Teraz jest sobota, 20 października 2018, 15:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 NV-GS75 czy PV-GS150 z ameryki 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post NV-GS75 czy PV-GS150 z ameryki
Witam wszystkich forumowiczow.. moj pierwszy post na forum.. ;)

W temacie kamer jestem lajkonikiem ;) chociaz na fotografii i optyce sie znam..

Po przeczytaniu wielu wątków tego forum zdecydowalem ze chyba kupie nv-gs75.. w 90% bedzie mi ona potrzebna do dokumentowania jak rozwija sie i rosnie moje dziecko. a wiec praca glownie w domu, przy roznym swietle. Poza rozlicznymi zaletami jakie ma ta kamera zastanawia mnie czy:
- x10 wystarczy do efektywnego filmowania (moze jest tak ze przy x25 obraz jest tak drżący ze i tak z reki sie nie da wiec nie musze miec wiecej niz x10)?
- czy jasnosc obiektywu wystarczy do filmowania w domu nie zawsze przy maksymalnym oswietleniu?

moze inny model/firma bardziej spelni moje oczekiwania odnosnie celu jaki ma pełnic? nie chce wydac wiecej niz 2000. (biore pod uwage zakup w sieci lub w jakims sprawdzonym miejscu na allegro)

a teraz jeszcze znalazlem model PV-GS150 - w usa kosztuje 542$, zapewne jest to odpowiednik NV-GS150 tylko jak to jest z tym NTSC, czy w przypadku cyfrowego zapisu ma to znaczenie, czy mozna to zmienic, przełączyc/zmienic na PAL itp? (wybaczcie ale w tym sie wogole nie orientuje). Film z kamery oczywiscie chce przeniesc z kamery do komputera i nagrac na dvd.

Z gory dziekuje za jakąś radę..

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moge wypowiedziec sie co do systemu zapisu... sam używam kamerki kupionej w USA i nagrywajacej w NTSC i nie ma z tym zadnego problemu :) jedynym ograniczeniem jest przegrywanie materialu na VHS, ale z tego co czytalem wyzej nie jestes tym zainetersowany wiec spokojnie wybieraj kamere NTSC (bo przecierz jest duzo tansza od jej odpowiednikow w PAL). Co do krotnosci ZOOM-u to mysle, ze ten 10X wystarczy... no ale preferencje sa rozne :)

Pozdrawiam serdecznie!

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 13:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Zoom 10x w zupełności wystarcza,
2. Ja filmuję np przy dwóch żarówkach halogenowych 50W i jest ok.
Natomiast niewątpliwe zalety tego modelu to:
1. Znakomite kolory,
2. Bardzo dobra ostrość i brak szumów w dobrym świetle,
3. Bardzo dobry dźwięk.
Jak puszczałem filmy nakręcone w wakacje znajomemu, który ma sony Hi8 to stwierdził, że muszę mieć jakiś profesjonalny sprzęt, oraz że dźwięk nagrywałem osobnymi mikrofonami. he, he :lol:
pozdrawiam

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 14:35
Nowy
Nowy

ok, dzieki za info, a jak technicznie ta innosc NTSC wyglada w praktyce? czy obraz zgrany do komputera z PAL i z NTSC bedzie sie roznil jakimis parametrami? i czy po zgraniu tego np na dvd normalnie bedzie mozna ogladac w telewizorze?

i chyba jeszcze kwestia zasilania? trzeba kupic jakis inny uniwersalny? czy przejsciowka na inna wtyczke wystarcza?

Pozdrawiam..

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Innosc polega na innej rozdzielczosci pionowej 720x480 a w PAL jest to 720x576 i innym wspolczynniku probkowania kolorow w NTSC to stosunek 4:1:1 a w PAL 4:2:0 ale to nie jest roznica dostzregalna :) Jesli chodzi o roznice w napieciu to zasilacze i ladowarki zregoly sa przystosowane do uzywania w roznych krajach wystarczy tylko zaopatrzyc sie w przejsciowke...

wtorek, 30 sierpnia 2005, 13:24
Nowy
Nowy

Rozumiem, że w przypadku kamery NTSC o wyjściach AV i S-Video można zapomnieć, jeśli nie posiada się "amerykańskiego" sprzętu TV?

wtorek, 30 sierpnia 2005, 16:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie do konca... problemy z odtwarzaniem beda tylko na odtwarzaniu na "Rubinie" hehe... nowy sprzet poradzi sobie z tym (musi pociadac tzw. MULTISYSTEM), a jesli chodzi o odtwarzanie na PC to tez spokojnie za pomoca TV Tunera, to medium cyfrowe wiec nie martw sie... :)

wtorek, 30 sierpnia 2005, 19:51
Nowy
Nowy

porownujac wszystkie za i przeciw, zdecydowalem kupic w polsce. Przejsciowka na zasilacz, realizacja gwarancji bardzo daleko, i koniecznosc (zapewne nieobojetnej dla jakosci) konwersji na PAL kazdego filmu, ktory chce nagrac na plyte - wole tego uniknac, a sadze ze "nizsza jakosc obrazu" gs75 w porownaniu do gs150 nie bedzie mi spędzac snu z powiek ;)

dziekuje wszystkim za rady, kupiłem nv-gs75 za 1980zl, licze ze dobrze zrobiłem.. ;)

Pozdrawiam..

czwartek, 1 września 2005, 13:24
Nowy
Nowy

To jak to jest z tym PAL i NTSC? Trzeba robić jakąś konwersje na PAL przed wypaleniem na DVD? ...bo pojawiają się sprzeczne posty i opinie. Część pisze ze zgrywa się na kompa materiał nakręcony w NTSC a potem bez problemu wypala na DVD
bagi napisał(a):
...sam używam kamerki kupionej w USA i nagrywajacej w NTSC i nie ma z tym zadnego problemu...

bagi napisał(a):
nie ma zadnych problemow, sam uzwyam Canona Optura 20 pracujacegow NTSC. Jesli ma to byc palone na DVD nie ma naprawde zadnych problemow...

a tu chio pisze ze trzeba wczesnije jeszcze dokonac konwersji do PAL :?
chio napisał(a):
...koniecznosc (zapewne nieobojetnej dla jakosci) konwersji na PAL kazdego filmu, ktory chce nagrac na plyte - wole tego uniknac...

...gdyby mógł się w tej kwestii wypowiedzieć jeszcze jakiś posiadacz kamerki nagrywającej w NTSC (najlepiej Panasonica gs75 lub gs150) bo sam myślę o zakupie jednej z tych kamer za oceanem i już nie wiem czy NTSC będzie mi uprzykrzało życie czy nie :roll:

piątek, 2 września 2005, 09:36
Nowy
Nowy

jestem wyłącznie teoretykiem (i juz nie zaczne praktykowac z NTSC bo kupiłem PAL ;) ale z tego co sie dowiedzialem z roznych zrodel:

- przeniesienie filmu z kamery do komputera i odtwarzanie go tam jest bezproblemowe
- przed nagraniem tego na dvd trzeba cos z tym zrobic aby w tv PAL mozna bylo to dobrze ogladac.. a konwersja kazdego filmu moze troche potrwac, do tego wydaje mi sie ze standard jest na tyle inny ze konwersja bedzie stratna..

Bagi napisal ze nie ma zadnych problemow na "multisystem", ale... jak to przeczytalem to sprzet juz mialem w domu ;) mam tv sony z przed paru lat, nie wiem czy ma multisystem - ale szkoda tez zeby moj film mogl byc odtwarzany w "wybranych" sprzetach..

nie widzialem w praktyce, nie probowalem wiec prosze nie traktuj mojej wypowiedzi jako zdania w dyskusji. Ja tylko dzieki zdobytej tu i wsrod znajomych wiedzy zdecydowalem sie na PAL zeby uniknac (ewentualnych) utrudnien. Jezeli kupisz NTSC daj znac jak to wyglada i czy jest to faktycznie problem..

sprzedawaca mowil ze jezeli doplacac do lepszego sprzetu to raczej do gs250 - dopiero wtedy mozna zobaczyc roznice w jakosc..

Zycze udanego wyboru sprzętu..

Pozdrawiam..

piątek, 2 września 2005, 13:09
Nowy
Nowy

absolutnie nie ma potrzeby konwersji sygnału NTSC na PAL (utrata jakośći i skakanie przy szybkim ruchu) jeśli się nagrywa płytki na DVD, jedynie wystarczy w menu DVD przestawić opcję z automatycznego wyboru systemu na PAL. Jeśli DVD nie posiada możliwości zmiany z auto to należy podłączyć je do telewizora przez pełne eurozłącze, a nie svhs lub composite - sygnał docierający do telewizora jest wtedy w formacie RGB i sprawa systemów jest nieistotna, kolor będzie prawidłowy.

Pozdrawiam

piątek, 2 września 2005, 18:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myslalem, ze moje wypowiedzi sa jasne...:) Absolutnie nie spotkalem sie z jakimikolwiek problemami przy odtwarzaniu materialu palonego na DVD bedacego w NTSC... a wiem, ze to co nagrywalem, bylo tez odtwarzane na sprzecie naprawde niskiej klasy. Kupuj kamerke w NTSC... powiem szczerze, martwi mnie jedno... mianowice to ze czasami ktos chce zebym wrzucil to na VHS (wtedy odpowiadam, ze sie nie da i tlumacze roznice w jakosci pomiedzy DVD a VHS) a kolejnym problemem jest to, ze w przypadku nagrania czegos naprawde ciekawego, nadajacego sie np. do "newsa" (wypadek, pozar itd.) to moja regionalna 3 mialaby pewnie problemy z odczytem tego nagrania. To na tyle... oczywiscie: it is your choice :)

piątek, 2 września 2005, 20:33
Nowy
Nowy

Bagi, tak sa jasne.. ziarnko niepewnosci bylo jedynie w tym ze na komputerze jest ok, a po zgraniu na VHS juz nie. Ja na vhs nie planuje, ale dvd owszem - i tego nie bylem pewien - a na filmie bedzie moje dziecko - wiec rodzinka na roznej maści sprzetach powinna to moc odtwarzac. Do tego doszly jeszcze inne wypowiedzi o proporcjach, klatkach, przeplotach. Inne informacje, typu multisystem doszly pozniej.

Dzieki za rade dotyczaca zoomu x10 - faktycznie chyba wiekszy bylby taki drgajacy ze i tak niewart stosowania. Brakuje mi tylko troche z szerokosci - bardziej zajmuje sie fotografia i tam mam wiecej swobody w pomieszczeniach, ale i do tego sie przyzwyczaje.

A apropos NTSC PAL znalazlem jeszcze takie cos:
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=13667

dzis mi wystarcza filmowanie synka, ale kto wie czy za pol roku nie bede biegal z kamera po weselach ;)

w kazdym razie, nie zaluje zakupu gs75 w polsce. pobawie sie, poucze, na poczatek to chyba i tak niezly sprzet. jak odkryje jakies braki to pewnie pomysle o czyms z wyzszej półki.

Pozdrawiam..

sobota, 3 września 2005, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pozdrawiam rowniez... zycze wielu ciekawych nagran :)

sobota, 3 września 2005, 22:32
Nowy
Nowy

dziekuje wszystkim za rady, kupiłem nv-gs75 za 1980zl, licze ze dobrze zrobiłem.. ;)

Pozdrawiam..

Witam,

gdzie udało Ci się nabyć gs75 za tak atrakcyjną cenę.
Najtaniej widziałem za 2300 (z vat).
Proszę o wskazówki :D

Pozdrawiam..

niedziela, 11 września 2005, 17:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona