Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 12:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Bardzo tania kamerka do domowego uzytku! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Bardzo tania kamerka do domowego uzytku!
Witam przegladnalem mniej wiecej forum..

niestety nie dowiedzialem sie tego co chcialem...

Potrzebuej mozliwie tania nadajaca sie do domowego uzytku kamerke...

Upatrzylem na allegro Mediona 9090 za okolo 800zl...

Jest sens kupowac cos takiego czy lepiej cos uzywanego/powystawowego w okolocach 1000zl typu jvc gr dx37 (dosc dobre opinie w necie)...

wiecej niz 1000 nie chce wydac..

kamerke potrzebuej aby nakrecic np chrzciny dziecka, jego zabawy itp.. czasami jakas wycieczka

niedziela, 25 września 2005, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Bardzo tania kamerka do domowego uzytku!
ade napisał(a):
kamerke potrzebuej aby nakrecic np chrzciny dziecka, jego zabawy itp.. czasami jakas wycieczka

Obawiam się , że nie będziesz zadowolony z takiej taniej kamery, ponieważ w zasadzie tanie kamery nie radzą sobie w złych warunkach oświetleniowych (koszmarne szumy matrycy). A nie sądzę, ża za każdym razem, gdy będziesz chciał filmować zabawy dziecka w pokoju, będzie ci się chciało ustawiać dodatkowe oświetlenie. Znam ten ból z dodatkowym światłem - przerabiałem to wiele lat temu.

poniedziałek, 26 września 2005, 08:08
Nowy
Nowy

kupilem jvc dx37 mam nadzieje, ze bedzie ok:P

wtorek, 27 września 2005, 17:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mogłbyś napisać czy jesteś z niej zadowolony?

środa, 28 września 2005, 16:14
Nowy
Nowy

Mogłbyś napisać czy jesteś z niej zadowolony?

napisze jak przyjdzie:D

środa, 28 września 2005, 23:47
Nowy
Nowy

musialem zaplacic dodatkowe 150zl za przesylke.. :evil:

ale kamerka przyszla, chrzciny nagrala ladnie, rajd wawelski tez ok, nocnego spota tez dala rade:]]

jak krecilem w nocy wyscigi na 1/4 to zeby dobrze lapac ostrosc musiala miec czyste pole.. moze mozna to gdzies ustawic ale autofocus zawsze lapal najblizszy obiekt w kadrze... a nie centralny

nie mialem stycznosci z innymi kamerami minidv wiec ciezko mi porownac ale jakos bardzo dobra:D na pewno w porownaniu do starych kamer vhs 8)

niedziela, 16 października 2005, 22:46
Bywalec
Bywalec

Romcio napisał(a):
ade napisał(a):

Obawiam się , że nie będziesz zadowolony z takiej taniej kamery, ponieważ w zasadzie tanie kamery nie radzą sobie w złych warunkach oświetleniowych (koszmarne szumy matrycy). A nie sądzę, ża za każdym razem, gdy będziesz chciał filmować zabawy dziecka w pokoju, będzie ci się chciało ustawiać dodatkowe oświetlenie. Znam ten ból z dodatkowym światłem - przerabiałem to wiele lat temu.

Stoje przed podobnym wyborem, jestem zielony, chce przeznaczyć jak najmniej, powiedz Romcio ile trzeba przeznaczyć aby wybór by sensowny.
Ewentualnie podaj modele
Pozdrawiam

wtorek, 29 listopada 2005, 10:57
Bywalec
Bywalec

Romcio napisał(a):
ade napisał(a):

Stoje przed podobnym wyborem, jestem zielony, chce przeznaczyć jak najmniej, powiedzcie, Romcio i inni ile trzeba przeznaczyć aby wybór by sensowny.
Ewentualnie podaj modele
Pozdrawiam

wtorek, 29 listopada 2005, 14:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

albercikk napisał(a):
...iile trzeba przeznaczyć aby wybór by sensowny.
Ewentualnie podaj modele

Nie chciałbym podawać konkretnej nazwy modelu kamery, czy też firmy, ale mimo to podam pod koniec tego postu.

Chciałbym zwrócić przede wszystkim uwagę (już nie w pierwszej z moich wypowiedzi) na kilka cech , jakie powinna mieć w miarę dobra kamera. Za słowem "dobra " kryje się oczywiście subiektywne pojęcie każdego z nas i każda osoba może mieć (i zapewne ma) własne odczucie, co jest jeszcze dobre, a co już raczej złe. Jednakże zanim nie zobaczy i nie usłyszy materiału pochodzącego z różnych kamer, które filmowały te same ujęcia (dosłownie !!! ) np. w przypadku filmowania tej samej sceny (uroczystości, zdarzenia), to te rozgraniczenie "dobre/złe" jest naprawdę baaaaaaaardzo mylne.

Zatem przechodząc do sedna sprawy w miarę "dobra" amatorska kamera powinna:
1 - dobrze filmować w warunkach SŁABEGO oświetlenia (niech nie zmyli cię duża średnica obiektywu! Dobry duet: obiektyw + matryca = dobry film. Duża średnica obiektywu + zła matryca = zły film)
2 - mieć dobry elektroniczny STABILIZATOR obrazu
3 - dawać w miarę dobry dźwięk w przypadku bardzo cichego - szumy (bardzo głośnego - przesterowania) otoczenia.
To są moje 3 podstawowe warunki. Doświetlenie filmowanego obiektu np. halogenem jest zawsze kłopotliwe i stresujące dla filmowanych osób. Unikam tego jak, tylko mogę.

Oczywiście nie można porównywać ze sobą kamer za 1500-3000 zł z kamerami za 5000-15000 zł !!! Takie porównania w zasadzie można w ciemno przeprowadzić nawet nie dotykając i nie widząc kamery, czy też materiału z tych kamer. Wiadomo od razu, która jest lepsza, a która gorsza.

Jeżeli ktoś zechce prześledzić moje wcześniejsze listy, to zobaczy, że zanim dokonałem zakupu kamery (październik 2004) wiele czasu spędziłem na wędrówce po sklepach i żebraniu o możliwość nakręcenia kilku minut filmu określoną kamerą (luty, marzec 20004). Po niemal 2 latach od tamtego czasu mogę śmiało powiedzieć, że dokonałem dobrego wyboru. I uważam, że aby nie pluć sobie w brodę należy postąpić podobnie. Na dzień dzisiejszy nie mam najmniejszego pojęcia, jak filmuje określona kamera, ponieważ nie widziałem materiału z obecnych kamer.

Kilka dni temu kręciliśmy ze znajomym mały, lokalny występ dzieci ze szkoły podstawowej. Dla własnych, wspomnieniowych, AMATORSKICH celów. Oczywiście AMATORSKIE, już raczej starsze cyfrowe kamery: Sony DCR HC 40 oraz Panasonic z liczbą "29" w nazwie. Każdy z nas miał statyw. Scena doświetlona jednym halogenem. Wymieniliśmy się kasetami miniDV. Porównanie było szokujące: w Panasonicu w zasadzie chyba nie działa stabilizator, mimo, że był włączony (obraz drży przy najmniejszym ruchu kamery), obraz ciemny, wyprany z kolorów, dźwięk dużo cichszy, niemal monofoniczny. Totalne nieporozumienie. Całe szczęście, że nie było widać szumów matrycy. Samsungi generują piękny :-(( szum przy słabym świetle (przynajmniej te starsze).

A zbaczając nieco z tematu. Świetnie montuje się film pochodzący z materiałów z dwóch kamer. Fakt, że w tym (moim) przypadku od razu widać, które ujęcie pochodzi z określonej kamery. Jednak starałem się do minimum ograniczyć sceny z Panasonica. Mała uwaga dla nowożeńców itp. Chyba warto dać nieco więcej kasy za kręcenie własnej uroczystości za pomocą dwóch kamer, efekt niesamowity, niemal filmowy - hehe. Oczywiście kamerzysta ma WIELKI wpływ, jakie to będą ujęcia. Zatem dwóch dobrych kamerzystów + dobry montaż = wspaniały efekt ;-) . To po prostu należy zobaczyć, aby uwierzyć.

Idąc dalej śladem podstawowego tematu. Wczoraj kolego pokazał mi film z wesela, jakie nakręcił. Kamera Panasonic NV GS 11 ( !!! i wziął za to kasę !!!) + statyw. Mając świeże, gorące doświadczenie mogę powiedzieć - tragedia.
1 - obraz cały czas drży
2 - sceny filmowane wewnątrz lokalu o późniejszej porze ciemne (szkoda gadać), niczym z telefonu :-(
3 - widać wadę abberacji chromatycznej układu optycznego (niebieskawe obwódki przy kontrastowych krawędziach)
Nowożeńcy bardzo zadowoleni (!!!!) z filmu. Chyba do pierwszego zobaczenia innych filmów z wesel.

A wracając do pytania, jaka kamera na dzień obecny. Jeszcze niedawno można było kupić w internecie kamerę Sony DCR HC 39 za 1399 zł. Nie wiem, czemu tak tanio. Tą poleciłbym w ciemno. A ponieważ cena jakby wróciła do poziomu ponad 2000 zł, to nie mam prawa polecić czegokolwiek z powodów opisanych w środku postu (... Na dzień dzisiejszy nie mam najmniejszego pojęcia, jak filmuje określona kamera, ponieważ nie widziałem materiału z obecnych kamer...).

środa, 30 listopada 2005, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ta kamerka nagrywa TYLKO!!! w MPEG4 na karty CF.
w 640x480 15kl/s
lub 320x240 30kl/s

totalna kicha.....

Poczekaj i lepiej kup najtańszą markową kamerę nową lub sprawną mało uzywaną: JVC, Panasonic, Sony, Canon, Samsung. Na kasety miniDV lub Digital8
Natomiast jeśli nowa kamera ponad 1500zł to tylko kasety miniDV, lub inne nowe nośniki cyfrowe (nie Digital8).

Ciekawe i ostatnio tanie (bo wycofywane) są Sony TVR na kasety Digital8- poniżej 1000zł da się nieużywaną kupić w sklepie na wyprzedażach (trzeba poszukac).

środa, 30 listopada 2005, 11:45
Bywalec
Bywalec

dziękuje za tak obszerna odpowiedz :)

inver
Chce tania kamerę ale nie biorę pod uwagę firm medion itp, raczej coś firmowego, no chyba że mnie ktoś przekona.

A więc tak:
Ja bym chciał się zmieścić w 1500 zł, choć wolałbym jeszcze niżej, około 1000 zł, no ale znalazłem info na tym forum iż kamera JVC GR-DX27 jest rewelacyjna w wieczornych warunkach i przebija wiele kamer i inne achy na jej temat(nie znam się więc wierzę), dlatego zacząłem się zastanawiać czy nie warto jednak dołożyć, chciałbym uzyskać jak najlepszy kompromis cena/jakość.
A może tego Sonego DCR HC 39 tylko że z ta jego ceną to rzeczywiście dziwna sprawa, jeden sklep ma cenę (poniżej 1500 zł !!! skąd ta rozbieżność ?) reszta ma cenę powyżej 2 tysi.
W dziedzinie filmowania i kamer jestem lajkonikiem ;), kamera będzie służyć do filmowania dziecka oraz imprez rodzinnych, wakacje, itp.

a może warto zastanowić się nad tym co inver napisał:
Cytuj:
Ciekawe i ostatnio tanie (bo wycofywane) są Sony TVR na kasety Digital8- poniżej 1000zł da się nieużywaną kupić w sklepie na wyprzedażach (trzeba poszukać).

ale hmm rozumiem że te kasety Digital8 mają jakieś wady w porównaniu do DV??

Pozdrawiam

czwartek, 1 grudnia 2005, 00:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

.....kamera będzie służyć do filmowania dziecka oraz imprez rodzinnych, wakacje, itp......

Z tego powodu naprawdę dużą wagę przywiąż do jakości filmu przy złym oświetleniu. Sam to przerabiałem wiele lat temu. I wiem jak to "boli", aby przed filmowaniem troszczyć się ustawianiem dodatkowego oświetlenia. Niech kamera będzie firmy "XYZ", ale aby miała tą cechę.

Tutaj szukałem ceny Sony DCR-HC39E
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/9303
Około miesiaca temu było chyba z 10 sklepów z tą kamerą za 1399 zł. Teraz w jednym jedynym pisze : "produkt czasowo niedostępny" a w pozostałych sklepach cena ponad 2000 zł.

czwartek, 1 grudnia 2005, 01:27
Bywalec
Bywalec

albercikk napisał(a):
.....kamera będzie służyć do filmowania dziecka oraz imprez rodzinnych, wakacje, itp......

Z tego powodu naprawdę dużą wagę przywiąż do jakości filmu przy złym oświetleniu. Sam to przerabiałem wiele lat temu. I wiem jak to "boli", aby przed filmowaniem troszczyć się ustawianiem dodatkowego oświetlenia. Niech kamera będzie firmy "XYZ", ale aby miała tą cechę.

Tego JVC własnie za to chwalą.

Romcio napisał(a):
Tutaj szukałem ceny Sony DCR-HC39E
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/9303
Około miesiaca temu było chyba z 10 sklepów z tą kamerą za 1399 zł. Teraz w jednym jedynym pisze : "produkt czasowo niedostępny" a w pozostałych sklepach cena ponad 2000 zł.

Masz racje hmm nie zauważyłem że tam gdzie ten Soniak jest taniej to towar jest niedostepny :(
A wieć chyba się skusze na tego JVC, no chyba że Soniak jest o wiele lepszy to wtedy poczekam na lepszą cene ;)
P.S. Jeśli ktoś porównywał te modele lub podobne (w akcji) to proszę o info.

Pozdrawiam

czwartek, 1 grudnia 2005, 02:00
Bywalec
Bywalec

Doradźcie proszę bo jestem w tym temacie zielony i nadal nie wiem co wybrać, w przedziale cenowym do 1500 zł, a kamer na rynku jak mrówków.
Pozdrawiam

sobota, 3 grudnia 2005, 15:56
Bywalec
Bywalec

Romcio napisał(a):
.......................................Idąc dalej śladem podstawowego tematu. Wczoraj kolego pokazał mi film z wesela, jakie nakręcił. Kamera Panasonic NV GS 11 ( !!! i wziął za to kasę !!!) + statyw. Mając świeże, gorące doświadczenie mogę powiedzieć - tragedia.
1 - obraz cały czas drży
2 - sceny filmowane wewnątrz lokalu o późniejszej porze ciemne (szkoda gadać), niczym z telefonu :-(
3 - widać wadę abberacji chromatycznej układu optycznego (niebieskawe obwódki przy kontrastowych krawędziach)
..........................................

JVC z serii GR-DX podobno bardzo dobrze sobie radzi ze scenami wieczornymi ze względu na jasny obiektyw, natomiast widziałem w którymś z testów w necie iż model GR-DX27 ma potężne aberacje i trochę mnie to martwi czy wyższe modele Z serii GR-DX także posiadają tą przypadłość ?
Pozdrawiam

czwartek, 8 grudnia 2005, 10:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona