Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 08:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 3CCD a cena 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post 3CCD a cena
No wałsnie że tak powiem uparłem się na 3CCD - zastanwam się czy to warte zachodu? Bo tak znalazłem Panasonic NV75 (innych nzaczków nie pamiętam). No oferował mniej wiecje to co bym potrzebował, jedynie zaniepokoiła mnie przektan 1/6" - czy to potem się odbija na jakosci?

A wracajć do moich potrzeb, to hmm, filmować bee praktycznie ciągle - raz do roku jakiśpoważniejszy film, a tak ogóleni będzie top filmowanie rzeczywistości - dosc czesto an statywie. Wiem ze te 3CCD daja bardz dobre kolory - to jest dla mnie że tak powiem przyciągające - poniewz miałem doczyniania z wieloma kamerami - i tam kolory czy to namonitorze czy na TV były starszne (nie obwiniajcie sprzetu). MAły kontrast i takie tam pierdoły, poprostu obraz mnie sie nie podobał.

Druga rzecz to kupiłem komputer specjalnie do obróbki Viedo, wiec czekam aż by go użyć. Funkacj a zdjeć mnie nie interesuje.

Co do pieniązków, to cena około 2000 do 2500 jest w stanie do zaakceptowania tylko, czy warto brac coś z kolejen technoligi - rzecz z dolnej póki cyz moze bravc coś w starej technologi 1CCD ale już mocno że tka powiem dobajerowanem.

A no i jeszcze taki mały szczegół - uweilbiam dokonywac montażu WYŁĄCZNIE na komputerze. (nie chce się chwalic ale dostaęłm nagrodę za montaż w czasie przeglądu filmów amatorskich organizowanych przez moją szkołę)

no to tyle? Tylko czy warto? bo taka sumka piechota nie chodzi :D

sobota, 25 czerwca 2005, 11:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 25 czerwca 2005, 15:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: 3CCD a cena
Teokryt napisał(a):
jedynie zaniepokoiła mnie przektan 1/6" - czy to potem się odbija na jakosci?

Kamery 1CCD na matrycy np. 1/3 cala maja grupy punkow skladajacych sie z trzech podstawowych kolorow, czyli trzy punkty tworza jeden punkt barwny. W kamerach 3CCD sa trzy przetworniki, kazdy odpowiada za jeden kolor skladowy, czyli przy porownaniu dwoch kamer 1CCD i 3CCD o takiej samej przekatnej matrycy i takiej samej rozdzielczosci, kamera 3CCD ma punktu 3 razy wieksze. W praktyce kamera 3CCD jest jasniejsza i ma lepsze odworowanie kolorow z dwoch powowod, pierwszy dzieki rozbiciu swiatla barwnego na pryzmacie, a nie na filtrze barwnym, ktory sam z siebie wprowadza przeklamania kolorow, drugi to niepelna informacja o kolorze w wypadku kamer 1CCD. Czesc kolorow trzeba uzyskac przez interpolacje sasiednich. Jest to dokladnie opisane z magazynie "CHIP Foto Video" z czerwca.

Ostatnio edytowano sobota, 25 czerwca 2005, 18:09 przez supczinskib, łącznie edytowano 2 razy

sobota, 25 czerwca 2005, 16:06
Nowy
Nowy

Czyli, warte zachodu to dobrze teraz już Ustaiwłem na cel: Panasonic NV-GS75. Szukam teraz jakiejś przystępnej ceny gdzie mnie nie oskubią do zera!

sobota, 25 czerwca 2005, 16:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]