Teraz jest piątek, 19 października 2018, 11:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Kamera do ok. 1500 i porównanie kamer 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do ok. 1500 i porównanie kamer
Witam! Przymierzam się do kupna kamery, tak jak w temacie - do okolic 1500zł.

Przeszukałem już nieco internetu w poszukiwaniu "tej jedynej", jednak chciałbym zweryfikować nieco efekty moich poszukiwań. Jako, że szukałem głównie na Allegro - ceny tam są często inne od tych w sklepach, więc nie będę podawał konkretnych modelów do rozważenia. Napiszę, czego wymagam od kamery, a co jest dla mnie zbędne.

Wymagam:
-standard miniDV
-komplet wejść/wyjść (DV, AV)
-jak najlepsza jakość obrazu (nie tylko w pomieszczeniach, w różnych warunkach - oczywiście w miarę możliwości i w tym zakresie cenowym)

Mile widziane:
-funkcja kamery internetowej
-konwertowanie analog->digital

Zbędne:
-funkcja robienia zdjęć
-możliwość robienia filmów na kartę pamięci (w ogóle obsługa kart pamięci)
-zoom powyżej 20 (wystarczy 10, więcej jest jedynie "mile widziane")

Kamera będzie służyła do filmowania zarówno we wnętrzach, jak i na dworze. Jakość obrazu jest tutaj priorytetem - w różnych warunkach - zarówno słabego oświetlenia, jak i "normalnych". Nie będą to raczej wesela itp., bardziej amatorskie filmy (scenariusz itp. ;) ).

Pozdrawiam i liczę na ciekawe propozycje! :)

PS. Proszę o porównanie kamer:
-Samsung VP-D31i
-JVC GR-D73E

która z nich jest lepsza?

sobota, 10 grudnia 2005, 13:02
Bywalec
Bywalec

Poczytaj, wybierz: http://www.videomax.ru/tests/

sobota, 10 grudnia 2005, 15:40
Nowy
Nowy

Strona jest świetna, ale jedynie pod względem obrazków, niestety odczytać nie potrafię ;)

sobota, 10 grudnia 2005, 16:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Odwiedz sklep EURO AGD widziałem tam wyprzedaż wycofanych modeli Sony czy Panasonic .
Np. Panasonic NV MX5 Cena 4 300 zł kupiłem za 990 zł kompletna i z gwarancją Model Sony nie pamiętam modelu z 9400 przeceniony na 4 000

Ale i tak za 1500 zł kamery z możliwością konwertowania analog- cyfra to chyba nie dostaniesz

sobota, 10 grudnia 2005, 19:36
Nowy
Nowy

Może mi ktoś powiedzieć (napisać ;) ), czy JVC GR-73E ma konwerter analog->cyfra? Wiem, że posiada wejście AVin, ale czy to jest równoznaczne z tym, że może konwertować nagrania z video do komputera bez nagrywania na kasetę?

niedziela, 11 grudnia 2005, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli piorytetem ma być jakość obrazu to zarówno Samsung i Jvc 73 mogą Cię rozczarować.
Samsung - o ile tv i monitory wychodzą im całkiem dobrze, to kamery i aparaty foto są porażką.
JVC - poszukałbym raczej 270-tki lub 290-tki. Też chciałem kiedyś kupić D73 ale na szczęście kupiłem Panasonica (m.in. dzięki temu forum). Z tego co się kiedyś orientowałem to D73 posiada możliwość konwersji sygnału analogowo-cyfrowego.
Ale jeżeli już miałbym wybierać pomiędzy nimi, to zdecydowanie JVC

D73 było szeroko opisywana na tymże forum, więc ....

Pozdrawiam

niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Bywalec
Bywalec

widzę że się rozglądasz za kamerą w takim samym przedziale cenowym jak ja, mnie zainteresowała seria JVC GR-DX, niejaki Kiki z tego forum polecał tą serie ale niestety reszta forumowiczów milczy jak grób, czyżby nikt oprócz tego jednego forumowicza nic na temat tej serii nie wiedział ? pytałem wielokrotnie ale bez odzewu, trochę to dziwne, czyżby to była aż tak egzotyczna seria kamer ?
Może ty znasz jakieś opinie na temat GR-DX ?
Pozdrawiam

niedziela, 11 grudnia 2005, 23:35
Nowy
Nowy

Zamówiłem już D73 - w środę wieczorem będę ją miał.

Wiem, że była szeroko opisywana na forym, skorzystałem z tych informacji, a jako jej minus (jedyny 'większy') wymieniano słyszalność szumów silnika przy kompletnej ciszy. Potrafię sobie z tym poradzić w programie edycyjnym, więc ta wada dla mnie 'nie istniała'.

Cieszę się, że posiada konwerter (tego co się, czto, orientowałeś ;) ). To moja pierwsza kamera cyfrowa (mam 13-letniego Panasonica VHS - praktycznie nie działa, albo nie chcem w nią inwestować, kupując nową baterię ;) ).

D73 trafiła mi się na promocji. Możesz jednak powiedzieć czym się ona różni od D270? Z tego co widzę to ma ciemniejszy nieco obiektyw (1,6 dla D73, 1,8 dla D270) i większy zoom (odpowiednio 16x i 25x). Poza tym jest droższa (taki zoom jest mi zbędny, obiektyw mam jaśniejszy - więc chyba dobrze na tym wychodzę? ;) ).

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 14:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiem, że była szeroko opisywana na forym, skorzystałem z tych informacji, a jako jej minus (jedyny 'większy') wymieniano słyszalność szumów silnika przy kompletnej ciszy. Potrafię sobie z tym poradzić w programie edycyjnym, więc ta wada dla mnie 'nie istniała'.

Czy poważnie, jesteś w stanie sobie poradzić z tym szumem mechanizmu?
Zapewniam cię że w 100% nigdy nie wyeliminujesz szumu bez znaczącej utraty jakości dźwięku, bardzo wiele już na ten temat było omawiane. Nie kwestionuje twoich umiejętności, ale ta wada, da ci się we znaki.
Miałem kiedyś JVC 4000 i na szczęście pozbyłem się, szumy okropne, a przecież zaliczano ta kamerę do półprofesjonalnych, żałosne.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 17:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

....a jako jej minus (jedyny 'większy') wymieniano słyszalność szumów silnika przy kompletnej ciszy. Potrafię sobie z tym poradzić w programie edycyjnym, więc ta wada dla mnie 'nie istniała'..

Czasami walczę z szumami, ale zawsze wskutek usunięcia szumów następuje pewne zniekształcenie dźwięku. Jak sobie z tym radzisz ? I w jakich programach ?

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 21:54
Nowy
Nowy

Nie słyszałem nigdy tego szumu, ale z tego co czytałem to czasem była to wina wadliwego egzemplarza (forumowicze po wymianie na inny egzemplarz widzieli poprawe).

Nie wiem jaki to szum, ale z tego co czytałem to jest słyszalny w ciszy, a w ciszy wyciszyć szumy to nie problem. A mały szum jestem w stanie zaakceptować, jak dostanę kamerę to zobaczę jakie on jest, bo jak narazie opieram się tylko na opiniach innych.

wtorek, 13 grudnia 2005, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po to są testy aby na własne oczy wybrać to co nam odpowiada. Mozna wsłuchiwac się w rózne wypowiedzi ale dla własnych potrzeb najlepiej wybierać własnymi oczyma.

http://www.videomax.ru/tests/
http://hdtv. com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=13
ja obstaję za GRDX 27
extra opinie też w USA http://www.camcorderinfo.com
poproś o testy w domu. Najlepiej samemu sprawdzic wszystko
Nowe zasady pod - mailem prezentacje@e-panasonic.pl
pozdrawiam

wtorek, 3 stycznia 2006, 04:35
Nowy
Nowy

Wzięłem D73 i jestem w miarę zadowolony. Pierwsza kamera tego typu, brak porównania. Ale mnie się podoba :)

niedziela, 8 stycznia 2006, 00:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DX - 27 - nigdy nie zawodzi.
wprowadzilismy na próbe serie pokazów kamer w domu klienta - Dx zbiera znakomite oceny.
Upowszechnione zostaną pokazy w różnej formule.
pozdrawiam

środa, 18 stycznia 2006, 03:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]