Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 13:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 KAMERKA ZA 1500 SONY? JVC? PANASONIC? POMOCY!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post KAMERKA ZA 1500 SONY? JVC? PANASONIC? POMOCY!!!
Witam Serdecznie :D Mam zamiar kupic kamerke tak do 1500zł.Ale niemam bladego pojecia o tych wszystkich funkcjach i jest to dla mnie zupełnie czarna magia.Niewiem jaka marke wybrac czy Sony.Jvc Panasonic??Kamerka ma sluzycz głownie do kręcenia w dzień wycieczek górskich jakiś spootkań rodzinnych itp.Filmy chciałbym nagrywać na płytach Cd jak również na kasetach VHS.Mam możliwość kupna kamerki w USA ale z tego co sie doczytałem mogą byc problemy z nią tutaj w polsce więc niewiem czy to jest dobry pomysł?.Jeśli to możliwe proszę o pomoc w dokonaniu wyboru.Z góry dziekuje za pomoc!!! :D

czwartek, 18 sierpnia 2005, 22:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nawet w dużo wyższej klasie cenowej wygrywa JVC DX 27 JVC- 1625 zł
ma extra obiektyw 1,2 i olbrzymie możliwości edycyjne.
Intuicyjne menu. Dodatkową zaleta jest jej format - bardzo przydatny w podróżach.
Notuje wysokie oceny w całym swiecie
sprawdź testy na http://www.videomax.ru.
porównywana jest w klasie cenowej do 3000 zł i wygrywa z kilkoma.
Inna jej odmiana jest GRDF 420 JVC.
pozdrawiam

piątek, 26 sierpnia 2005, 13:18
Bywalec
Bywalec

Ja muszę przyznać, że się baardzo zraziłem i zawiodłem na firmie JVC. Na początku kupiłem magnetowid SVHS tej firmy i okazał się kompletnym nieporozumieniem - po zamianie na panasonica dopiero mogłem normalnie pracować. Kolejnym zakupem była właśnie kamerka cyfrowa, odwiozłem ją jeszcze tego samego dnia do sklepu. Optyka okazała się po prostu FATALNA. kamerka pracowała bez zarzutu przy odtwarzaniu filmów - jakość extra, natomiast materiał nagrany był jakości porównywalnej do kopii VHS. Już podgląd obrazu z tej kamery był do bani - obraz zamglony i nieostry - po prostu LIPA. Być może to tylko moje zdanie, ale już 2 razy się zawiodłem na tej firmie i trzeciego już nie będzie. Trzymam się jak najdalej od JVC.
Ja osobiście polecam kamerki Canon lub Sony - ostry i czysty obraz i sprawdzona optyka. Jeśli dołożyłbyś troszkę kasy to polecam kamerki Canon serii MVX - np. MVX150i - kamerka mała, gramotna a swoimi osiągami zaskoczyła już niejednego filmowca :) 1,33 Megapixela - obraz jak żyleta.

piątek, 26 sierpnia 2005, 14:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja oddałem właśnie Canona - mówimy tu o kamerach w niższym przedziale cenowym. Canon serii MV700-750 to porażka - autofocus ciągle gubi ostrość, w sztucznym świetle praktycznie nie da się filmować. Teraz mam JVC DF540 - różnica olbrzymia. Jak najdalej od tanich kamer Canona.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

piątek, 26 sierpnia 2005, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja oddałem właśnie Canona - mówimy tu o kamerach w niższym przedziale cenowym. Canon serii MV700-750 to porażka - autofocus ciągle gubi ostrość, w sztucznym świetle praktycznie nie da się filmować. Teraz mam JVC DF540 - różnica olbrzymia. Jak najdalej od tanich kamer Canona.

Faktycznie, ostatnio miałem okazję filmować Canonem MV700, kamera gubi ostrość, ale co do szumów to jest podobnie jak w innych kamerach w tym przedziale cenowym. No, można jeszcze dodać że MV700 wygląda jednak jak plastikowa zabawka, nawet przyjmując jako punkt odniesienia kamery Panasonica czy Sony z tej samej półki.

piątek, 26 sierpnia 2005, 14:54
Bywalec
Bywalec

Nie pisałem o kamerach serii MV tylko MVX - a to kolosalna różnica. Te kamerki tanie też nie są - cena to ponad 3000zł. Poza tym posiadają również ręczny pierścień do ostrości, a auto focus jest własnie nad wyraz stabilny. azraeltomo - Nawiązuj do serii o której mowa a nie do innych, to znacznie ulatwi dyskusję :) Optyka Canona jak również Sony jest bardzo dobra i zdobyła uznanie na świecie, natomiast JVC do tanich kamer pakuje co popadnie aby obniżyć ich koszt - co odbija się na jakości, JVC nie produkuje optyki a dopiero do drogich modeli stosuje optykę uznanych firm w tej branży.

piątek, 26 sierpnia 2005, 14:57
Stały bywalec
Stały bywalec

tomcat - ja właśnie nawiązuja do wątku - kolega pytał się o kamery w cenie około 1500.

A co do jakości w pomieszczaniach, o czym napisał AntHus - nie zgodzę się. Miałem porównanie i JVC spisuje się o niebo lepiej. Obraz znacznie jaśniejszy, nie jest to jakaś niewidoczna różnica. Oczywiście opieram to na własnym doświadczeniu - miałem okazję testować MV750i przez kilka dni, całe szczęście udało mi się zwrócić kamerę do sklepu. O modelach Sony w tej cenie trudno mi się wypowiadać, bo krótkie testy w MM nie mogą być obiektywne. A z chęcia zobaczyłbym HC22 w akcji - kusi podczerwień :)

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

piątek, 26 sierpnia 2005, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podaj modele JVC /bo nie podajesz/ które źle pracowały. Chyba ,ze lecisz z opowiadań.
Nie słyszałem nigdy / 20 lat w branży/ żeby magnetowidy JVC źle pracowały /cokolwiek ma to znaczyć/
Jaką kamerę miałeś i z czym ją porównujesz?
Bardzo enigmatycznie opisałeś produkty JVC - podczas gdy inne wymieniasz z imienia.
Co zrobileś z tą kamerą ?
Masz tu testy
http://www.videomax.ru/tests/mart2005/
pokaż gdzie nawet najtansza kamera JVC ma zamglony obraz.
Nie znalazłem żadnej kamery , żadnej firmy z zamglonym obrazem
Jeśli wejdziesz na manual i nie potrafisz się nim obsługiwać - to otrzymasz taki efekt.
Więc nie opowiadaj ................ zasłysznych opowieści.
pozdrawiam

sobota, 27 sierpnia 2005, 10:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na temat kamer JVC nie wypowiadam się bo mam z nimi za małe doświadczenie, ale używam magnetowidu JVC HR-S785O (SVHS) i nie dam na niego złego słowa powiedzieć, maszynka nie do zarżnięcia, co w dzisiejszych czasach oszczędzania na wszystkim to żadkość.
W dyskutowanym przedziale cenowym osobiście skłaniałbym się do oferty Sony.
pozdrawiam

sobota, 27 sierpnia 2005, 11:50
Bywalec
Bywalec

Wiesz "kiki", nie będę komentował twojego postu bo szkoda mi poprostu na to czasu. Jeśli w Twoim przekonaniu nie potrafię ustawić sprzętu na manualu to niech tak zostanie - jak to mówią: "nie będę sie z koniem spierał bo to i tak nic nie zmieni" - zresztą niewiele mnie obchodzi co o mnie myślisz. Nie podałem modeli sprzętu, który opisuję z prostej przyczyny - poprostu ich nie pamietam a nie chce czegoś przekręcić i od tamtej pory raczej niespecjalnie śledzę rozwój firmy JVC. Te doświadczenia miały miejsce już kilka ładnych lat temu - ja też w tej branży już troszeczkę działam :) Jeszcze raz podkreślam, że swój post oparłem na MOICH doświadczeniach i napisałem że jest to MOJE zdanie. nie nakłaniam nikogo do kupna tego czy tamtego ale napisałem tam że to JA będę się trzymał od JVC z daleka - mam do tego powody.
Czytelnicy, którzy rozumieją to co czytają już dawno wyciągnęli odpowiednie wnioski.

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 07:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

każdy czyta i wyraźnie wie
A swoja drogą co się dzialo w czasach prehistorii - nie wiem . Bo nie też nie napisałeś kiedy.

" Te doświadczenia miały miejsce już kilka ładnych lat temu"

Nie mozna zadawać kłam - na zasadzie - kiedyś , coś tam , komuś tam .
Obojetnie jakiej firmy by to nie dotyczylo.

Szanuje Twoje uczycia do firmy.
Obecnie Jakość JVC podonbie jak wielu znakomitych firm nalezy do czołówki światowej.
pozdrawiam

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 12:16
Bywalec
Bywalec

Nie ma sensu dalej ciągnąć tej dyskusji. Nie mam żadnego interesu w tym żeby pisać źle lub dobrze o jakiejkolwiek firmie, ale żeby zarzucać komuś kłam trzeba mieć do tego podstawy. Ja opisałem swoje doświadczenia z JVC i nadal uważam że są lepsze firmy :) Zapewne moje zdanie podziela więcej osób niż Ci się wydaje.
Natomiast nie zgodzę się z tym, że każdy rozumie to co czyta - potwierdzają to badania naukowe :)

Proponuję przerwać tę śmieszną dyskusję na tym forum - nie po to ono jest. Jak chcesz ze mną podyskutować to zawsze możesz do mnie napisać prywatnie.

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 13:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]