Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 02:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Co wybrać dcr-hc17 czy nv-gs17 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co wybrać dcr-hc17 czy nv-gs17
Proszę o pomoc - kamerka ma być do amatorskich nagrań często w domu przy słabym oświetleniu.

wtorek, 10 maja 2005, 18:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obie kamery są stanowczo za słabe przy słabym świetle. Z najprostrzych kamer - najtańsza kamera która spełnia życzenia to DX 27 JVC .
Co raz więcej pochlebnych opinii zbiera kamera GRD 270 JVC.
Z Panasonica NV GS 35 - jako najtańsza kamera nadaje się do słabego światła.

wtorek, 10 maja 2005, 20:39
Nowy
Nowy

Dzięki za poradę. Z tego co słyszałem to w niektórych kamerach JVC słychać przy odtwarzaniu nagrań mechanizmy z wnętrza kamery.
Z kolei oglądałem w Media Markt Sony hc17 i wydaje mi się że jest bardzo poręczna - wszystkie przyciski ma ułożone w wygodnych miejscach. Nie oglądałem wogóle kamery JVC także muszę to sprawdzić.
W MM polecali mi Sony gdyż ma bardzo dobry obiektyw Carl Zeiss, ale nie wiem czy ufać sprzedawcom z MM.

środa, 11 maja 2005, 09:38
Bywalec
Bywalec

Sprzedawcy z MM to z zasady chłopaczki pracujace w brazy .. jakies 2-3 miesiące . Widziałes tam kogoś po 30-ce? Inna sprawa ze odpowiednio potraktowani robia sie bardzo uprzejmi.
Masz szczescie jak trafisz na kogos co sie interesuje asortymentez ze stoiska. Jak trafisz dobrze to sprzedawca bedzie od kamer a nie od odkurzaczy. - potrzebujesz opini ZNAJDZIESZ JE NA TYM FORUM.

Niezaprzeczalnie MM jest najlepszym miejscem do pomacania kamerek. Choc aby pomacac te z szafek (drozsze) trzeba ladnie poprosic.

Polecam JVC GRD 270 - mam i sobie chwale. Silniczka nie nagrywa ! na 100% . W MM kupisz ją za jakies 2200. A jak dobrze TU poszukasz to dostaniesz ją za 1770. Ładnie ?? No! :wink:

środa, 11 maja 2005, 10:46
Nowy
Nowy

Chyba podjadę zobaczyć sobie tę kamerkę JVC. Dzięki za poradę. Widziałem, że robi też zdjęcia, nie mam cyfrówki także się przyda. Czy Sony z serii HC 17 lub 19 ma porównywalne możliwości?

środa, 11 maja 2005, 11:25
Bywalec
Bywalec

Polecam JVC GRD 270 - mam i sobie chwale. Silniczka nie nagrywa ! na 100% . W MM kupisz ją za jakies 2200. A jak dobrze TU poszukasz to dostaniesz ją za 1770. Ładnie ?? No! :wink:

Tez kupilem te kamere za cene ponizej 1800 zl i chwale sobie ja. Zdjecia nie nie sa zachwycajace (chodzi o opcje aparatu foto) ale traktuje je jako ciekawostka i jak zdjecia reporteskie. Zadowolony jestem z ustawien manulanych dostepnych gdyz pare razy uzywalem je i zadawalajacem efektem. Jedyny mankament to bateria starcza na krotko i przydalby sie wiekszy zamiennik orginalnej ale narazie nie znalazlem bo to swiezy model kamery
Jak pierwsza kamera do domowego zastosowania JVC GR-D270 polecam z tym segmencie cenowym

środa, 11 maja 2005, 12:47
Nowy
Nowy

Teraz mam dylemat bo nie wiem którą wybrać GRD 270 czy DX 27?

środa, 11 maja 2005, 13:53
Bywalec
Bywalec

Teraz mam dylemat bo nie wiem którą wybrać GRD 270 czy DX 27?

DX27 maja jasniejszy obiektyw wiec powinny dawac sobie lepiej rade w gorszym oswietleniu

środa, 11 maja 2005, 14:06
Nowy
Nowy

Kupiłem ostatnio HC17 z przeznaczeniem do zastosowań domowych. Kamerka jest bardzo mała i poręczna (oczywiście przed zakupem odbyłem tradycyjną sesję 'macania' sprzętu w MM:-). Potwierdzam to co piszecie powyżej, przy słabym oświetleniu pojawiają się szumy.

W każdym razie moje założenia były takie:
- kamera do domu (filmowanie dzieci, imprez, wakacji)
- sensowny zoom optyczny (20 x jest ok)
- nie ważna funkcja aparatu (mam aparat cyfrowy)
- zoom cyfrowy bez znaczenia (nie korzystam)
- karta pamięci bez znaczenia (nie korzystam ze słabej jakości zdjęć czy filmików)
- mały rozmiar
- gwarancja
- niska cena

Po analizie tego co można kupić (Allegro, sklepy internetowe) wyszedłem z założenia, że HC-17 najlepiej pasuje do powyższych kryteriów. Nowa kamerka kosztowała mnie w jednym ze sklepów internetowych 1500 PLN, do tego doszedł pokrowiec, kasetki (+ ok 100 PLN).

Pozdrawiam

piątek, 13 maja 2005, 09:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony kamery są b.dobre ale seria JVC DX znacznie lepsza. Bardzo zadowoleni tez użytkownicy z GDR 270. DX chodzi dużo lepiej od Kamery Sonego.A w wrunkach słabego oświetlenia - b.dobrze.
pozdrawiam

piątek, 13 maja 2005, 23:36
Bywalec
Bywalec

Ja też chciałem kupić jakąś najtańszą kamerkę DV.
Kupiłem Panasonica GS17 - 1380 z kosztem przesyłki. Nie mam porównania, bo nie jestem w tym temacie, ale do mojego domowego zastosowania jest spoko.
Trochę filmowałem na weekendzie majowym (Skalne Miasto, Praga) i jestem zadowolony. Narazie póbuje coś obrabiać w dołączonym do nagrywarki Nero Vision.
Po prostu jako amatorowi mi to w zupełności wystarczy :wink:
Natomiast na lustrzankę cyfrową - powoli zaczyna się choroba :roll:

Narazie poniesione koszty:
Kamera 1380
karta firewire 59zł
torba 80zł (miejsce i na aparat)
5 kaset Panasonic 50zł
Aku 2100mAh 79zł
Miało być nie wiele, a się uzbierało...

Pytanie do zaawansowanych:
Myśle założyć jakiś UV dla ochrony obiektywu, w instrukcji można wyczytać, żę przewidziano
VW-LND30E Filtr przeciwsłoneczny (ND8; 30 mm)
Czy wiec każdy UV 30mm będzie pasował? Patrzyłem takie UV 30mm kosztują około 25zł.

sobota, 14 maja 2005, 07:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytanie do zaawansowanych:
Myśle założyć jakiś UV dla ochrony obiektywu, w instrukcji można wyczytać, żę przewidziano
VW-LND30E Filtr przeciwsłoneczny (ND8; 30 mm)
Czy wiec każdy UV 30mm będzie pasował? Patrzyłem takie UV 30mm kosztują około 25zł.

Bardzo mądre rozumowanie, filtr UV powinieneś mieć zawsze założony, jest to najtańsza ochrona obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli zgadza się rozmiar gwintu to będzie ci pasował każdy, nawet ten za 25zł.

Pozdrawiam

sobota, 14 maja 2005, 15:32
Bywalec
Bywalec

Bardzo mądre rozumowanie, filtr UV powinieneś mieć zawsze założony, jest to najtańsza ochrona obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli zgadza się rozmiar gwintu to będzie ci pasował każdy, nawet ten za 25zł.

Pozdrawiam

Już założyłem, UV 30,5 mm King, pasuje idealnie, 22 złociszy.

środa, 18 maja 2005, 20:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]