Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 21:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Jaki sprzęt za 15 tysięcy? Kamera + nagrywarka DVD + .... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki sprzęt za 15 tysięcy? Kamera + nagrywarka DVD + ....
Witam,

Mam dokładnie 12 tysięcy na kamerę wraz z osprzętem - napewno ma być to 3xccd, miniDV gdyż w tej cenie o dvcam'ie wiem że nie ma co marzyć.
Żeby było jasne mam przyznane te 12 tysi i muszę je wydać dokładnie (no nie co do złotówki). Dlatego proszę o podpowiedź co do sprzętu i ewentualnych akcesorii. Sprzęt będzie używany półprofesjonalnie.

To samo tyczy się nagrywarki DVD, która by współpracowała z powyższym sprzętem. Na nagrywarkę mam 3 tysie i też bym prosił o coś do tej kwoty.

I jeszcze jedna ogromna prośba. Ponieważ muszę napisać ogłoszenie przetargowe na powyższy sprzęt oczywiście nie mogę wskazać konkretnego modelu a jedynie niektóre cechy które sprzęt powinien spełniać. Czy mogę was prosić, o kilka takich punktów.

Bardzo serdecznie z góry dziękuję.

ps/ przy kierowaniu się kwotami należy od cen sklepowych odjąć około 10%. Tyle mniej więcej schodzą firmy przy przetargach.

sobota, 19 listopada 2005, 00:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kto sie bawi jeszcze w jakies przetargi z kwota 15tys zl?
Jak bedziesz mial do wydania 1.5 mln zl na wyposazenie studia to mozesz organizowac przetarg.
W Twoim przypadku wystarczy opisac do czego ta kamera ma byc wykorzystywana. Wysluchac porad np. na tym forum i podjac decyzje.

Domyslam sie, ze montazu nie bedzie i to co bedzie nagrane na kamerze zostanie przeniesione bezposrednio na plyte DVD?

W takim przypadku nie ma co sie pchac w HDV.

moje typy to:
Panasonic DVX100A / 100B (100B w wersji PAL ma sie pojawic ale kiedy nie wiadomo)
Sony PD170 - tu juz bedziesz mial DVCAM - ale czy liczysz na to bedziesz mial lepsza jakosc obrazu w DVCAM w powornaniu z DV? na to nie licz bo roznic w jakosci nie ma jedynie co przmawia na korzysc DVCAMa to to ze mniejsze prawdopodobienistwo wystepowania bledow przy zapisie odczycie)

Te dwie kamery mozna kupic do 15tys zl
jak chcesz taniej to:
Panasonic AG-DVC30 lub sony VX2100

Nagrywarka DVD - do 1200zl wystarczy.

pozdrawiam
Kris

sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poniewaz przystepuje Pan do przetargu lub oferty proponuje zakupic sprzet, ktory bedzie mial cechy polprofesjonalnosci, poniewaz klient, ktory otrzyma amatorskie rozwiazanie problemu "umili" Panu zycie, gdy zorientuje sie, ze sprzet nie jest w pelni funkcjonalny i nie daje wlasciwych parametrow, szczegolnie przy wspolpracy z urzadzeniami innych producentow lub kartami NLE.
Ja proponuje dwa typy kamer, pierwsza AG-DVC30 ( http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1891 ) i druga AG-DVC60 ( http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2273 ). Co do nagrywarki proponuje DMR-EH60 ( http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2728 ).
W korzystnej cenie kupi Pan wymienione urzadzenia w firmie BetaTV ( http://www.betatv.pl ).
W przypadku pytan prosze o info na adres kerim24@wp.pl.

Pozdrawiam Alex_z_Wawa

sobota, 19 listopada 2005, 11:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Najciekawsze jest to,że wszędzie AG DVC60 jest tańsze od DVC30,a na
stronach panasonica odwrotnie.Ciekawa polityka firmy.

P.s.A może ktoś ustosunkuje się do mojego ostatniego postu w tym temacie http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=14502

sobota, 19 listopada 2005, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sprawie cen prosze sie zglosic do firmy BetaTv. Prosze sie tez zapoznac z cechami technicznymi kamer na stronie Panasonic.

Pozdrawiam Alex_z_Wawa
kerim24@wp.pl

sobota, 19 listopada 2005, 13:07
Nowy
Nowy

Niestety jako podmiot pożytku publicznego i przy pieniążkach z różnego rodzaju dofinansowań, należy rozbić oferty i musi odbyć się "przetarg". Tak to ustawa przewiduje:)

Jak już pisałem m harmonogramie finansowo- rzeczowym mam przyznane 3000 pln na DVD, więc wydanie 1200 byłoby marnotrastwem, gdyż reszta przepada, chyba żebym dokupił do tego jakieś akcesoria i czyste płyty i w sumie by wyszło 3000.

Moim typami były sony vx2100, oraz canon xm2(ale już mniej ze względu da mniejszą jasnosć), a po waszych podpowiedziach Panasonic DVC 30 z akcesoriami (szczóglnie praca w warunkach dużej ciemności)

Czy gdybyście mieli do wyboru powyższe Sony a DVC 30 (taka sama cena) , czy jest między nimi jakaś istotna różnica, któraby przemawiała na niekorzyść którejś.

Dziękuję, za namiary, będę się kontaktował..

Bardzo dziękuję za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam.

sobota, 19 listopada 2005, 16:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mowiac szczerze trudno mi porownywac kamere Sony i Panasonic zwlaszcza ze nie mialem mozliwosci uzywac tej pierwszej.
Proponuje wejsc na strone http://www.panasonic.pl i obejrzec te kamere (uzywa ja wiele stacji TV, wiec jak widzi nie ma problemu z jakoscia) oraz DVD. Do DVD beda Panu niewatpliwie potrzebne plyty DVD-RAM jak i DVD-R wiec jak sadze wskazana nadwyzke Pan skonsumuje na niezbedne dodatki bez problemu, chocby na maly 14" cali TV, na ktorym warto by podgladac to co robi nagrywarka.

W dalszym ciagu polecam firme BetaTv , strona WEB http://www.betatv.pl , ktora jak sadze da panu mozliwosc przeprowadzenia wlasciwej oferty przetargowej w profesjonalny sposob.

Alex_z_Wawa
kerim24@wp.pl

niedziela, 20 listopada 2005, 16:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jestem szczęśliwym posiadaczem VX i pisze celowo szczęśliwym, bo naprawde jestem zadowolony i z obsługi jej i z efektu z jakim rejestruje obraz (dźwięk wspomagam dodatkowym mikrofonem) w ciemnych pomieszczeniach. Nie wiem jak sobie radzi Panasonic ale gdybym kupował teraz kamere, także mój wybór byłby skierowany na VX2100. Pozdrawiam

niedziela, 20 listopada 2005, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera AG-DVC30 jak sama nazwa wskazuje jest semi professional i posiada funkcje Cinema Gamma czym jak sadze juz zasluguje na zainteresowanie, poza tym ma wiele profesjonalnych mozliwosci.

Firma BetaTv jest w stanie Panu pokazac wymieniony model w dzialaniu.

Pozdrawiam
Alex_z_Wawa
kerim24@wp.pl

P.S.

Jesli sie Pan zdecyduje juz na kamere Panasonic to polecam pomoc techniczna

niedziela, 20 listopada 2005, 18:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vx2100 jest trochę czulsza, ale jest niewiele sytuacji (wesele), w ktorych nie można dopalić sceny porządnym światłem na kamerce.

zaletą dvc30/60 są dobre, nowoczesne przetworniki i dobry system redukcji szumów.
Żeby było jasne: wiadomo, że im większy przetwornik tym lepiej.
zaleta dvc60 są wejścia xlr do mikrofonów, ale do filmowania firmowych imprez (zgadłem?) może być i mikrofon na mini-jack.

Zaletą panasonika może być też (ale nie musi) zestaw filtrow nadających materiałowi "filmowy" wygląd - podrasowanie kolorów, kaszeta-paski na dole i górze, tryb progresywny. Inna sprawa, że te efekty mozna zrobić na komputerze, podczas montażu, ale... trzeba je kupić, i się na nich znać. A tak szef od razu doceni, że obraz "tak fajnie wygląda" ;-)

niedziela, 20 listopada 2005, 20:08
Nowy
Nowy

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, bardzo mi one pomogły.

Faktycznie będą to imprezy "firmowe".

Uważam, topic za zamknięty. Dziękuję wszystkim bardzo.

niedziela, 20 listopada 2005, 21:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]