Teraz jest poniedziałek, 28 maja 2018, 03:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Kamera do wesel czy HDV ma sens?? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Kamera do wesel czy HDV ma sens??
Witajcie Panowie !!!

Mam pytanko!! Przymierzam się bardzo do zakupu kamery w tym tygodniu, nie mogę się jednak zdecydować na to, która będzie lepsza i da lepsze rezultaty. Narazie zaczynam od wesel i z tym związane jest moje pytanie.
Czy wybrać kamery HDV np. SONY HDR-FX1E - http://www.beiks.pl/sony/hdr-fx1.html czy może nowego SONIAKA SONY HVR-A1E (DV CAM) http://www.beiks.pl/ lub http://www.mpc.com.pl/prod/page_1-pid_2 ... ra1_e.html .
Wybór nie kończy się na tym, na samym początku bo Waszych dobrych radach byłem zdecydowany na PSD 170 i już teraz naprawdę nie wiem co robić...
Napiszcie mi jakieś dobre rady - zalety i wady i co zrobić???
Bardzo proszę i czekam..

Pozdrawiam
ROBSON

poniedziałek, 10 października 2005, 18:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kurcze... pod wrażeniem jestem jakości obrazu tylko po zamianie na DVD to pewnie się to zmieni... ???
Zobaczcie sobie - filmik w pełnej rozdzielczości
http://www.mpc.com.pl/files-shop/sony_h ... z1demo.wmv (ok. 95MB)

Pozdrawiam
Robson

poniedziałek, 10 października 2005, 20:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Proszę o niespanie :))) O odpowiedź :)) Luka liczę na Ciebie :wink: i Ciebie Krzysztof też :)

Pozdro
Robson

poniedziałek, 10 października 2005, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem w tym, ze nigdy nie robilem wesela :D Link jaki podajesz to demo Z1 a nie FX1. Moim zdaniem obecnie nie warto kupowac sony. Obecnie wybor ogranicza sie do decyzji MiniDv - HDV. I HDV to przyszlosc. Jesli jednak kupowac kamere HDV to warto kpowac dobra a do takich nie naleza niestety Sony (brak trybu progresywnego - sony jeszcze nie wprowadzilo trybu p w kamerach prosumerskich podczas gdy nawet Canon i JVC maja w ofercie takie kamery :() Jesli Ci sie spieszy kupuj JVC. Obecnie najlepszy wybor w klasie prosumer choc ja osobiscie jestem do JVC sceptycznie nastawiony. Jesli mozesz poczekac to zobacz jak bedzie wygladac Panasonic HVX 200, ktory ma wyjsc pod koniec roku.

wtorek, 11 października 2005, 11:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No wiedziałem Luka że można na Ciebie liczyć :)

Zapomniałem jeszcze o -Damian-ie :)) I innych znających dobrze temat :) Teraz do rzeczy... powiem Wam, że już w tej chwili zgłupiałem Jednak się wstrzymam chyba z tym zakupem bo np. dzisiaj nie wiem co mogę kupić.. niestety... Co do Panasonica to muszę go zobaczyć jak już będzie bo nigdy tej firmy pod uwagę nie brałem.. .czekam jeszcze na kogoś kto zabierze głos w tej sprawie..

Pozdrawiam
Robson

wtorek, 11 października 2005, 12:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Aha... jeszcze jedno mi sie przypomniało.. na samym początku byłem za CANONem jak rozpoczynałem przygodę z tym forum i byłem wtedy za XM2 :) jednak "większość" odradziła mi CANONa, nie koniecznie model XM2, ale ogólnie, że sie psują, dlatego LUKA zmieniłem horyzonty :wink:
No ale jak widać wracają :)

Pozdrawiam
Robson

wtorek, 11 października 2005, 12:21
Bywalec
Bywalec

Nagrywales kiedys w trybie progresywnym? Przeciez tego potem nie da sie ogladac chyba ze filmujesz kawiatki w ogrodku. Jesli Sony czegos nie wprowadzilon to muis to byc niezly kit i tak jest zapewne. Zam wielu operatorow ale niewielu moze potwierdzic ze tryb progresywny jest wiecej warty niz naklejka na pudelku. A niestety Sony jako jedyny produkuje kamere z duzym CMOSem za cene ponizej 1700$.

Luka_Brazzi napisał(a):
Drogi Robsonku
Problem w tym, ze nigdy nie robilem wesela :D Link jaki podajesz to demo Z1 a nie FX1. Moim zdaniem obecnie nie warto kupowac sony. Obecnie wybor ogranicza sie do decyzji MiniDv - HDV. I HDV to przyszlosc. Jesli jednak kupowac kamere HDV to warto kpowac dobra a do takich nie naleza niestety Sony (brak trybu progresywnego - sony jeszcze nie wprowadzilo trybu p w kamerach prosumerskich podczas gdy nawet Canon i JVC maja w ofercie takie kamery :() Jesli Ci sie spieszy kupuj JVC. Obecnie najlepszy wybor w klasie prosumer choc ja osobiscie jestem do JVC sceptycznie nastawiony. Jesli mozesz poczekac to zobacz jak bedzie wygladac Panasonic HVX 200, ktory ma wyjsc pod koniec roku.

niedziela, 23 października 2005, 00:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Robsonek nie nudź na forum tylko najmij firme która nakreci ci tę imprezę profesjonalnie

niedziela, 23 października 2005, 01:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wojcias pogadaj z operatorami a nie z kamerzystami to Ci wyjasnia dlaczego tryb progresywny jest o wiele lepszy od interpolowanego. Ew. jesli okaze sie ze jednak nie znasz ani jednego operatora to poszukaj sobie w sieci. Tryb progresywny jest jedynym wyjsciem kiedy chcesz odplastikowic video i choc troche upodobnic je do filmu. Jak rozumiem do kina nie chodzisz chyba ze jakies kwiatki pokazuja bo nie da sie ogladac (w koncu kino to TYLKO tryb progresywny :P).

niedziela, 23 października 2005, 08:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

He he he :)) Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, a Ty Kazek zastanów się do czego formu służy i nie nabijaj sobie postów :lol: a jak Ci się nudzi to może forum bravogirl :wink: ??

poniedziałek, 24 października 2005, 07:28
Nowy
Nowy

nie orientuję się do końca ale ostatnio podoba mi się JVC GZ MC 500 ma wbudowany wymienny dysk twardy o pojemności 4GB i oczywiście 3CCD
sam przymierzam się do kupna ale narazie prowadzę poszukiwania
życzę dobrego wyboru d/n :idea:

czwartek, 3 listopada 2005, 20:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]