Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 03:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Panasonic AG-DVc62E (PAL) z USA do filmowania wesel. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Panasonic AG-DVc62E (PAL) z USA do filmowania wesel.
Zastanawiam sie nad zakupem kamerki Panasonica AG-DVC62E (PAL) do celow zarobkowych. Mam mozliwosc kupienia jej w USA i przywiezienia do Polski (w cenie promocyjnej 1889$, oczywiscie nowa).

Nie moge znalezc zadnych opini na jej temat... Bylbym bardzo wdzieczny za dorade. Obecnie mam jedynie doswiadczenie z tanszymi kamerkami 1 x CCD. Potrzebuje czegos, zeby dobrze sprawdzalo sie w trudnych warunkach oswietleniowych (glownie wesela). ...no i oczywiscie w dobrej cenie. Bardzo spodobala mi sie ta kamera, tym bardziej ze jest wedlug mnie w rewelacyjnej cenie, bo u nas ceny katalogowe wahaja sie w granicach 12000-15000 PLN.

Druga rzecz, to zauwazylem ze kamerka ta wystepuje w dwoch modelach: AG-DVC62E oraz AG-DVC60E. W inernecie mozna znalezc rowiez modele bez literki "E" na koncu. Nie moge sie dopatrzec roznicy... a model AG-DVC62E jest minimalnie drozszy.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i wskazowki.

czwartek, 4 sierpnia 2005, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Modele Panasonica oznaczone xx2 sa przeznaczone na rynek Azjatycki i nie roznie sie absolutnie niczym. Jesli znasz angielski polecam Ci bardzo dobre form dla uzytkownikow panasi (glownie) http://www.dvxuser.com gdzie byla Ta kamera omawiana.

czwartek, 4 sierpnia 2005, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ag-dvc62 to to samo, co ag-dvc60. Literka "e" świadczy o tym , że jest to wersja PAL.

Mam ag-dvc60. czułośc jest porównywalna do sony vx2100. Bardzo ładne i dobrze odwzorowane kolory, dobry obiektyw (pojejrzewam, że Leica, bo jest taki sam, jak w dvc30, choć nie ma na nim nazwy firmy). Płynna przesłona, "nieoszukany" tryb progresywny i -jeśli ktoś potrzebuje- procesor korygujący parametry obrazu (efekt porównywalny do użycia filtrów FilmFX).
Bardzo dobrze wyważona kamerka. W Polsce rzeczywicie jest za droga, ale za cenę, którą podałeś, nie zastanawiał bym się.

PS. opinii w polskim internecie jest mało, ale wstukaj "ag-dvc60" w wyszukiwarce grup dyskusyjnych Google.

sobota, 6 sierpnia 2005, 19:03
Bywalec
Bywalec

Post Ciag dalszy dylematu... AG-DVC60e ....i AG-DVC62E
Z tego co juz wiem... model AG-DVC62E jest odpowiednikiem AG-DVC60 w polsce, tylko importowanym na rynek azjatycki. Bardzo kusi mnie cena tej kamerki....

http://www.expandore.com/product/DV%20P ... DVC62E.htm
oraz
http://www.globalmediapro.com/video/pro ... -1353.html

Gdyz jest duzo tansza od modelu AG-DVC60... Postanowilem pare dni temu zadzwonic do panasonica celem upewnienia sie czy w praktyce AG-DVC60 to to samo co AG-DVC62E. W ogole "gosc" raczej byl malo zorietowany w temacie.... Stwierdzil jednak, ze skoro ona jest tansza, to prawdopodobnie jest z nia "cos nie tak". Tzn... musi byc pewnie okrojona. ...a na moje pytanie "co". Sam nie umial za bardzo odpowiedziec :(:(:(.

...i teraz mam dylemat. Czy dolozyc te 400$ i wziac model AG-DVC60
czy kupic ten tanszy. Chociaz bardziej finansowo jestem nastawiony na AG-DVC62E.

Druga rzecz, zapomnialem zapytac faceta... odnosnie standardow zasilania... napiecia... portow Fire Wire.... itp... Czy to wszystko bedzie u nas chodzilo.

Bylbym wdzieczny za wszelka dorode... Z gory dziekuje.

sobota, 20 sierpnia 2005, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

studiowałem kiedyś przez ciekawość parametry obydwu modeli i nie znalazłem żadnych różnic. Domyślam się, że z dvc62 nic nie jest "nie tak". Chodzi o to, że model dvc60 był z założenia za drogi (cena porównywalna z pd170). Firma nie mogła sobie z przyczym marketingowych pozdwolić na przecenienie jej w ciągu pół roku o 50% !!! Dlatego wypuszczono niby-nowy model za niższą cenę.

pozdrawiam!

sobota, 20 sierpnia 2005, 14:22
Bywalec
Bywalec

Post Ciag dalszy problemów....
Tym razem mam innego typu problem.

Zdecydowalem sie zamowic model AG-DVC62e... Jednak pojawil sie problem nastepujacej kwestii.

Nigdy wczesniej nie kupowalem w sklepach internetowch ...i bylem przekonany ze placi sie dopiero przy odbiorze towaru. Jednak znajomy uswiadomil mnie ze jest odwrotnie :(.

Jestem zainteresowany oferta:
https://www.globalmediapro.com
lub
http://www.expandore.biz

...jednak mam wiele obaw, bo skad mam miec pewnosc ze po przelaniu gotowki otrzymam towar. Pierwszy ze sklepow miesci sie w Nowej Zelandii a drugi w Singapurze. Z tego co wyczytalem na stronie pierwszego, od importu do Stanow Zjednoczonych nie jest doliczane zadne clo. Wiec kamerke mialbymw super cenie 1889$ (z transportem).

Niby wszystko ladnie... ale jaka mam gwarance, ze otrzymam towar? Nie wiem co mam zrobic, bo 1889$ piechota nie chodzi. ...a w Polsce z taki sprzet trzeba wysolic praktycznie dwa razy tyle.

W jaki sposob sprawdzic rzetelnosc tych firm? Moze ktos z osob zarejstrowanych na tym forum mial przyjemnosc robic zakupy u nich? ...lub ma jakies informacje na ich temat.

Wielkie dzieki za kazdą rade, bo normalnie nie wiem co robic :(.

wtorek, 23 sierpnia 2005, 19:58
Nowy
Nowy

Też miałem wątpliwości co do Globalmedia pro... więc umówiłem się, że odbiorę kamerę osobiście. Mają biuro w Londynie (mieszkam niedaleko) więc w razie problemu powiem Ci jak ich zlokalizować:)
Generalnie słyszałem, że z przesyłką nie ma problemu, aczkolwiek parę osób żaliło się na usługi gwarancyjne.
Pozdrawiam

środa, 24 sierpnia 2005, 22:37
Bywalec
Bywalec

Dzieki "choin777" za informacje. Wyslalem Ci "wiadomosc prywatna" na skrzynke serwisu. Bylbym wdzieczny za odpowiedz...

Przynajmniej teraz mam pewnosc, ze tak firma w ogole istniej. ...dobre i to wiedziec. Gdybym mieszkal w Londynie, pewnie tez bym sie nie zastanawial.

Dalej nie wiem co zrobic :(.
Wypatrzylem ze taki model w polsce mozna kupic za 8899 PLN http://www.dve.pl/index.php?s=2472&c=21&pr=57&ac=100001

...to w sumie prawie 3000PLN drozej jak w Globomediapro.
Nadal roznica jest spora...

Pomocy... :(:(:(. Bo nie mam wiele czasu...
Brat zjezdza 9 pazdziernika z USA :(:(:(.

czwartek, 25 sierpnia 2005, 11:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tym porównaniem do sony vx 2100 to dfg chyba trochę przesadził. Panasonic ma prztworniki 1/4 a sony 1/3 więc chyba jest to jakaś różnica. A jak piszesz chcesz mieć kamerę, która nie zawiodłaby Cię w trudnych warunkach. Zawsze jednak można "nadrobić" dodając światła.
W Polsce można chyba znależć vx w podobnych pieniądzach. Radzę się jeszcze zastanowić.
Pozdrawiam.

czwartek, 25 sierpnia 2005, 12:58
Nowy
Nowy

gdzie moge znalesc adres tej firmy Global mediapro w londynie?? lub jesli ktos ma to prosze zeby mi napisal.

niedziela, 20 sierpnia 2006, 15:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gdzie moge znalesc adres tej firmy Global mediapro w londynie?? lub jesli ktos ma to prosze zeby mi napisal.
Jeez dude! ask them self. https://www.globalmediapro.com/av/index ... ontactForm Ale na twoim miejscu zastanowilbym sie nad zakupem vx2100 :]

Cytuj:
We started our international professional video and audio equipment business in 1993. By 2000 we realised the potential of the internet and registered Globalmediapro (UK) Limited and our website. The New Zealand company was formed in the following year, and in 2002 the eShop was running, with prices made possible by global online trading: minimum overhead costs, wide implementation of outsourcing, and the optimization of shipping routes.

Globalmediapro now supplies thousands of customers in over 70 countries, managed from our offices in Auckland NZ and London UK. The eShop relies on the support of many suppliers and manufacturers wanting to use modern sales channels and benefit from an international showcase. Globalmediapro is also a growing product brand. Globalmediapro batteries, chargers, converters, microphones and mixers are very popular.

Our offer
Globalmediapro sells only new equipment in complete sets, not graded, nor refurbished. We keep a large stock, and when an item is not in stock we often deliver directly from our suppliers.

Payment
We have local bank accounts in 11 countries for faster payments and lower bank transfer costs.

Secure delivery
We use highly reputable courier and transport companies. Our equipment is covered by transport insurance and packed professionally.

Guarantee
We guarantee all our equipment 12 months against faults of manufacturing, equipment returned to either New Zealand or UK. We also offer the Mack Pro-Video International Warranty.

Wydaje mi sie ze oni sa sklepem online a nie takim do ktorego mzoesz wpasc po towar :]

niedziela, 20 sierpnia 2006, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam ag-dvc60. czułośc jest porównywalna do sony vx2100. Bardzo ładne i dobrze odwzorowane kolory, dobry obiektyw (pojejrzewam, że Leica, bo jest taki sam, jak w dvc30, choć nie ma na nim nazwy firmy)

DVC60 jest ciemniejsza od VX2100! DVC60 nie jest niczym innym jak DVC30 w wiekszej obudowie (dodano zlacza XLR) przetworniki 1/4" dokladnie te same co w 30. Obraz z obu kamer jest taki sam (DVC30 i DVC60) montowalem ostatnio material z obu kamer - roznicy nie bylo.
Wracajac do czulosc. VX2100 jak na razie najlepiej radzi sobie w ciemnosciach, pozniej Panasonic DVX100A/B (wiem bo mam i nagrywalem juz nie jedna impreze VX i DVX) roznica na korzysc sony jest nastepujaca: VX2100 0db DVX100A +3db natomiast DVC30 musi miec wzmocnienie +9db zeby rownac sie z VX2100. Tak to wyglada od strony praktycznej. ` tych 3 kamer najlepiej pracuje sie na DVX100A, pozniej DVC30 na koncu VX2100. Dlaczego? moze dlatgo z sony mimo wszystkich bajerow jest kamera nieprzyjazna uzytkownikowi... pisalem juz niejednokrotnie o tym na forum. To dobra kamera dla lubiacych nagrywac na automacie.

Kris

niedziela, 20 sierpnia 2006, 16:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]