Teraz jest poniedziałek, 21 maja 2018, 16:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamera DV, jako konwerter obrazu z AUDIO na Digital..?!?! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera DV, jako konwerter obrazu z AUDIO na Digital..?!?!
Witam serdecznie,
mam ogromny klopot. Mianowicie potrzebuje w swojej pracy na bierzaco dokonywac zabiegu zgrywania do laptopa krotkich, okolo 30 sekundowych ujec z VIDEO, tam obrabiac je np. w AVID, pozniej wypuszczac i pokazywac na TV, efekt, jaki udalo mi sie uzyskac. Sa to produkcje nie dluzsze niz kilkadziesiat sekund. Jakosc jest tutaj mocno umowna i nie musi byc absolutnie najlepsza. Potrzebuje to robic poprostu bez szwanku w te i wewte.. Chce do tego wykorzystac kamere, by miec z niej rowniez jakis uzytek, ale na BOGA, jaka, ktora?! Chodze po salonach i tam nikt nie wie NIC! Wiem, narazie ze jedynie Canon i Sony proponuja taka usluge w czasie rzeczywistym. I z moich dedukcji wynika, ze musi miec zarowno wejscie, jak i wyjscie DV i S-Video. Czy macie moze jakas konkretna wiedze na ten temat? Pomocy, jaki model.. ach i tak do 2500.. a czym taniej, tym lepiej!! Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc, bo odchodze juz od zmyslow!!!

poniedziałek, 7 listopada 2005, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Kamera DV, jako konwerter obrazu z ANALOG na Digital..?!?! "

Jeżeli tak, to :
- kamera musi mieć wejście analogowe
- musisz wyjąć kasetę z kamery
- podłącz analogowe źródło do wejścia analogowego kamery
- przełącz kamerę na funkcję odtwarzania
Od tego momentu, to co będzie odtwarzać np. zwykły, stary, poczciwy magnetowid, kamera zamieni w locie na postać cyfrową i komputer może to zapisać na HDD. Oczywistą rzeczą jest, że komputer musi być w tym czasie połączony z kamerą za pmocą kabelka FIREWIRE.

wtorek, 8 listopada 2005, 00:54
Moderator
Moderator

Cytuj:
(...) potrzebuje (...) na bierzaco dokonywac zabiegu zgrywania do laptopa (...) ujec z VIDEO, tam obrabiac je np. w AVID, pozniej wypuszczac i pokazywac na TV, efekt, jaki udalo mi sie uzyskac.

oznacza to podpięcie wyjścia analogowego magnetowidu do wejścia analogowego urządzenia A/D i połączenia go z komputerem. następuje wtedy zgranie materiału i obróbka. pomijając to, że przydałby się podgląd już podczas obróbki, to na pewno podczas odtwarzania należałoby zmienić kierunek przetwarzania na D/A oraz podłączyć kabelki z (już teraz) wyjścia urządzenia do monitora. a więc w najgorszym razie przy użyciu kamery po zgraniu materiału na komputer należałoby przełączyć kamerę w menu na D/A oraz przepiąć kabelki (w wersji najlepszej kamera sama się przestawi a na kabelku możemy zamontować przełącznik).
jednak czy nie wydaje się to wam odrobinę niewygodne?
może lepszy byłby konwerter zewnętrzny, który sam się przełączy i ma oddzielne wejście i wyjście?

pozdrawiam

wtorek, 8 listopada 2005, 02:54
Nowy
Nowy

Obu Wam przyznaje racje! hehe, oczywiscie pomylilem sie, co do temau, ale mam nadzieje, nie wprowadzilem w blad. No, oczywiscie tez, ze bylo by prosciej, ale wtedy nie mial bym kamery, wiec mysle ze warto podjac wyzwanie!

Okay, zatem wiem juz ze jest to mozliwe, teraz pytanie, jakie modele mi na to pozwala?! Dobrze by bylo, by posiadala ona funkcje automatycznego przelaczania sie! da rade? Jestescie moze w stanie podsunac mi jakis pomysl na model....?!

wtorek, 8 listopada 2005, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja bym chyba jednak wolał np kupić kartę pinnacle'a (widziałem w benchmark.pl za 444 złote z dobrym softem, aż podejrzane), a za resztę, czyli około 2000 tysięcy kamerę, taką, jaka po prostu będzie mi się podobała. To chyba wyjście jednak optymalne?

wtorek, 8 listopada 2005, 19:41
Moderator
Moderator

Ja bym chyba jednak wolał np kupić kartę pinnacle'a

do lapa??? 8O

wtorek, 8 listopada 2005, 19:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]