Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 16:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Pierwsza kamera - znów ten nudny dylemat 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pierwsza kamera - znów ten nudny dylemat
Witam

Od kilku dni noszę się z zamiarem kupienia kamery. Poczytałem tu i tam, ale wciąż mam spore wątpliwości.
Jeśli chodzi o moje potrzeby to chcę filmować rodzinę, wakacje, a oprócz tego otaczającą rzeczywistość. Nie będę filmował za kasę wesel, komunii ani ślubów, natomiast filmy w pomieszczeniach zwykle na zasadzie imienin i innych tego typu okazji. Kasa jaką mam to max jakieś 2000zł, ale... (ale co... to za chwilę)
Co do moich wymagań to chciałbym ten 20x zoom (czytałem, że z ręki to i tak kiszka, ale lepiej mieć niż nie mieć), względnie dobrą jakość obrazu, stosunkowo małe rozmiary sprzętu i wygodne nagrywanie. Ja jestem taki typ co lubi się np. wybrać na 5 godzin w miasto i filmować to tu to tam, rzeczy dziwne, zwykłe itp - po prostu lubię uwieczniać rzeczywistość. Do tej pory robiłem to za pomocą mojego aparatu.
Absolutnie nie zależy mi na zoomie cyfrowym, wejściach DV (nie planuję zgrywać w kierunku komp->kamera) oraz robieniu przez kamerę zdjęć.

Do rzeczy:
Czytając różne fora i opinie wyszedłem od modeli względnie najtańszych: a więc Sony DCR-HC17E lub Panasonic NV-GS17. Cenowo zbliżone do 1400zł (miodzio). Ograniczyłem się tylko do tych dwóch firm niejako z przyzwyczajenia do marki i wiary w solidność. Z tych dwóch modeli za Panasonikiem przemawia (proszę mnie korygować jeśli źle myślę bo nie znam się na sprzęcie wideo) system redukcji szumów, zasilacz Li-Ion (zapewne są tańsze niż dedykowane zasilacze Sony), możliwość ręcznego ustawienia balansu bieli (z początku się nie przyda, ale z czasem kto wie...). Z kolei Sony ma niewiele mi mówiące złącze akcesoriów i dotykowy panel LCD (osobiście ani trochę mnie nie rajcuje taki szpan). Laikowi wychodzi z tych dwóch na Panasonica.

Pytanie teraz, czy może warto dołożyć 300zł, żeby zaopatrzyć się w model NV-GS21, który teoretycznie różni się jedynie wbudowaną lampką wideo ? Nie wiem po prostu czy ważne będą dla mnie te dodatkowe usprawnienia, za które trzeba nieraz słono płacić, czy nie lepiej wziąć tańszą kamerę, bo i tak mozliwości lepszej nie wykorzystam. Jeśli więc miałbym wybierać z tych dwu najtańszych to którą waszym zdaniem ? A jesli bym miał brać jakieś wyższe modele to w którą stronę iść, czy GS21 się w ogóle opłaca, czy zauważalna różnica jest dopiero przy GS35 itd. A może jednak jakiś lepszy model Sony ?

Będę wdzięczny za każdy komentarz. Jestem świadom, że w tym dziale każdy post nieraz sprowadza się do tych samych odpowiedzi, ale ze świadomością, że to odpowiedź na moje pytanie będzie mi z pewnością łatwiej podjąć decyzję.

Pozdrawiam
Coin

czwartek, 23 czerwca 2005, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DX 27 JVC - 1650,- extra jasność obiektywu.
Z podanych zdecydowanie idź w stronę GS 35 ./przy większej kasie/.
Pozdrawiam
Krzysztof

czwartek, 23 czerwca 2005, 18:12
Nowy
Nowy

Zobacz NV GS 22- za 1700 zł
DX 27 JVC - 1650,- extra jasność obiektywu.
Z podanych zdecydowanie idź w stronę GS 35 ./przy większej kasie/.
Pozdrawiam
Krzysztof

NV GS 22 z tego co widzę cięzko dostać. Wg skapiec.pl minimum 1900zł. Z tego co widzę, różni się od GS17 jasność w tele i jest trochę mniejszy. Ale już na minus mniejszy zoom i jakieś "dziwne" zasilanie.

Co do JVC to jestem nieco sceptyczny co do tej firmy po wielu negatywnych opiniach jakie słyszałem. Może to błędne przeświadczenie. Ale jednak na minus zoom tylko x10. 2 pytania - czy ona ma wbudowany mikrofon i czy obiektyw ma zarówno w wide jak i tele te f/1.2 ?

Zastanawiając się jeszcze nad ścieżką w kierunku GS35 to taki GS21 rózni się w zasadzie tylko wbudowaną lampą, która podobno w praktyce do niczego się nie nadaje i jest droższy o prawie 400zł.
Uważasz, że GS17 to kiszka jak na wymagania które przedstawiłem ? :)

Pozdro i dzięki za szybką odpowiedź
Coin

czwartek, 23 czerwca 2005, 19:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DX 17 - bez wad - jeśli o nich myślisz , za to piękne nagrania wieczornych ujęć przy słabym oświetleniu.
sprawdź opinie/ang/ camcorderinfo.com.
NV GS 22 dostepne.
Barzdo duża różnica przy ocenie jakości nagrania dwoma kamerami
gs 35 i gs 21. Lepsz czułość większa dokładność, większy zoom/największy na świecie/ . Ale gdy masz mniej kasy - zdecydowanie DX.
pozdrawiam

czwartek, 23 czerwca 2005, 19:12
Nowy
Nowy

A czy jakość obrazu w JVC nie odbiega od Sony i Panasonica ? (oczywiście mowa o tym samym przedziale cenowym). I jeszcze pytanie... DX 17, 27 czy 37 ? Na moje nie-sokole-oko 27 i 37 nie róznią się zasadniczo niczym (oprócz ceny).

czwartek, 23 czerwca 2005, 19:19
Nowy
Nowy

W 99% jestem zdecydowany na JVC DX27, poczekam jeszcze aż ją pomacam w jakimś sklepie. Jeśli masz jakieś ciekawe materiały, które mogą mnie przekonać do 100% to z chęcią je poznam

Prosiłbym jeszcze o odpowiedź na 2 pytania:
1. Czy opłaca się dołożyć do modeli DX37, który w moim przekonaniu różni się jedynie ceną (może czegoś nie zauważam) ?
2. Jak z jakością nagrywanego dźwięku ? Czy trzeba dokupić dodatkowy mikrofon ?

Pozdrawiam i jak tylko zdobędę fundusze to ją zakupię. Mam nadzieje, że nie zniknie z półek sklepowych.

czwartek, 23 czerwca 2005, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tworzenie płyt Video CD
Videoklipy do poczty e-mail (MPEG-1 Video Capture)
Funkcja kamery internetowejv
„Przechwytywanie” nieruchomych obrazów
Wejście/ wyjście DV (kompatybilne z i.LINK, IEEE1394)
Wejście analogowe

Wyjście DV (kompatybilne z i.LINK, IEEE1394)
To są różnice

Wystarczy Ci w zupełności DX 27 - 1650 z polską gwarancją od ręki.
Mikrofon jest zbędny.
Sporo extra ocen na http://www.camcorderinfo.com / forum - USA.
U nas rownież
pozdrawiam

piątek, 24 czerwca 2005, 01:18
Nowy
Nowy

Wejście/ wyjście DV (kompatybilne z i.LINK, IEEE1394)
Wejście analogowe

To jeszcze 2 pytanka:
Jesteś pewny, że DX37 ma wejścia anal i DV ?
Bo widziałem w kilku sklepach internetowych w specyfikacjach jednynie wejście na mikrofon i nic poza tym...

A drugie pytanie dotyczy zakupu za granicą. Wyjeżdzam teraz do Szkocji i jeżeli cena byłaby atrakcyjna to być może kupiłbym ją tam. Kwestia tylko czy JVC Polska akceptuje eurogwarancje czy musiałbym w razie awarii wysyłać do Szkocji ?

sobota, 25 czerwca 2005, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na razie robi duże trudności JVC w ochronie swoich dealerów. Nie mam pojęcia o cenie w Szkocji ale ceny 1650 na DX 27 raczej nie przebiją.Osławiony Dixons na swoich stronach internetowych ma jeszcze starszae modele i w cenach wyższych niż w Polsce . Instrukcji tam też nie dostaniesz po polsku .W przypadku trudności zapewne każą Ci odesłać sprzęt zgodnie z przepisami do sklepu.
pozdrawiam

sobota, 25 czerwca 2005, 15:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]