Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 19:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera mini dv JVC GRD 73E czy też może GRD 270 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera mini dv JVC GRD 73E czy też może GRD 270
Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupna kamery mini dv. A ponieważ mój wyjazd na urlop zbliża się wielkimi krokami , musze w końcu podjąc jakąś decyzje , żeby mieć czas na zapoznanie się z nią .

Dlatego chciałbym zapytać czy lepiej kupić starszy model (73E) czy też nowszy (270) . Bo róznica w możliwościach według opisu jest prawie żadna . No może zoom 16 vs 25 i ogniskowa 1.6 vs 1.8-3.2 (co znaczy 1.8 wide i 3.2 tele ?) !

Czy model 73E jest obarczony podnoszonymi już na tym forum problemami (mikrofon zbyt blisko mechanizmów kamery)?

p.s. studiując ceny w sklepach na "zachodzie" i u naszych południowych sąsiadów (ok 350 euro za 73E) muszę stwierdzić że strasznie drogi transport mamy ! Dlaczego u nas tak drogo ??

niedziela, 7 sierpnia 2005, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lepsze możliwości i większe możliwości.
Najlepsze oceny .

niedziela, 7 sierpnia 2005, 15:08
Nowy
Nowy

A co z : Maksymalny otwór przysłony:F1.8 - 3.2
czy też jak piszą inni :Jasność obiektywu: f/1.8 - 3.2 .
Bo gdzieś czytałem że im niższa ta wartośc tym lepiej ?!

A w 73E jest 1.6 !

A gdzie to sprzedają za 1645 zł ? Internetowe odpadają . Najniższa cena jaką widziałem to 1699 za 73E i 1799 za 270 !

niedziela, 7 sierpnia 2005, 15:41
Nowy
Nowy

Ja również nosiłem się z zamiarem kupna Grd-73e lecz zrezygnowałem ponieważ posiada ona niekorzystny w porównaniu z konkurencją( mam na myśli panasonica) szeroki kat, wnowym JVC grd 270 jest już lepiej. Poza tym
kamkorder ten jest nie atrakcyjny cenowo, po co panu złącze kart na które nie nagra pan filmu tylko zapisze zdjęcia?do robienia zdjęć jest aparat fotograficzny a nie kamera , zdjęcia z kamer są żenujące jak z telefonu komórkowego.
Ja mogę panu polecić kamerę Panasonica NV-gs 75 posiada ona 3 przetworniki ccd o wielkości 1/4 cala.Nasycenie barw oraz ostrość tej kamery jest nieporównywalnie lepsza od zwykłych jedno przetwornikowych, ale zasługa że jakość obrazu jest dobra to nie tylko przetwornik ale również obiektyw- leica!!!Niech pan zauwazy że panasonic nie wkłada do sowich tańszych kamer nv-gs 17,21,35 obiktywów leici tylko panasonic, zupełnie odwrotnie niż sony z obiektywami carl zeiss które są tylko firmowane tą nazwą, chyba że jest to carl-zeiss oznaczony na obiektywie czerwoną literką T po nazwie i wtedy jest on porównywalny z leicą.
Wracając do NV-gs 75 jest ona teraz w atrakcyjnej cenie w mediamarktcie w niemczech 499euro , a kupujac tam niczym pan nie ryzykuje gdyż panasonic daje gwarancję europejską.
Pozdrawiam Paweł

niedziela, 7 sierpnia 2005, 16:47
Nowy
Nowy

Zdaje sobie sprawe z tego że efektywna liczba punktów to tylko 400000 . Więc zdjęcia są właśnie na poziomie komórek (a producent sobie może pisać co chce) .

Bardziej zależy mi na wejściu dv .

Gdyby cena była na poziomie 2000 zł to oczywiscie bym się nie zastanawiał niestety z doświadczenia moge stwierdzić że cena (sklepowa) będzie się kształtowała na 2600 do ponad 3000 zł . Dla mnie to za dużo !

niedziela, 7 sierpnia 2005, 18:30
Bywalec
Bywalec

Ja również mogę polecić NV-GS 75. Co prawda kolega przedmówca się myli pisząc że jest tam obiektyw LEICA (jest Pansonic ), ale mimo to nagrania są piękne. LEICA jest montowana dopiero od modelu NV-GS 120.

Miałem do niedawna JVC GR-D 53, ale mimo wizyty w serwisie nie ustąpił szum pracy mechanizmu, który słychać zwłaszcza w cichych scenach. Niestety już nie chciałem próbować jak to jest w nowej serii 200

niedziela, 7 sierpnia 2005, 19:44
Nowy
Nowy

Tak wszystko fajnie tylko ze dalej wystepuje problem ceny . Za około 2000 zł bym kupił od razu. Tylko że cena w sklepie jest duuuzo wyższa . W internecie zaczyna się od niecałych 2400 zł tylko że byłby to mój pierwszy zakup w tego rodzaju sklepie a nie chce od razu ryzykować takiej sumy !

Druga sprawa to to że do sklepu moge pójśc od razu oddać czy wymienić , a w sklepie internetowym już nie (czas przesyłki ) :?

niedziela, 7 sierpnia 2005, 20:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera JVC kosztuje tyle w sklepie internetowym.
Płacisz przy odbiorze. Zero ryzyka.Niektore sklepy prowadzą firmy która są na runku Polskim znacznie dłużej niż Media Markt.
Czas przesyłki - jeden dzień.
GRD 73 to był dobry wybór choc miał swoje niedoskonalości.
GRD 270 - znacznie wyżej notowana na rynku.
Jesli zależy Ci na czułości obiektywu - to tylko JVC GRDF 420 i DX 27 - maja najlepszą czułośc bo 1,2.
Cena obydwu 1650 zł
pozdrawiam

niedziela, 7 sierpnia 2005, 20:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja mogę panu polecić kamerę Panasonica NV-gs 75 posiada ona 3 przetworniki ccd o wielkości 1/4 cala.
Paweł

Tak się składa że Panasonic NV-GS75 aż do modelu GS250 posiadają przetworniki 1/6 cala, różnica polega tylko na ilości pikseli na matrycy. Z resztą sie zgodzę :wink:

niedziela, 7 sierpnia 2005, 21:00
Nowy
Nowy

Troche sie orientowałem w sprawie cen w Niemczech . I dużo zależy tutaj od lokalizacji tego sklepu . Panasonica gs 75 to można dostać za około 520 do 530 euro . A kupuje się tam gdzie się ma rodzine /znajomych bo trudno od kogoś wymagać żeby jezdził po całym kraju w poszukiwaniu najniższej ceny .

Natomiast jvc grd 270 to wydatek około 370 euro .

Więc raczej dokonam zakupu tam (przez znajomego) , nie mam zamiaru płacić komuś w kraju extra kilkaset złotych nie wiem za co ?!

Wie może ktoś czy dalek można dostać zwrot vatu na granicy ?

wtorek, 9 sierpnia 2005, 09:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

żadna rewelacjaNV GS 75 530 Euro - to 2226 zł . W polskich sklepach z polską gwarancją 2450 zł + pakiet za350 zł gratis / do wyboru/ Rzeczy ktore i tak musisz kupic.
Nie wspominam o instrukcji i naprawach gwarancyjnych. Jedno uszkodzenie mocno nadwyręży Twoj budżet. Wystarczy wymiana drogą handlową.
pozdrawiam

środa, 10 sierpnia 2005, 02:44
Nowy
Nowy

No fajnie ale gdzie to są takie sklepy gdzie są takie ceny . Najniższa cena jaka znalazłem to troche ponad 2300 . Tylko że jak próbuje wejść na stronke to się nie da, bo się nie otwiera . Co do instrukcji to się zgodze , będzie problem . W sprawie uszkodzeń i napraw to nie moge z góry zakładać że kupie bubel , bo w takim wypadku nic nie kupie .

Oświećcie mnie w sprawie sklepów z takimi cenami .Skoro sie nie da na forum to prosze magnus66x@wp.pl .

środa, 10 sierpnia 2005, 05:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
http://www.skapiec.pl - tam sprawdzasz najniższe ceny, za niecałe 1900 kupiłem GR-DF540EX w www-foto-raj.pl taniej było w Pixmani ale długo się czeka na przesyłkę. pamiętaj że przy sprzedaży wysyłkowej polskie prawo przewiduje możliwość zwrotu w ciągu 7 dni bez podania przyczyny, nie wiem jak jest ze stanem opakowania, szczegóły w federacji konsumenta Ci powiedzą.

środa, 10 sierpnia 2005, 13:29
Nowy
Nowy

Znam skąpca . Wcale nie ma tam najniższych cen . Niższe znalazłem na http://www.kupujemy.pl Strona o charakterze takim jak skąpiec (mniej więcej) .

Tylko że dalej mam problem typu : "nie można znależc serwera (foto raj na ten przykład) czy też "odnalezienie **** było niemożliwe , sprawdz poprawność nazwy ( diginet24 ) !

Nie wiem czy tylko ja mam ten problem czy też strony są w rozbudowie/likwidacji , czy już sam nie wiem co ?!

Dodam że próbowałm na exprolerze i firefoxie z tym samym efektem .

środa, 10 sierpnia 2005, 15:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Coś u Ciebie nie tak. Sprawdź firewalla - może blokuje.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

środa, 10 sierpnia 2005, 16:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona