Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 04:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 poszukuję godnego następcy TRV14... 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post poszukuję godnego następcy TRV14...
z żalem ale informuję, że straciłem SONY DC-TRV14E, która została mi skradziona na pewnej imprezie w W-wie, po trzyletnim urzytkowaniu. Mam jeszcze troszeczkę nadziei na odzyskanie ale zaczynam powoli rozglądać się za godnym następcą...
Oto wady zaobserwowane w TRV14 których chciałbym uniknąć:
1. Głośny mechanizm zwłaszcza przy starcie nagrywania
2. słaba jakość w słabym oświetleniu (choć nie wiem czy nie oczekuję za wiele)
3. brak porządnego stabilizatora.
4. długi czas startu kamery(też nie wiem czy nie przesadzam)
POMOŻE KTOŚ?

wtorek, 3 stycznia 2006, 19:47
Moderator
Moderator

Mam ten sam model TRV19E - różni się od czternastki pilotem i wejściem DV.
Z tego co zauważyłem to w porównaniu z innymi kamerami TEJ KLASY - to przesadzasz.
1. Głośny mechanizm - zgadzam się ale wszystkie te zabawki tak mają.
2. Słaba jakość przy marnym świetle ??? Zobacz jak wypadają np Panasoniki GS14 czy GS17 to zmienisz zdanie ! Sony mają przetworniki 1/4 cala a nie 1/6 jak większość i to powoduje, że napradę przy złym oświetleniu wypadają lepiej - choć daleeeeeko im do doskonałości.
3. "Porządne" stabilizatory znajdziesz w sprzęcie 10 razy droższym - i są to stabilizatory optyczne. W takim sprzęcie masz tylko stabilizatory cyfrowe i te z Sony nie są najgorsze - nie gubią tak ostrości jak np JVC.
4. Fakt - te 3 sekundy czekania dłużej potrafią czasem zirytować ale da się z tym żyć. Chyba, że jesteś fotoreporterem :-)

Generalnie - Twoja Sony nie jest taka zła jak uważasz. Ale za kasę, którą na nią wydałeś 3 lata temu kupisz dziś sprzęt spoooro lepszy. Jaki ? Sam poszukaj.

Pozdrawiam

środa, 4 stycznia 2006, 10:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: poszukuję godnego następcy TRV14...
MLud napisał(a):
z żalem ale informuję, że straciłem SONY DC-TRV14E, która została mi skradziona na pewnej imprezie w W-wie, po trzyletnim urzytkowaniu. Mam jeszcze troszeczkę nadziei na odzyskanie ale zaczynam powoli rozglądać się za godnym następcą...
Oto wady zaobserwowane w TRV14 których chciałbym uniknąć:
1. Głośny mechanizm zwłaszcza przy starcie nagrywania
2. słaba jakość w słabym oświetleniu (choć nie wiem czy nie oczekuję za wiele)
3. brak porządnego stabilizatora.
4. długi czas startu kamery(też nie wiem czy nie przesadzam)
POMOŻE KTOŚ?

Ja wcale bym nie załował Sonego.... miałem TRV30E czyli wyższy model i po 4 latach powiedzialem sobie Never More Sony- 4 lata i 4 poważne usterki, 6x w serwisie choc o sprzęt dbam. Jedną z usterek, którą sam spowodował autoryzowany serwis Sony w Warszawie na Magazynowej naprawiał przez 6 miesięcy a na końcu i tak ja musiałem za to zapłacić (550pln).
Ostatnio w grudniu padło mi złącze FireWire.
Moim zdanie to sprzęt przereklamowany. Wtedy gdy kupowałem w 2001 roku kosztowała ona w Polsce 8500pln a w przeciwieństwie do innych kamer za 3000 miała wszystko auto.
Wady:
-usterkowość
- brak ustwien manualnych a szczególnie balansu bieli, który nie pokrywał dokładnie zakres swiatła sztucznego.
-trudne zapanowanie nad pływaniem automatycznego balansu bieli
-głośna praca napędu (przenosząca się na mikrofon)
-zbyt szybki zoom (jak za mocno się pociągnie to wręcz skakał i trudno było płynnie majeżdzać)
-"chore" ceny serwisu i wszelkiego rodzaju osprzętu z torbą włacznie
Ogólnie w ciągu 4 lat na naprawy wydałem ok. 2.ooopln

Zalety:
-dość dobra rozdzielczość obrazu

Sonego bym nie żałował ale kasy szkoda....

PS: pisząc o usterkach zapomniałem że był jeszcze pad baterii- kamery sony mają wbudowany taki "magiczny" układ, który podaje czas pracy na baterii w minutach- tem układ padł bo zasilanie odninało przy czasie wystarczającym na 45 minut.

wtorek, 10 stycznia 2006, 13:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Sesja idzie i wszystko jakoś mozolnie się toczy lecz staram się orientowac na rynku. Aż tak wielkiego wyboru to nie ma. Ogólnie chciałbym wydac na pewno nie więcej niż 4 tyś. Oko moje zawisło na Panasonicu gs-400 (w ręce go jeszcze nie miałem) choć patrzyłem także na 250 ( po tym co napisał Mn1s1ek chyba sobie jednak daruję). No i jeszcze na Sony HC-90.

Ogólnie chciałem zapytać jaka jest niesamowitość Sony-ego (tu Lutek pewnie wkroczy :) ), bo spotkałem sie z wieloma opiniami pozytywnymi (tam jest tylko jeden przetwornik!? ). Jak oglądałem to w jakimś Sat... to taka zabawka raczej była :)

No i pytanie drugie: Zapomniałem o czymś w tym przedziale cenowym? :)
Pozdrawiam
Michał.

poniedziałek, 30 stycznia 2006, 20:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]