Teraz jest środa, 17 października 2018, 07:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Chcę kupić kamerę - stary temat, nowy problem ... 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Chcę kupić kamerę - stary temat, nowy problem ...
Nic nowego. Ale potrzebuję pomocy.
Do czego ma służyć ?
- zarobkowe kręcenie wesel, komunii jakiś niby-reklamówek i innych takich banałów
- miło by było jakby filmowała też wyjazdy wakacyjne (więc nie kamera naramienna !)

Co ma mieć ?
- cyfrówka (chyba miniDV)
- manulany zoom i focus
- mikrofon stereo
- gniazdo do podłączenia mic. i słuchawek
- dobrą jakość obrazu i dzwięku (albo jeszcze lepszą :-))
- jakieś oświetlenie (chociaż chyba im wyższy model tym bardziej brak oświetlenia z kamerze)
- filmować w (prawie)ciemnościach
- stabilizacja obrazu

Czego ma nie mieć ?
- aparatu foto
- durnych funkcji i "efektów specjalnych"
No ale jak mimo wszystko to będzie to trudno ...

Na razie dużo ludzi używa Sony (2100/950/1000), Canon (XM2/XL1) Panasonic (400/250) ..... A co wy polecacie ?!?!

Słyszałem o JVC co zapisuje na MD. To chyba super rozwiązanie (jakość, łatwość przegrywania itp.) Co o tym sądzicie ? Warto wchodzić w JVC ? A może inni też oferują coś takiego ?

Acha - kasa. Planuję wydać NIE WIECEJ niż 5-6 tyś. Wiadomo - jak 2 tyś wystarczą to tym lepiej. Na razie ten interes ma na siebie zarobić a nie leżę na kasie. Ale też nie chcę szajsu ...

Czekam na porady.

Pozdro dla wszystkich forumowiczów ! :D

wtorek, 12 lipca 2005, 09:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Opinie na temat wielu modeli kamer znajdziesz na tym forum.
Przeważnie forumowicze preferują te kamery, którymi aktualnie pracują.
Ta Twoja wymarzona kamera którą opisałeś nie istnieje, lecz być może coś podobnego się znajdzie. Szczegółowe dane techniczne poszczególnych modeli i ceny znajdziesz na stronach Panasonic, SONY i innych. Czy oglądałeś jakieś katalogi ? Zwróć uwagę szczególnie na czułość, obiektyw, stabilizację obrazu, możliwość regulacji ręcznej.
Aby dokonać właściwego wyboru musisz więcej z siebie dać, a posiadając już pewne podstawowe rozeznanie spytaj na forum o to, czego jeszcze nie wiesz.
Pozdrawiam

wtorek, 12 lipca 2005, 09:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Opinie na temat wielu modeli kamer znajdziesz na tym forum.
Przeważnie forumowicze preferują te kamery, którymi aktualnie pracują.
Ta Twoja wymarzona kamera którą opisałeś nie istnieje, lecz być może coś podobnego się znajdzie. Szczegółowe dane techniczne poszczególnych modeli i ceny znajdziesz na stronach Panasonic, SONY i innych. Czy oglądałeś jakieś katalogi ? Zwróć uwagę szczególnie na czułość, obiektyw, stabilizację obrazu, możliwość regulacji ręcznej.
Aby dokonać właściwego wyboru musisz więcej z siebie dać, a posiadając już pewne podstawowe rozeznanie spytaj na forum o to, czego jeszcze nie wiesz.
Pozdrawiam

- wiem że taka o jakiej marzę nie istnieje
- wiem że każdy swój towar chwali ale niektórzy mają przykre doświadczenia z różnym sprzętem lub zawiedli się na czymś. A to istotne info
- szczegółowe dane oglądałem na WWW producentów. Parametry parametrami a życie swoje. To samo miałem z wyborem aparatu cyfr. Niby podobne parametry a zdjęcia zupełnie inne (u różnych producentów)
- oczekuję że ktoś wypowie się na temat podanych przeze mnie modeli LUB poleci jeszcze inny zakup. Może nie warto wywalać kasy na Sony bo np. Canon jest tańszy. Ale może za to ma gorszą jakość obrazu czy coś.

wtorek, 12 lipca 2005, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najwięcej warunków jakie postawiłeś kamerze spełnia Sony VX 2100, niestety nowa kosztuje znacznie więcej niż 6 tys. /tu zaznaczę, że nigdy nie byłem użytkownikiem VX 2000 czy 2100/.

Co do kamer JVC z serii Everio zapisujących na kartach pamięci to sobie daruj jeśli nie chcesz wyrzucić pieniędzy w błoto.
W Twoim przy przypadku ma ona znacznie więcej wad niż zalet.

Na tym forum niedawno była już dyskusja na temat tych kamer.

wtorek, 12 lipca 2005, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W Klasie cenowej zadeklarowanej - tylko Panasonic NV GS 250 - spełni Twoje oczekiwania .
Bedziemy też testować nowe / za trzy dni w Polsce / trójprzetwornikowe 3CCD kamery JVC.
Podane kamery przez kolegów są super ale poza Twoja kasą.Resztę wydaj na uzupelnienie akcesorii.
pozdrawiam

wtorek, 19 lipca 2005, 20:00
Nowy
Nowy

Obecnie krece panasem GS 400 i mam do niej wiekrzych zastrzeżeń.Choć w porównaniu z vx 2000 widac róznice.Panaconic potrzebuje więcej światełka.No i sam obraz nie jest taką "żyletą" jak w soniaku.Ale klienci sie nie skarżą.Roboty jest dużo i nie wiem czy warto wywalać ponad 2 x tyle kasy na sony(GS 400 na allegro-ok 4000zeta a VX 2100 to juz wydatek ok 9-10 patyków).Pozatym coraz częsciej słychać na forum o awaryjnosci VX 2100(moze jest to spowodowane dużą ilością posiadaczy tego agzemplarza-przy tak duzej ilosci zawsze przytrafią sie jakieś wpadki)
Obecnie pracuję w studiu na nie swoim sprzecie,ale zamierzam kupić coś do siebie i w gruncie rzeczy mam podobny problem.Panas 400 zwróci sie mniej wiecej po roku a vx2100 po dwóch latach( przy załozeniu ok 10-12 wesel w roku).Zastanawiam sie tez nad Pan.AG-DVC30.Nie chce zakładac nowego tematu wiec jak ktoś może cos powiedziec na jej temat to bardzo bym prosił.W tej chwili nie ma jej na allegro przez co nie wiem jak krztałtuje sie jej cena.Na stronie panasonica cena sugerowana to ok 7000.Przepraszam ze sie wpier... miedzy "wódkę a zakonskę" za moim problemem :oops:

czwartek, 26 stycznia 2006, 11:10
Nowy
Nowy

I prosze Was o pomoc.

A mianowicie chcialbym kupic kamere cyfrowa,chce nia kamerowac w terenie (gdzies na wczasach,.....) w domu na imprezach rodzinych, kazda kamera to chyba potrafi.....
ale ja bym niechcial abym pozniej nagranie ogladal i aby wystepowal tzw.ziarno,groszek,czy jeszcze cos innego - poprostu aby obraz byl czysty bez rzadnych zaklucen a jesli by miala jeszcze funkcje kamerowania w warunkach wieczornych to by bylo super. Nie ma to byc kamera profesjonalna tylko do szarego uzydkownika ktora bardzo dobrze kameruje.

Bardzo dziekuje za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

niedziela, 30 kwietnia 2006, 11:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Proszę o pomoc w wyborze kamery do typowego użytku domowego: Panasonic NV180 (miniDV), a może Sony DCR-DVD404 (DVD) ?
Obie mnie kuszą. Różnica w cenie wprawdzie spora, ale wydaje mi się, że Sony jest warta grzechu, choć, podobno, niektórzy użytkownicy psioczą na Sony. Proszę o radę.
grzegorz@zse.neostrada.pl

piątek, 12 maja 2006, 21:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

od dwóch lat posiadam JVC (dałem za nią 2500 zł). Od początku nie miałem z nia problemów natury technicznej, tzn. podłączenia do PC przez IEEE1394(firewire). Mam winXP+sp2 w systemie. firewire jako karta PCI z kabelkiem za 60 zł. USB używam tylko jako webcam'a i do 'zrzutu' zdjęć z 'cyfrzaka'. Do pracy przy filmikach tylko port firewire, bo programy do edycji video korzystają (prawie)wyłącznie z tego portu. Kamerka ta niezbyt dobrze radzi sobie w nocy bez dodatkowego światła, ale która za te pieniązki robi to lepiej. Poza tym posiada porty we/wyj i to mi się najbardzej w niej podoba.
Proponuję zainteresować się taką kamerką, która posiada możliwości in/out (czyli przesył danych w obie strony). nie napalać się na możliwości robienia zdjęć, (kamerka do filmowania, a cyfrówka do zdjęć), zoom cyfrowy do niczego nie jest potrzebny(chyba że ktoś lubi pikseloze), gadżety w stylu NIGHT VISION, NIGHT LIGHT, to tylko bajer techniczny nic więcej, szukajcie takiej która ma dużo nastaw manualnych np:balans bieli czy też migawki. Ogólnie w tej cenie kamerki są b.podobne do siebie, jakość filmów jest bardzo zbliżona
dużo tego mojego ględzenia, ale takie sa moje refleksje po dwóch latach amatorskiego kręcenia nie tylko kamerą
pozdrawiam kolegów po 'fachu' robus2000@wp.pl (gdyby ktoś coś chciał)

sobota, 13 maja 2006, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

eh a ty ciagle wciskasz kazdemu ten sam post 8O żałosne , nie umiesz poradzic do konkretnej sytuacji to po co piszesz :| ?

sobota, 13 maja 2006, 17:15
Bywalec
Bywalec

Piszę w imieniu kolegi, który nosi się z zamiarem kupna nowej kamerki.
Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o Panasonic AG-DVC30E :?: :?:
Jakie ma pozytywne cechy, a jakie negatywne ? Czy jest warta kupna ? itd.

Ewentualnie co możecie zaproponować w przedziale cenowym 7000 - 8000 złotych ?

Dodam, że Kamera będzie używana do kręcenia samochodów (głównie rajdów samochodowych)oraz motocykli.

Proszę o pomoc w wyborze.

środa, 7 marca 2007, 16:31
Nowy
Nowy

środa, 8 sierpnia 2007, 02:08
Nowy
Nowy

Post Re: Chcę kupić kamerę - stary temat, nowy problem ...
Witam !
Jako że to mój pierwszy post na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić.
A więc po przeczytaniu bliżej nie określonej liczby wpisów na temat kamer cyfrowych na forum, chciałbym uściślić pewne niejasności jaki zaistniały w mojej głowie.
A więc tak, mam zamiar zakupić kamerę cyfrową dla rodziców z przeznaczeniem aby mogli utrwalić swoje wspomnienia z przeróżnych wycieczek, w okresie letnim jak również w okresie zimowym. Kwota kamery max 1300 zł z lekką korektą +/-. Czytając przeróżne posty zalęgła się pewna niepewność w mojej głowie. Na początku chciałem wybrać kamerę z systemem zapisu na twardy dysk gdyż za tym systemem przemawiały dwa aspekty: dłuższy zapis filmu, brak wymiennych nośników (co może być kłopotliwe dla osób po 55 roku życia). Tu raczej chodziło o nośnik typu SD, gdyż HD zaczynają się o półkę cenową wyżej.
Niestety zagłębiając się w tematykę kamer cyfrowych narodził sie pomysł aby zakupić kamerę z nośnikiem danych miniDV. Za tym rozwiązaniem przemawia wyższa jakoś nagrywanego materiału, minusem jest wymiana kaset i bardziej kłopotliwa archiwizacja danych. Rodzice nie są w stanie sami zarchiwizować filmy. ( tu pojawił sie pomysł abym za każdym razem samodzielnie zgrywał filmy na dysk, komputer raczej mam dobry więc powinien wystarczyć)
OK tyle suchej teorii, przejdę do bardziej konkretnych rzeczy. Otóż tak chciałbym aby kamera była prosta w obsłudze gdyż rodzice nie są znawcami sprzętu cyfrowego, ale chciałbym przy tym aby obraz jaki zapiszą był na zadowalającym poziomie, dlatego nie do końca jestem przekonany który system zapisu wybrać dysk twardy czy miniDV. Niestety nie wiem czy kwota jaką przeznaczyłem na kamerę jest wystarczająca aby posiadać system 3ccd, system stabilizacji, aby kamera dawała sobie radę w warunkach o słabym oświetleniu (pomieszczenia z półmrokiem, pomieszczenia o słabym oświetleniu), chciałbym aby kamera posiadał przydatne wejścia i wyjścia DV OUT, DV IN, na słuchawki, mikrofon, może dodatkową lampę.

Modele jakie sobie wypisałem to:
Sony DCR ? SR32 E
Sony DCR ? SR35 E
Sony DCR ? HC62 E
Sony DCR ? HC46 E

JVC GZ-MG330

PANASONIC SDR ? H40
PANASONIC NV GS330
PANASONIC NV GS60

Z moich przemyśleń wolałbym sprzęt z nośnikiem HDD gdyż jest wygodniejszy w użyciu, żadnych kaset, płyt jest za to gorsza jakoś nagrywania i archiwizowania danych w stosunku do miniDV. Niestety po przeczytaniu kilku postów raczej wszyscy wolą system miniDV. Kiedyś posiadaliśmy kamerę z systemem Hi8 ?? (może coś źle pamiętam, ale była to taka średnia kaseta nie VHS tylko mniejsza) i obraz jaki był zapisywany był dla nas wystarczający.

Dlatego pytanie co lepiej kupić??? Oczywiście czekam na różne opinie i doradztwo może błądzę w swoich myślach i doradzicie drodzy forumowicze coś mojej osobie.

Pozdrawiam

wtorek, 21 października 2008, 22:43
Moderator
Moderator

Panasonic NV GS330 to kwota około 1200 zł. LINK.
Program do montażu filmów to wydatek od 65 zł. w zwyż LINK.
Film z tej kamery można przechwytywać przez USB2, ale bezpieczniej jest miec też do tego celu kontroler firewire. Gdyby go nie było w komputerze, to koszt dokupienia go, nie powinien przekroczyć zbytnio kwoty 40 zł.

wtorek, 21 października 2008, 23:08
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Panasonic NV GS330 to kwota około 1200 zł. LINK.
Program do montażu filmów to wydatek od 65 zł. w zwyż LINK.
Film z tej kamery można przechwytywać przez USB2, ale bezpieczniej jest miec też do tego celu kontroler firewire. Gdyby go nie było w komputerze, to koszt dokupienia go, nie powinien przekroczyć zbytnio kwoty 40 zł.

Jak rozumiem w gre jednak wchodzą kamery miniDV ??? Żadna HDD nie jest godna polecenia z tej przestrzeni cenowej? :)

środa, 22 października 2008, 06:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona