnie NV GS 140 . Będziesz zadowolony . Spełni wszystkie Twoje potrzeby.Czy z USA ? - jeśli duża przebitka cenowa możesz próbować. Ja polecam sklepy rodzime - z gwarancją , instrukcją i fakturą Vat.
pozdrawiam

Jednak w GS200 kusi mnie wejście analogowe.
Czy jakość materiału analogowego po przejściu na format cyfrowy przez przetwornik takiej kamery można porównać do jakości z formatu DV ?

Pozdrawiam

wtorek, 31 maja 2005, 10:14
Bywalec
Bywalec

kiki napisał(a):
pozdrawiam

Jednak w GS200 kusi mnie wejście analogowe.
Czy jakość materiału analogowego po przejściu na format cyfrowy przez przetwornik takiej kamery można porównać do jakości z formatu DV ?

Pozdrawiam

nie oszukujmy sie, nogdy material zgrywany z analogu nie bedzie lepszy po przerobieniu go na cyfrowy. no chyba ze sobie kupisz sprzet za kilkadziesiat tys. dolarow.

jak chcesz tak sprytnie sobie pozgrywac z analogu na cyfre to polecam SONY 90E, ktora ma mozliwosc bezposredniej konwersji. tzn podlaczasz sobie magnetowid pod kamerke, kamerke pod kompa naduszasz play w magnetowidzie, record na kompie i sie zgrywa (nie musisz tego nagrywac na kamerke).

pozdr.

ps. pozdrowienia dla dystrybutora sony w polsce ktory nawet nie wie ze ta kamerka moze takie cos robic - jak do nich dzwonilem to powiedzieli ze trzeba najpierw nagrac, chociaz z instrukcji obslugi juz mi sie wydawalo ze nie trzeba nagrywac - ech ci wielce poinformowani specjalisci z SONY (a byla to kobieta - LOL)

wtorek, 31 maja 2005, 10:54
Nowy
Nowy

nie oszukujmy sie, nogdy material zgrywany z analogu nie bedzie lepszy po przerobieniu go na cyfrowy. no chyba ze sobie kupisz sprzet za kilkadziesiat tys. dolarow.

To zapytam inaczej.
Czy jakość materiału analogowego po przejściu przez przetwornik kamery będzie porównywalna do materiału uzyskanego z karty analogowej np. VideoZip ?

wtorek, 31 maja 2005, 12:29
Bywalec
Bywalec

pabelo napisał(a):

To zapytam inaczej.
Czy jakość materiału analogowego po przejściu przez przetwornik kamery będzie porównywalna do materiału uzyskanego z karty analogowej np. VideoZip ?

jakosc materialu cyfrowego bedzie dokladnie taka sama jak analogowego, na konwersji sie nic nie traci tak jak w przypadku konwersji poprzez karty analogowe. tylko oczywiscie 1 h zgranego w ten sposob materialu zajmuje 13 gb.

wtorek, 31 maja 2005, 13:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]