Teraz jest piątek, 19 października 2018, 11:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Please.. panasonic NVGS17-canon MV800-sony DCRHC17/19??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Please.. panasonic NVGS17-canon MV800-sony DCRHC17/19???
Witam
Czytam to wasze forum, czytam w sieci i rzeczywiście czytając to wszystko odechciewa się kupowac kamery :(
Ja od dłuższego czasu chcę kupić kamerę, ale co wyczytam coś pozytywnego na temat konkretnego modelu, to na innej stronie znowu ten model odradzają ehhh

Więc może tu pomożecie zdesperowanej kobiecie.
Mam takie oto modele na oku:
sony DCR HC 17
sony DCR HC 19
Panasonic NV GS17
Canon MV800

Kamera ma służyć głównie do filmowania w domu, więc wiadomo oświetlenie słabe.
Interesuje mnie, która z wymienionych najlepiej sobie radzi w tych warunkach, czy ktoraś ma lub nie ma osobną ładowarkę, co by kamera nie była unieruchomiona w trakcie ładowania baterii.

Może jest jeszcze jakiś model, który był by lepszy od wyżej wymienionych a nie przekraczał granicy 1500 zł?

W szczególności prosiłabym o wybranie lepszego modelu pomiedzy panasoniciem a canonem, bo własnie te dwie kamerki sa aktualnie w promocji w podobnej cenie, sony kupowalabym z innego źródła, oczywiście jeśli w ogóle ktoś wykaże zainteresowanie tym tematem i zechce poświęcić parę minutt swojego cennego czasu..

pozdrawiam i licze ze jednak uzyskam tu jakies wskazówki co do wyboru kamerki

rocherka

poniedziałek, 28 listopada 2005, 23:16
Nowy
Nowy

Nie jestem profesjonalistą, znawcą, tyklo zwykłym początkującym użytkownikiem kamery cyfrowej. Jakieś dwa miesiące temu stałem przed podobnym wyborem co Ty.
Wybrałem Sony 17E i nie żałuję. Do moich zastosowań w zupełności wystarcza (kręce przede wszystkim -na razie- we wnętrzach). Co do jakości rejestrowanego materiału nie mam zastrzeżeń i jestem (za te pieniądze) w zupełności usatysfakcjonowany. Sony 17E i 19E to jest to samo z tym, że 19E ma pilota (jego brak mi nie przeszkadza). Zewnętrzną ładowarkę posiada Panasonic. Ale szczerze mówiąc jej brak nie przeszkadza (akumulatorek ładują się bardzo szybko) - przy zakupie do kamery dołączone są najsłabsze z możliwych ale w zupełności starczą na nagranie 90min materiału z otwartym wyświetlaczem + kilkanaście mniut grzebania przy kamerce. Do + kamerki przemawiają jej gabaryty, tryb nocny (podczerwień) i menu na dotykowym wyświetlaczu (przynjamniej dla mnie).

poniedziałek, 28 listopada 2005, 23:46
Nowy
Nowy

Dzięki za odp, choć tyle. Mi pilot do szczescia potrzebny nie jest, więc jak coś to wybrałabym 17.
Prawde mówiąc to pojechałam i już chciałam tego panasonica kupić, ale przezyłam szok, bo ludzie w ciągu paru dni wykupili cała dostawę, nie byo już ani jedej kamerki... to trzeba mieć pecha. A cena naprawde była atrakcyjna, w innych sklepach ok 200 zł drożej.

A druga sprawa, reszta speców na tym forum to jest tu chyba tylko po to, żeby poprawić swoje samopoczucie, ze oni coś wiedzą a reszta - to laicy, barani, którzy zadają głupie pytania Tylko pomyślcie, ze wy tez nie we wszystkich dziedzinach wiedzy jesteście orłami, być moze też kiedyś wejdziecie na jakieś forum by poprosić o pomoc (no bo skoro się gdzieś pisze posta z prośbą o pomoc to widocznie sie jej potrzebuje) i pomyslcie jak fajnie się bedziecie czuć jak wasza prośba zostanie przez wszystkich totalnie olana.
Bardzo przyjemne uczucie, nie powiem. .....

Tak więc dziękuje żeWSZYSCY TAK CHĘTNIE MI POMOGLI

środa, 30 listopada 2005, 16:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=2
i masz problem rozwiązany z unieruchomieniem kamery na czas ładowania baterii; poszperaj ciutkę (jw.) i masz baterię za niewielkie pieniądze.

Z kamer:
sony DCR HC 17
sony DCR HC 19
Panasonic NV GS17
Canon MV800

Żadnej nie miałem nawet w rękach, ale w ciemno wybrałbym Sony (powinna sobie znacznie lepiej radzić od konkunencji przy słabym świetle). Tą moją wypowiedź opieram na pewnym doświadzeniu z poprzednimi (starszymi) modelami tych firm. Z drugiej strony faktem jest, że modele się zmieniają i moja wypowiedź może się mijać z prawdą.

czwartek, 1 grudnia 2005, 01:22
Nowy
Nowy

ja też miałem dylemat miedzy tymi kamerami ale wybrałem sony hc19 i naprawdę tego nie żałuje w tej chwili jest promocja na ten model i jes tańsza niż hc17

środa, 7 grudnia 2005, 13:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ...
nie znalazłem specjalnie negatywnych opinii na temat Panasonica GS 75 i GS 140, na podstawie opinii z tego właśnie forum kupiłem GS75 i jestem bardzo z niej zadowolony. Jakość obrazu mi odpowiada. A bajerów nie potrzebuję bo nie lubię odpustów.

Mają mnóstwo zalet, a niewiele wad.
To jednak ciut wyższy przedział cenowy 2000-2500zł
--
Ty jednak pytasz o najtańsze modele - czego ty się spodziewasz po nich? Z jakiegoś powodu są najtańsze. Jak chcesz lepszą jakość i możliwości to niestety trzeba dołożyc kasy. Takie czasy.

środa, 7 grudnia 2005, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Z tych co piszecie
brałbym na pewno Sony HC19. A napewno nie brałbym Canona czy Samsunga.

środa, 7 grudnia 2005, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widziałem wczoraj krótki film robiony na MV800 w mieszkaniu przy słabym oswietleniu. Ludziska, toż to tragedia, bardzo duże szumy obrazu!
Pozdrawiam

PS
Jak ja się cieszę, że kupiłem GS75 :D

środa, 7 grudnia 2005, 14:45
Nowy
Nowy

w koncu dokonałam wyboru i kupiłam sony hc17e
teraz zobaczymy jak sie sprawdza w praktyce.
okazalo sie ze musze rowniez dokupic karte fire wire, zeby to na dvd zgrac, mimo wszystko samo zgrywanie jakos mi jeszcze ie wychodzi, ale w koncu naucze sie jak to sie robi

pozdrawiam
asia

wtorek, 13 grudnia 2005, 16:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]