Teraz jest środa, 17 października 2018, 07:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 CANON XL2 czy PANASONIC NV GS 400 ? PROSZĘ O POMOC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post CANON XL2 czy PANASONIC NV GS 400 ? PROSZĘ O POMOC
Mam problem w wyborze sprzętu do pracy. Wiem ,że zarówno i jedna i druga jest dobra...proszę Was o pomoc w wyborze..sądzę że wasze doświadczenie będzie odgrywać główną rolę. Pozdrawaim.

środa, 2 listopada 2005, 22:57
Stały bywalec
Stały bywalec

przy takim wyborze to chyba tlyko kasa decyduje - bo roznica w cenie jest dość wyraźna a nawet miażdżąca :)

CANON Kamera cyfrowa Pro XL2 Zoom 20x 17 907 PLN (z VAT) (4 478,21 €)

PANASONIC Kamera NV-GS400 5 184 PLN (z VAT) (1 296,42 €)

ceny z jednego sklepu zeby bylo widac roznice... a na pewno mozna kupic je taniej :) na tym forum sporo jest o tych kamerach wiec poszukaj i poczytaj :)

środa, 2 listopada 2005, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo dziwne wybrałeś zestawienie kamer, każda z nich należy do zupełnie innej klasy sprzętu.
GS 400 - średniej klasy kamera amatorska raczej do domowego użytku,
XL 2 - kamera klasy semipro do zastosowań zawodowych.

Jeśli potrzebujesz jak piszesz sprzętu do pracy a cena nie stanowi problemu to wybór jest oczywisty - CANON XL2 - pod każdym względem bije na głowę GS 400.

czwartek, 3 listopada 2005, 00:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A no tak wybralem bo takie mam mozliwosci..jak sie dostaje pieniazki z unii europejskiej i trzeba je wydac na sprzet ..i dostalem propozycje takiego sprzetu..Chce zajac sie zawodowo videofilmowanie..jestem zawodowym fotografikiem ale niestety na sprzecie video sie nie znam ;) Dobrze wiedzie o tym Canonie... tylko czy ten sprzet mnie "nie przerosnie" ;)

czwartek, 3 listopada 2005, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapomnij o Canonie. Jesli dostajesz pieniadze z zewnatrz to mysl o Sony Pd 170 lub o Panasonicu AGDVX 100A. Jesli koniecznie Canon to XL1S (starszy model ale co zaskakujace lepszy).

czwartek, 3 listopada 2005, 20:13
Bywalec
Bywalec

Zapomnij o Canonie. Jesli dostajesz pieniadze z zewnatrz to mysl o Sony Pd 170 lub o Panasonicu AGDVX 100A. Jesli koniecznie Canon to XL1S (starszy model ale co zaskakujace lepszy).

Witam,
a mozesz mi napisac jakie wady widzisz w Canon XL2 w porownaniu do XL1s??

Mi osobiscie nie podoba sie obraz z Sony (VX 2000/2100 Pd 150/170)
Kamerki te maja dziwny algorytm, ktory stara sie rozjasnic ciemniejsze partie obrazu...przez co mam wrazenie, ze obraz traci na plastycznosci...a staje sie bardziej plaski...Canon pod tym wzgledem wypada duzo lepiej

Pozdrawiam,
Rafal

niedziela, 27 listopada 2005, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie mialem przyjemnosci zabawy XL2 ale musze nie zgodzic sie z Luka.
XL1 i XL1s to padaki! Fakt sa naramienne, robia fajne zdjecia ale po roku bedziesz ta kamera rzucal o sciane. Wiem co mowie, bo robie na nich od dwoch lat. Naprawde kiedy wykreca swoje to czeka ich generalka. Gubia ostrosc, cholernie dropia. Niech nie ludzi nikogo wymienna optyka moze z 0,5% nabywcow tych kamer kiedykolwiek wymienia obiektyw na inny. Ten kitowy, ktory znajduje sie w zestawie jest dobry ale tylko na dwor i tylko na srednionaslonecznione gory np. najlepiej jest podczas lekkiego zachmurzenia. Jesli chcesz krecic cos w pomieszczeniach, szczegolnie duzo dynamiki to zapomnij: na manualu nie nadazysz z kreceniem pierscieniem, a automat niemile Cie rozczaruje. O ile mi wiadomo, to w XL2 mialy byc te problemy rozwiazane, nie wiem nie bawilem sie moze nie.
Wiec najelpeij DARIO78 napisz co konkretnie bedziesz krecil i wtedy Ci doradzimy. Co do PD150- badz spokojny- nie zawiedziesz sie na tej kamerze. Mimu paru wad, prace na niej uwazam za przesiadke klase wyzej wzgledem XL1.
Pozdrawiam.[/quote]

środa, 28 grudnia 2005, 12:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]