Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 05:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sony DCR-HC42E vs. Panasonic GS75 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR-HC42E vs. Panasonic GS75
Witam
Jestem tu nowy, przyniosło mnie z forum Canona i proszę was o pomoc w wyborze kamery. Archiwum poczytałem i w głowie zrobił mi się straszny mętlik. Odnoszę wrażenie że większość poleca kamery Panasonica.
Ale do rzeczy,mój stary Panasonic VHS-C, już trochę się wysłużył(12 lat) i czas by ruszyć z postępem techniki. Wesel ani żadnych imprez zarobkowych nie nagrywam ani nie zamierzam tego robić w przyszłości.

Zastanwiam się nad takimi modelami kamer:
Sony DCR-HC42E lub 32E i Panasonic NV-GS75

Zastosowanie kamery (imprezy rodzinne w pomieszczeniach oraz różnego rodzaju wycieczki powiedzmy że 50% w słabym oświetleniu / 50% w warunkach słonecznych)
dodam że interesuje mnie wejście analogowe w kamerze coby pozgrywać trochę materiałów z kaset video.

Za wszelkie podpowiedzi z góry bardzo dziekuję

wtorek, 8 listopada 2005, 15:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poleciłbym GS75, ale nie posiada wejścia analogowego.
Pozdrawiam

wtorek, 8 listopada 2005, 16:07
Nowy
Nowy

Witam
Poleciłbym GS75, ale nie posiada wejścia analogowego.
Pozdrawiam

a czy same wejście czy to będzie analogowe czy dv nie jest jakos blokowane w oprogramowaniu kamery i czy można to w jakiś sposób obejść.
W przypadku apartu Canon 300d był dodatkowy soft który pozwalał odblokować bardzo wiele funkcji które były w modelu 10d

wtorek, 8 listopada 2005, 16:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ...
w przypadku GS75 nikt jeszcze nie wymyślił jak odblokować wyjście Fire Wire, a jeśli wymyślił to się nie podzielił.
Pozatym W porównaniu jakości obrazu GS75 i HC42 to nawet nie warto porównywać, HC-42 wypada bardzo marnie. Myśłałem teżnad jego zakupem, ale jak zobaczyłem jak wygląda kolor czerwony sfilmowany przez tą kamerę, oraz do niczego nie przydatny tryb anamorficzny za który się dodatkowo płaci to sobie wybiłem z głowy, dodatkowo chłopaki pocieszyli że się gniazdo DV w nich potrafi zepsuć, a serwis nie chce naprawiaćna gwarancji. Panasonic GS75 jest mały, plastikowy i ma mało bajerów, ale ładnie filmuje, ma czuły mikrofon bez szumów, i dodatkowe gniazdo USB którym może zrzucać w pełnej jakość i DV (z którego zresztą korzystam). Polecam i pozdrawiam.

wtorek, 8 listopada 2005, 19:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]