Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 17:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Kamery półprofesjonalne , pytanie T(v)echniczne 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamery półprofesjonalne , pytanie T(v)echniczne
Witam bardzo serdecznie ,
przejdę od razu do rzeczy , mając nadzieję że udzielicie mi Państwo kilku rad .
Otóż mając już dość ogrmonej kompresji chciałbym zamienić moją starą kamerę Hi 8 na coś o wiele nowszego . Zajmuję się filmowaniem niezarobkowym z czystej przyjemności , traktując to jako ogromną pasję i hobby.
Mimo tego chciałbym sięgnąć po modele z "wyższej " półki . Spowodowane jest to tym , iż pojawiła sie szansa współpracy z Tv . Proszę powiedzieć mi zatem czy aby do takowej doszło jedynym sprzętem jaki wchodzi w rachubę jest seria Sony Dsr-PD ? Jeżeli tak to czy jest sens kupowania kamery używanej np PD 150 ? Jaki godzinowy przebieg dla takiej kamery to dużo ?

Z drugiej strony jeszcze w zeszlym roku stacja MTV Polska , jako kamery reportażowej używała VX 1000 . Czy zatem seria VX 2000 ( a właściwie materiał z niej nagrany) może być przez Tv zaakceptowny ?

Pytam , gdyż nadal będę to traktował jako hobby , i mimo ( początkowo)luźnej współpracy z Tv większość materiałów będe kręcił dla siebie i znajomych . Nie chciałbym jednak po jakimś czasie ( gdy np za rok ktos tam w Tv stwierdzi że mam talent ) kupować nowego sprzętu gdyż nie będzie mnie na niego stać .

Reasumując szukam kamery która nagra bardzo dobry OBRAZ ( dźwięk ma znikome znaczenie ) z np Eventu tanecznego , imprezy plenerowej czy w końcu takiej którą będę mógł nakręcić Teledysk .

A może TRV 900 w super stanie ? :)

Pozdrawiam!

czwartek, 12 stycznia 2006, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poszukaj na forum. Ja polecam Panasonica AGDVX 100A badz B lub PD-150/170 (obojetnie ktory). Dlaczego polecam... poszukaj :D

czwartek, 12 stycznia 2006, 18:37
Bywalec
Bywalec

Od firmy BETATV wiem że TVN zakupiło ostatnio kilka kamer firmy PANASONIC AG-DVC30 Można ją kupić w/w firmie za ok. 7000 zł. Może do domu i reportaży wystarczy.

czwartek, 12 stycznia 2006, 19:34
Nowy
Nowy

Oczywiście ,że szukałem i przeczytałem obszerne tematy odnośnie np PD 150 lub też Vx`ów . Ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie . Czy VX mogą wsółpracować z Tv i ile godzin wypracowanych jest do przyjęcia przy zakupie używanej PD 150 ?
Ok , przeszukam jeszcze raz może coś przeoczyłem .
Pozdrawiam!

czwartek, 12 stycznia 2006, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kazda kamera o przebiegu ponizej 500 h jest do kupienia z miejsca. Ponizej 1000 h tylko po kontroli w serwisie. VX nadaje sie do pracy w telewizji.

piątek, 13 stycznia 2006, 01:13
Nowy
Nowy

sobota, 14 stycznia 2006, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

znam przypadki przyjęcia "bez mrugnięcia okiem" do tvp materiałów z: canona xm2, panasonika ag-dvc60, sony vx2000. I to nie do newsów, tylko do publicystyki. Cóż, standardy się nieco obniżają.

wtorek, 17 stycznia 2006, 19:37
Bywalec
Bywalec

no moze tak jest w tvp, ale ostatnio zauważyłem, że podnoszą próg techniczny. VX2000 i 2100 moze i sie nadaja ale jak juz inwestowac w sprzet to lepiej zakupić dvcama małego i miec coś o klasę wyżej np kamerkę HVR-A1E obraz rewelka, system DV / DVCAM / HDV i za jedyne 9900 zł to się opłaca, a i jeszcze nadmienie, że ma złącza XLR i dźwięk ma super bo sam na niej pracuje a już pracowałem na różnych kamerkach. Pozdrawiam wszystkich.

poniedziałek, 23 stycznia 2006, 09:37
Nowy
Nowy

zdaję sobie sprawę ,że najlepiej zainwesytować w dvcama i mieć tak jak napisałeś sprzęt o klasę lepszy dający możliwość nagrywania w dv a w razie potrzeby dvcam . Sęk jedak w tym ,że jak narazie oferty uzywanych Pd150 z którymi się spotkałem to przedział cenowy od 8000pln w góre za egzemplarze o przebiegu ok 1000 h lub dużo większym .
No i mimo , że bardzo chciałbym aby był to sprzęt Sony zaczynam zerkać w stronę Panasonica , choć na dzień dzisiejszy tylko "testowo" ;)
Co do HVR-A1E to przyznam się szczerze ,że nie mam żadnych informacji na temat tego modelu i nawet nie brałem go dotychczas pod uwage . Poczytam sobie , zobaczymy .

Pozdrawiam!

poniedziałek, 23 stycznia 2006, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kazda kamera o przebiegu ponizej 500 h jest do kupienia z miejsca. Ponizej 1000 h tylko po kontroli w serwisie. VX nadaje sie do pracy w telewizji.

Czy ja wiem.....
Przypadki opowiedziane przez faceta z branzy (BEiKS) mowia o tym ze mial PDki na generalce po 300 godzinach, ale i byly takie po 800, co do VX to wiem ze mnie zaraz zjedziecie ale po pierwsz nie kupilbym go wogole, a jakbym kupil to napewno z przebiegiem nie wiekszym niz 30h. Dlaczego? Bo jest zbudowana z czesci jakosciowo gorszych od tych z PD150 czy 170. I juz. Wg. mnie do wspolpracy z regionalnym oddzialem TVP, spokojnie wystarcz np. Canon XL1, albo VX9000, no i oczywiscie wspomniany przez kolege Luka_Brazziego AG 100A <-testowalem ostatnio bardzo ladne kolory, swietna optyka.
Cytuj:
Od firmy BETATV wiem że TVN zakupiło ostatnio kilka kamer firmy PANASONIC AG-DVC30 Można ją kupić w/w firmie za ok. 7000 zł. Może do domu i reportaży wystarczy.

Z przetwornikiem 1/4 cala.... ehh ja to mysle ze oni ja kupili tylko ze wzgledu na tryb nagrywania w calkowitej ciemnosci....

środa, 25 stycznia 2006, 22:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]