Teraz jest sobota, 20 października 2018, 04:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kamerka do 2000 zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamerka do 2000 zł
Witam! Mam trzy modele kamer,spośród których chciałbym wybrać sprzęt o najkorzystniejszej relacji jakość-cena.Mam zamiar kupić pierwszą kamerę w moim życiu i chciałbym zainwestować jak najlepiej.A więc mój wybór padł na :
-Panasonic NV GS 17
-JVC GRD 73
oraz,kamerka jakiej nie mogę znaleźć w żadnym z polskich sklepów:
-JVC GRD 230
Gdzieś w oddali są jeszcze Panas NVGS 21 i JVC GRD 270
Poradźcie proszę który sprzęt wybrać.Jerst tutaj wiele osób przez ręce których przewinęło się już bardzo dużo kamer i właśnie do nich kieruję moje zapytanie,oraz z góry dziękuję za okazaną pomoc w wyborze.
Pozdrawiam!

poniedziałek, 9 maja 2005, 00:27
Stały bywalec
Stały bywalec

A nie lepiej dolozyc troszke i kupic Panasonic'a GS 75 ???
Wydaje mi sie ze warto dolozyc, by pozniej nie zalowac...

poniedziałek, 9 maja 2005, 01:59
Bywalec
Bywalec

Polecam GRD 270. Mam od tygodnia i dzisiaj pierwszy dzien nie mam przy sobie - bo jestem w pracy ;)

Bardzo ładne kolorki (nasycenie barw ZALEDWIE w trybie automatycznym) - fotografuja od lat i sie na tym znam, o!
Manualnych ustawień jeszcze nie próbowalem - bo po co ?
Duzo bajerów. Ładnie pracujący , mocny zoom. W standartowym trybie SUPER MAKRO ;) - naprawde rewelacja.
szeroki kąt nienazbyt szeroki - ale nie przeszkadza przy średnio ciasnych pomieszczeniach. Nie jest to najjaśniejszy obiektyw JVC, ale przy potęznym zoomie (25X) nie ma sie co dziwić. W kiepskich warunkach oświetleniowych - pracuje bardzo ładnie .
Mikrofon - OK. Kamerzysta może dogadywać w trakcie - nie powodując przesterowania dzwieku (co mają niektóre Soniaki). Nie ma więc potrzeby korygowania tego efektu przy obróbce.
Wy/we DV i pełne AV .
Aparat .... można sobie darować. Przy moim starym Olympusiku 100RS wypada .... bladziutko. Ale zdjecia z powodzeniem nadają sie na DVD - i chyba taka była idea.

Każda sroczka swój ogonek chwali - ale moja 270-tka jest najlepsza :wink:

poniedziałek, 9 maja 2005, 08:17
Nowy
Nowy

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=12414 :roll:

poniedziałek, 9 maja 2005, 14:00
Bywalec
Bywalec

A co ty myslisz ?? Czytałem przed zakupem . Spokojnie ! jestem rozsądnym człowiekiem. :wink:

Ten rozżalony numre77 najwyrażniej miał konflikt osbowości - pisal posty z diametralnie roznymi opiniami. Poza tem - temat dotyczyl starszego modelu tj. GRD 73 , który rezczywiscie miał tę przypadłość.

Zapewnia,m że moja spryciulka GRD270 jest bez skazy :wink:

Pieknie pracuje manualne ustawianie balansu bieli. Testowalem wczoraj z ciekawości (w łazience żarówka 75W, brazowe kafelki na scianach) . Efekt przeszedł moje oczekiwania.

Przed zakupem proponuję kontakt z KIKI'm . Bardzo chwale sobie jego opinie i wiem już, że wcale nie są przesadzone - pomimo licznych uwag złośliwców na forum.

Gorąco polecam!

wtorek, 10 maja 2005, 07:57
Bywalec
Bywalec

Post Co do JVC
Co do JVC GR-D 73 proponuję dobrze sprawdzić jakość nagrania przed zakupem. Mam GR-D 53 i już jest w serwisie. Nagrywa na taśmę pracę mechanizmu. Już kilka osób z forum skarżyło się na taką wadę w tej serii. Najpierw porównaj próbki nagrania zanim zdecydujesz.

wtorek, 10 maja 2005, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cała nowa seria pozbawiona jest jakichkolwiek wad. GRD 73 - nie spotkałem się ze złą pracą tej kamery. A zdjęcia zamiszczone są na stronie hdtv. Jednak kamera GS 75 - jest w innej klasie.
pozdrawiam

wtorek, 10 maja 2005, 11:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]